13 Haziran 2018 Çarşamba

Amazon Türkiye mağazası açılış zamanı


Amazon Türkiye mağazası açılış zamanı


Amazon yakın zamanda 2019 yılında Türkiye mağazasının açılacağını söylemişti. Son duyumların ardından firma Türkiye’de yaptığı toplantı sırasında açılışı erkene çekebileceğini belirtti. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’ye girmek istediğini belirten büyük şirket işlemleri hızlandırmışa benziyor. Bunun nedeni yazın gelmesi ile birlikte insanların alışveriş yapma gereksiniminin olmasından dolayı olduğunu tahmin etmekteyiz.
E-ticaret sitelerine ürünleri sağlayan tedarikçi firmalar ile görüşmeler yapılmış ve Amazon Türkiye mağazasının Haziran 2018 tarihinde açılışı bekleniyor. Amazonun Türkiye pazarına giriş yapması ülkemizden yurtdışından ürün alan kişiler için çok büyük bir rahatlık olucak.
Ayrıca şirketin Türkiye’ye girmesi ile birlikte ülkemizde Dropshipping üzerinden para kazanan kişilerin artacağına eminiz. Ülkemizde ise Türk firmalarına olan düşkünlük azalacak gibi duruyor. Çok fazla rekabet ve fiyatlarda değişiklik görebiliriz-ticaret firmalarımız rekabete hazır olduklarını belirtiyor.
Amazon Türkiye’ye gelmesi ile birlikte diğer mağazalardan en büyük şikayetçi olduğumuz kargo problemini ürünün zamanında gelmemesi gibi sıkıntıları kendi kargo şirketi ile çözmeyi planlamakta.
Amazon gibi büyük bir firmanın Türkiye’de internet alışverişlerinin iyileştirilmesi adına iyi şeyler yapacağını düşünüyoruz.
Amazon mağazasının ülkemize girmesi ile büyük kampanyalar düzenleyeceğine dair duyumlar mevcut. Almak istediğiniz ancak fiyatı yüksek olan ürün sınırlı sayıda tanıtım amaçlı www.amazon.com.tr üzerinden satışta olabilir. Takipte kalın ve fırsatları kaçırmayın.



Amazon Türkiye mağazası açılış zamanı

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

8 yorum:

 1. 2019 geç bile. o kadar çok satış yapılıyor ki amazondan, Türkiye pazarından daha hızlı ilerlemeli

  YanıtlaSil
 2. Henüz açılmadı sanırım değil mi? Biran 2018'e çekilecek diye ümitlenmiştim ama sanırım henüz aktif olmadılar

  YanıtlaSil
 3. büyük sabırsızlıkla bekliyorum ama kendi kargo hizmeti gelmeden olursa bir işe yaramaz. diğer firmaların hizmtinden ne kadar memnun olsakda türkiyede bulunan kalitesiz kargo şrketleri yüzünden hep mağdur oluyoruz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geldik ama evde bulamadık mesajlarından gına geldi :) Umarım kendi kargo şirketleri ile büyük bir açılış gerçekleşir.

   Sil
 4. Bu amazondan online satış yapılabilyormuş bu konuda bir içerik paylaşabilecek misiniz?

  YanıtlaSil
 5. acilen gelmesi lazım. rtx ekran kartları çıktı. yurtdışında fiyatı 500 dolar ama burada ünlü bir mağazada fiyatı 10 binden başlıyor. rezillik ya.

  YanıtlaSil