21 Haziran 2018 Perşembe

İnternetten domain alım satımı yaparak para kazanma


İnternetten domain alım satımı yaparak para kazanma


İnternetten para kazanma yöntemleri arasında en sevdiklerimden biriside alan adı alıp satarak para kazanma İngilizce adı ile domain alarak satış yapmak. Düşünmeyi ve acele etmemeyi seven kişiler için kolay yoldan para kazanma yöntemlerindendir. İnternetten para kazanma işlerine bende yeni başladım. Şu ana kadar domain satışı yapmadım. Ancak sabırlı biriyseniz çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Örnek olarak 1hafta önce yorumyapalim.com isimli domaini satın aldım. Şu an için belli sitelerden teklif alımı yapıyorum. Domain alım satımında en önemli etken sabır ve istediğiniz domaini takip etmeniz. Aklımda olan çok fazla domain var ve bu domainlerin süresi dolduğu zaman yenilemedikleri takdirde alıcam.

Domain – Alan adını nasıl satın alabilirim?


İnternet üzerinde domain al yazdığınızda karşınıza birçok site çıkmaktadır. Bu siteler arasında en uygun fiyatla domain satan firmayı tercih etmenizi tavsiye ederim. Çünki iyi firma diye bir şey yok. Herkesin şikayetçi olduğu bir firma mevcut. Siteyi belirledikten sonra domain satın alıcağınız siteye üye olmanız gerekiyor. Aklınızdaki domaini aratarak domainin alınıp alınmadığını görmeniz mümkün. Size tavsiyem başlangıçta com uzantıları tercih etmeniz. Com uzantısından sonra en değerli olan org ve net uzantısıdır.

Domainin süresinin ne zaman biteceğini nerden görebilirim?


Aklınızdaki domain başkası tarafından alınmış ise bu domain adresinin kalan süresini internet üzerine domain who is yazınca çıkan sitelerden herhangi birisine yazarak öğrenmeniz mümkündür. Domain üzerinde silinme koruması aktif ise o domain üzerinde uğraşmayın alamassınız. Bu domainin sahibi satarsa anca ozaman almanız mümkün olur. Ancak bu konulara girmiyorum çünki şu anda site kurmak için değil alıp satmak için domain alımı yapıyoruz.

Domain alıp satarak ne kadar kazanabilirim?


Bu yol ile belli bir garantiniz yoktur. Ancak güzel bir domain yakaladığınız zaman kesinlikle satıldığını söyleyebilirim. Domainin yaşının olması her zaman o domainin çok iyi olduğu anlamına gelmez. Domain alıp satarak kazancınız değişiklik gösterebilmektedir.30 tl ye satın aldığınız domaini 25.000 TL yede satabilirsiniz 1milyon TL yede. Özellikle İngilizce biliyorsanız İngilizce domainlerin Türk domainlere göre daha çok alıcısı oluyor. Bunun nedeni nüfus fazlalığı ve bu tarz ile onların daha çok uğraşmasından kaynaklanıyor. Şunuda belirtmemde fayda var aldığınız domaini kesin satabileceksiniz diye bir şey yok. Çok fazla domain alıp elinde biriktiren kişilerin satamadığı domain sayısı baya fazla. Elinizde bir para varsa risk alabilirsiniz asla zarara girmessiniz. Ancak elinizde para yok ve benim kesin kazanmam lazım diyorsanız sadece benim gibi çok iyi olan domain adreslerini kovalamanız gerekiyor.

İnternetten domain alım satımı yaparak para kazanma

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

2 yorum:

  1. bu işi pek beceremiyorum nedense. ama bazenucuza 1 dolara mesela domain bulup daha sonra 30-40tl lere satış yapabiliyorum.

    YanıtlaSil
  2. Bu işten iyi para kazananlar var ya cidden işte güzel domain yakalamak gerekiyor.

    YanıtlaSil