23 Haziran 2018 Cumartesi

Amazon üzerinden Dropshipping yaparak para kazanma


Amazon üzerinden Dropshipping yaparak para kazanma


www.amazon.com Alexa trafik sıralamasında 11, Amerika trafik sırasında 5.sırada yer alan e-ticaret sitesidir. Amazon üzerinden herhangi bir ürün üretmeden Dropshipping yöntemi ile para kazanmanız mümkündür. Dropshipping hakkında herhangi bir bilginiz yok ise Dropshipping Nedir? İsimli makalemiz üzerinden Dropshipping hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Amazon internet sitesini günde milyonlarca kişi ziyaret edip alım işlemi gerçekleştiriyor. Ancak bizim amacımız amazon üzerinden alım değil satış yapmak. Amazon üzerinden Dropshipping yapmaya karar verdi iseniz en önemli noktalardan birisi kargo hızı. Amazon müşterileri kargolarının hızlı gelmesini ister. Bu açıdan dolayı ürün tedarikçilerimizi hedef kitlesinin yakınlarından seçersek ürünlerimiz müşterilerimize daha çabuk ulaşacaktır.

Amazon mağaza açarak satış yapma


Amazon üzerinden Dropshipping yapmak istiyor isek ilk olarak ürünleri tedarik edeceğimiz amazon mağazasında üyelik ve ürünleri satış yapacağımız amazon mağazasında üyelik alıyoruz. Üyelik işlemlerini gerçekleştirdikten sonra sıra geliyor en önemli noktaya. Satmak istediğimiz ürünleri seçip gerekli bilgilerini aldıktan sonra satış yapacağımız amazon mağazamıza ürünü kayıt ediyoruz

Amazon Dropshipping yaparken önemli noktalar


Ürünleri çekeceğimiz site amazon.com satış yapacağımız site amazon.ca olsun.
* Amazon üzerinden seçeceğimiz ürün amazon.ca sitesinde yer almayan bir ürün olursa rekabetsiz satış yapabilirsiniz. Ancak gidipte satılmayacak bir ürünü seçersek hiçbir işimize yaramaz. Yok ben rekabete giricem dersenizde karşıdaki adam 5dolar kazanıyorsa sizin kazancınızı 4dolar yapmanız sizin yararınıza olucaktır.
*Amazon üzerinden Dropshipping yaparken en önemli nokta sayfamıza hit çekmekten geçiyor. Eğer sayfamızda hit yani müşteri olmaz ise satış yapıp kazanç sağlayamayız. Sayfamıza hit çekmemiz için çeşitli ortamlarda reklam vermemiz gerekiyor. Benim reklam için tavsiye edebileceğim siteler facebook, İnstagram ve google. Kendinize güzel bir ürün belirleyerek doğru reklam stratejileri ile birlikte çok güzel bir kitle elde eder ve satış gerçekleştirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.
*İnternet üzerinde amazon pro yazılım tarzı içerikler satan kişilere inanmanızı tavsiye etmiyorum. Bu insanlar kendilerinin bu yol ile zengin olduklarını belirtmekte ancak hiçbiri bu yol üzerinden zengin olmamıştır. İsim vermeden örnek vermem gerekirse bir kişi ürünlerini başkasına girdirdiğini söylüyor. Kendinizi bu ürünleri giren kişi yerine koyun. Niye siz kendi ürününüzü satmak yerine başka birisinin ürünlerini girmek isteyesiniz? Söylenilen yazılımın giriş gibi özelliği bulunmamakta. Sadece amazon üzerinden Dropshipping yaparken ürünün kodlarını hızlı bir şekilde listelemeye olanak sağlıyor. Programın yapacağı işi kendiniz yapabilir ya da bir yazılımcıya daha uygun fiyat ile bu programı yazdırabilirsiniz.
*Satmak istediğiniz üründe trademark ve patent olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Oldu da ürünü satmaya çalıştınız. Size amazon tarafından mail gelecektir. Bu mail doğrultusunda ürünü silmenizi tavsiye ediyorum. Aksi taktirde amazon mağazanız kapatılmaktadır.

Dropshipping hakkında daha detaylı bilgiye Dropshipping kategorimizden ulaşabilirsiniz.Amazon üzerinden Dropshipping yaparak para kazanma


Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

2 yorum:

  1. temel giriş bilgilerinin verilmesi güzel olmuş. peki bu dropsipping işinden aylık geçinecek kadar alabilir miyiz

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. evet alabilirsiniz. Ancak dediğim gibi biraz reklam için ücret ödemeniz gerekiyor. Bu işten ekmek yiyebilmek için. Kazancınız marketinizde satılan ürünlere göre her ay değişebilmektedir.

      Sil