25 Haziran 2018 Pazartesi

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma


Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma

 

Bu makalemizde sizler ile birlikte sosyal medya üzerinden para kazanmayı öğrenicez. Bunlar;
1- Reklam
2- E-ticaret

Sosyal Medya da Reklam Vererek Para kazanma
Sosyal medyadan para kazanma yöntemlerinden ilki reklam vererek para kazanma. Bunun için belli bir sayıda takipçiniz ya da sayfa beğeniniz olması gerekiyor.
*Twitter: Twitter üzerinden reklam almak isteyen kişiler genel olarak direk bir tanıtım yerine manipüle ederek yayın yapıyorlar. Bir süre sonra gerçek ortaya çıktığı zaman insanların şaşkınlık içinde kalmasını ve bir süre konuşulmasına olanak sağlıyor. Bunun dışında site tanıtımı gibi alanlar dada kullanılabilmektedir. Takipçi sayınız retweet oranı ve beğeni oranı ne kadar fazla ile kazancınız bir o kadar fazla olucaktır.
*Facebook: Facebook üzerinde genel itibari ile gruplarda ve sayfalarda link aracılığı ile reklam yapılmaktadır. Örnek olarak konu ile alakalı bir yazı paylaşılıp devamı için link yönlendirilmesi yapılır.
*İnstagram: İnstagram üzerinden reklamlar hikaye ve fotoğraf aracılığı ile yapılmakta olup yine buradada kazanç takipçi, görüntülenme ve beğeni sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Sosyal Medya da E-ticaret yaparak para kazanma


Sosyal medya üzerinden e-ticaret instagram üzerinden butik adı verilen hesaplar tarafından yapılmaktadır. Ancak instagram dışında facebook, twitter üzerindende e-ticaret yapmanız mümkündür. Günümüzde instagram üzerinden butiklerin yayılma nedeni sadece instagramın insanlar üzerinden daha çok kullanılmasından ve instagram ticaret hesabı açılabilmesinden kaynaklıdır. İnstagram da ticaret hesabı ile hesabınıza tüm erişen kişileri paylaşımlarınızın ulaştığı kişileri görme imkanınız var.
İnstagram üzerinden butik açarak para kazanmak istiyor iseniz en az 1k takipçinizin olmasını tavsiye ederim. Dilerseniz instagram hesabı satın alarak bu işlemi hızlandırabilirsiniz. Kesinlikle internet üzerinden takipçi satın almayın ve hesap alırken de doğal takipçi olduğundan emin olun. İnstagram üzerinden her türlü satış yapabilirsiniz. Örnek olarak tv8 moda yarışmasında biraz takipçi kazanan kişiler hemen gidip instagram giysi butiği açtılar. Burada sizin kendinizin analiz yaparak satış yapacağınız ürünü bulmanız gerekiyor. İsterseniz Dropshipping gibi direk elinize bir ürün geçmeden satış yapmanızda mümkün.


Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma


Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

5 yorum:

 1. eskiden sayfam vardı 80 bin kişiye yakın ama sonra elden çıkardım

  YanıtlaSil
 2. e-ticaret yaparken vergi konuları nasıl oluyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Genel olarak internet üzerinden e-ticaret yaparken faturasız satış yapıyorlar.Herhangi bir vergi ödemesinde bulunmuyorlar bu nedenle.Ama tabi ki yasalara uyulması açısından vergi dairesine gidip işlem yaptırmakta fayda var.

   Sil
 3. İnstagram reklamları iyi kazandırıyor hakkaten. Tecrübeye istinaden değerlendirmenizi tavsiye ederim

  YanıtlaSil
 4. sadece instagram reklamları kullanarak geçimini sağalayn bir arkadaşım var. hafifie alınmaması gereken bir konu. kendinizi geliştirirseniz geliri çok.

  YanıtlaSil