24 Haziran 2018 Pazar

Reklam ile İnternetten Kazanç Sağlamak


Reklam ile İnternetten Kazanç Sağlamak


Bu yazımızda sizler için sosyal medya hesaplarınızda ya da web sitelerinizde reklam vererek kazanç sağlamayı anlatıcam.
Öncelikle reklam vererek internetten kazanç sağlamak için bir sosyal medyada belli bir sayıda takipçiniz bulunmalı. Ancak burada bir diğer etken ise paylaşım yaptığınız sizi takip eden kitlenin zevkleri. Örnek olarak siz araçlar ile alakalı bir içerik paylaşımı yapıyor iseniz sizden reklam hizmeti almak isteyen kişiler araç ile ilgili bir konuda reklam vermek isteyecektir. Örnek olarak araç tamircisi reklam almak isteyebilir. Facebook, İnstagram en bilinen sosyal medya reklam alanlarıdır. İnstagram üzerinde 10k gerçek takipçisi olan bir kişi gönderilerin beğeni ve görülmesine bağlı olarak 20 ile 100 tl arasında ücret alabilmektedir. Bu ücret sadece bir gönderi fiyatıdır. İnstagram üzerinden instagrammer olarak para kazanmak istiyorsanız sizi İnstagram üzerinden kolay para kazanma isimli yazımıza alalım. Şunu söylemeden geçmek istemiyorum instagrammer olmak en zevkli işlerden birisidir.
Facebook üzerinden reklam ile internetten kazanç sağlamak hemen hemen İnstagram ile aynı. Burada da belli bir sayıda kitleniz bulunması gerekiyor. Yapmanız gereken reklam verenin verdiği içeriği sayfanızda ya da grubunuzda paylaşmak.
Web sitesinde ise reklam olanaklarınız daha fazladır. Backlink çıkışı verebilirsiniz, banner reklam alabilirsiniz ya da reklam verenin verdiği tanıtım yazısını paylaşarak güzel rakamlarda ücret kazanmanız mümkündür. İnternet üzerinde bu site ne kadar kazanır tarzı yazılarda kazançlar görüntülenme sayısına bakılarak söylenmektedir. Reklam ücretleri ile birlikte bu kazançlar katlanmaktadır. Bir siteye kazanç sağlayan görüntülenme değil aldığı reklamlardır. Daha detaylı bilgi için Site üzerinden reklam vererek nasıl kazanç sağlanır? İsimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Facebook ve İnstagramdan reklam ile ne kadar kazanabilirim?


*Kesin şu kadar kazanırsınız diye bir şey söylemem maalesef mümkün değil. Çünki yukarıdada anlattığım gibi reklam ile kazanç sağlamak istiyor iseniz önemli olan kitlenizin beğeni ve gönderiyi görüntüleme oranıdır. Ayrıca bunlar dışında niş bir alana hitap ediyor iseniz daha yüksek fiyatlarda kazanç sağlayabilirsiniz. Niş ne demek? Diye soracak olursanız basit bir örnek ile Ankara Pazar ise Keçiören niş pazardır. Yani sadece belli bir kitleye hitap edersiniz.
*En çok kazandıran niş alanlarından birisi emlak. Eğer emlak sizin ilgi alanınıza giriyor ise emlak üzerine bir kitle elde edip güzel ücretler kazanabilirsiniz. Uzun zamanda ise canınız sıkıldığı takdirde İnstagram ve facebook gibi sosyal medya hesaplarınızı satarakta kazanç elde etmiş olursunuz. 10k gerçek botsuz takipçi hesabı bulunan bir İnstagram hesabı 200 ile 1000 TL arasında değişmektedir.

Reklam ile İnternetten Kazanç SağlamakÖnemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

10 yorum:

 1. Reklam ile facebook ve instagram üzerinde ciddi paralar döndüğünü biliyorum severek takip ettiğim bir kaç fenomen diye adlandırabileceğimiz kişiler bunun sayesinde hem cepleri para görüyor hem tatile çıkıyorlar ücretsiz bir şekilde ağzının laf yapması ve gündemi sıkı takip edebilecek vakti olan herkese bu yolu tavsiye ederim nabız tutumu gerçekten önemli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle.Ancak konuşma yeteneğinin yanında yazım yeteneği de çok önemli kendimizi geliştirmemiz için bu konularda daha fazla araştırma yapmamız ve içerik üretmemiz gerektiğini düşünüyorum.

   Sil
 2. Çok ciddi paralar dönebiliyor ama herkes başaramaz bence. Bu işler yetenek ve öngörü gerektiriyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum.Belli bir yetenek ve sabır gerekiyor.

   Sil
 3. İnstagrammer olmak gerçekten eğlenceli bir iş ama emek isteyen ve gerçek takipçi sayısının yüksek olması gerekiyor.

  YanıtlaSil
 4. web site üzerinden genelde tanıtım yazısı üzerinden iyi para kazanılır

  YanıtlaSil
 5. Google reklamları konusunda bir tavsiyeniz olur mu peki bize?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başlangıç olarak google adsense almaya çabalamak yerine, benim gibi sitenize hit çekmeye çalışır iseniz sizin yararınıza olucaktır.Google adsense reklamları için acale etmeyin.Başlangıç olarak seo çalışmalarını yapmakta yarar var.Google adsense kullanıldığı zaman dışarıdan alınan doğal olmayan hitler yüzünden hesabınız kapatılabilmektedir.

   Sil
 6. bir türlü beceremedim adam akıllı kazanmayı. millet iyi kaldııyor ama bizde yaprak oynamıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1 yıldan önce kazanç sağlamak çok zor. 1 yıl sonunda sosyal medya hesapları ile aylık askeri ücret kazancı sağlanabiliyor.

   Sil