8 Haziran 2018 Cuma

Blog Yazarak Kolay Para Kazanma


Blog Yazarak Kolay Para Kazanma


Blog İle Yeni Gelir Kaynağı


Günlük tarzında veya istenilen konular hakkında özgürce yazılabilen internet sayfalarına weblog denmektedir. Weblog söyleniş sebebiyle günümüzde blog olarak bilinmektedir. Kişilerin açtığı ve kendi istekleri doğrultusunda içini doldurduğu bu sayfalar ciddi bir gelir veya ek gelir kaynağı olmuş durumdadır. İstenildiği takdirde ek gelir değil tamamen bir gelir kapısı olabilir. Kaynaklara göre şu an 60 milyona yakın blog bulunmaktadır ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. İnternetten para kazanma yollarından özellikle en çok tercih edilenlerden biriside bu sayfalardır.

Blog Nasıl Açılır


Öncelikle hangi konuda blog açılacağına karar verilmesi gerekir. Bu tamamen kişinin kendisine bağlıdır. Konu seçimi yapıldıktan sonra para kazanma işlemi için ücretsiz blog açma sitelerini değil ücretli profesyonel blog kurma alt yapısının yani wordpressin kullanılması gerekmektedir. Çünkü Google reklam yayınlama iznini bu ücretsiz açılan bloglara vermemektedir. Ardından siteniz için bir isim belirlemeniz gerekmektedir. Bu isim konusu özellikle dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. İsim de seçildikten sonra bazı adımlarda gerçekleştirilir ve son olarak blog tasarımı yapılır.

Blogdan Nasıl Para Kazanılır?


Blog üzerinden para kazanma için belirli yöntemler vardır. Özellikle Google adSense reklamlarından para kazanma yaygın olarak kullanılan bir şekildir. Google adSense tarafından açtığınız blog onaylanırsa tıklanan her reklamdan aylık belli başlı bir ücret alabilirsiniz. İçerik pazarlama, sitelerle gelir ortaklığı kurma, link satışı yapmak gibi işlemlerle de gelirinizi arttırabilirsiniz.


Blog Yazarak Kolay Para KazanmaÖnemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.