23 Haziran 2018 Cumartesi

Makale yazarak para kazanma


Makale yazarak para kazanma


Merhabalar yazarlığınızı geliştirmek, farklı konularda bilgi sahibi olmak ve bu iki güzel seçeneğin yanında hediye olarak size para verilmesini ister misiniz? Cevabınız evet ise sizi makalemizin devamını okumaya davet ediyorum.
Yazarlık geçmişten günümüze kadar ulaşmış bir meslektir. Ancak çoğu yazar az kazandıkları için şikayetçi olmaktadır. Bu yazımızda yazarlığınızı geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda yazdığınız makaleler ile para kazanmanızı anlatıcam. Kendinizi yazdığınız makaleler ile geliştirerek belki ileride kitap yazacaksınız. Belki de çok ünlü bir köşe yazarı, yorumcu olarak güzel ücretler kazanıcaksınız.
İnternet üzerinde para kazanma yöntemlerinin içerisinde en güvenilir ve kazanç garantili olan yöntem makale yazarlığıdır. Makaleleriniz genel olarak web sitelerinde yayınlanmaktadırlar. İstediğiniz her konuda makale yazıp satabileceğiniz gibi sipariş üzerine de çalışmanız mümkündür. Yazdığınız makaleleri wmaraci, r10 gibi webmaster forumlarında satabilirsiniz. Ya da diğer bir seçenek makale alımı yapan sitelere satabilir, onların bünyesinde çalışarak para kazanabilirsiniz.
Kendi yolunuzu belirlemeniz gerekiyor. İnternet üzerinden hazır makale satışı ve sipariş ile satış yapan iyimakale sitesinde kendim alım ve satım gerçekleştirdim. İçtenlikle tavsiye edebileceğim makale satış ve alım platformlarından birisidir. Ancak sitenin şu an için tek bir sorunu var hazır makaleleriniz standart bir fiyat ile satılabiliyor. Onun dışında sipariş veren kişilere istediğiniz fiyatlarda teklif verebilirsiniz ancak tabi ki en ucuz fiyatlı olanı tercih etmektedirler. Makale satış sitesi olan iyimakale 100 kelimesi 1.20TL’den satış yapmaktadır. Ancak önemli bir nokta site bir kısmını aracılık yaptığı için kesmektedir. Bu yüzden forum siteleri üzerinden satış yaparak daha çok kazanmanız mümkündür.Dilerseniz makale konusundaki Yeni Nesil İnternetten Para Kazanma: MakaleYazarlığı isimli yazımızı okuyabilirsiniz.


Makale yazarak para kazanma


Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

6 yorum:

 1. Makale yazarak bir çok yerde kazanç sağlanılması mümkün bir konu dediğiniz gibi webmaster forumları üzerinde satış gerçekleştirilebilir veya bir çok editörlük hizmeti veren veya makale satışı yapan sitelere yüklü miktarda içerik tedarik edilerek komisyon oranında düşüş yapılabilir ve forumla eş değer kazançlar sağlanılması mümkün olabilir.

  YanıtlaSil
 2. Genellikle 100 kelimesi 1TL civarından yapanların da çok olduğu iş. Tabi biraz uğraştırıcı ama bu işi büyük ekiplerle yapan topluluklar da var. Daha profesyonel hizmetler buralardan çıkıyor.

  YanıtlaSil
 3. türkçe yazarak zor ama yabancı dilde makale yazarak inanılmaz paralar kazanabilirsiniz. ingilizce öğrenmeniz bu konuda oldukça önemli.

  YanıtlaSil
 4. makalae yazacak arkadaşlara tavsiyem kendinizi wmaraci r10 gibi sitelerde kanıtlayın. zira bu işi aracılık yaparak yapan firmalar var makalesat tarzı vb. adamlar 10 tl alıyorsa 2 tlyi size verip 8 tlyi cebe atıyor. böyle komisyon olmaz arkadaşlar.

  YanıtlaSil
 5. Ben bir süresi bir makale alım-satım platformundan satış yapıyorum. Biraz araştırarak, aslında gayet iyi içerikler çıkartabileceğimi de keşfettim. Blog yazıları sebebiyle, bilmediklerimi de öğrendim.

  makaleyaz.net sitesini sizlere tavsiye ederim, ödemeler konusunda, canlı destek konusunda gerçekten her beklentiyi karşılayabiliyorlar.

  YanıtlaSil
 6. Ben farklı freelance platformlarında makale yazım hizmeti veriyorum. Makaleyaz sitesini duydum. Ancak günlük siteye giren kişi sayısı diğer sitelere oranla çok daha düşük. Hazır makale satışı yaparak para kazanmayı düşünmüyorsanız hizmet almak isteyen kişilere yazım yapmayı düşünüyorsanız dediğiniz gibi takip edilebilir.

  YanıtlaSil