Wordpress ya da blogger sitemi hangi konuda açmalıyım? Seninle Kazanalım Seninle Kazanalım Wordpress ya da blogger sitemi hangi konuda açmalıyım?
Defersite

Wordpress ya da blogger sitemi hangi konuda açmalıyım?


Wordpress ya da blogger sitemi hangi konuda açmalıyım?


Merhabalar bu makalemde sizler için zevk alabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz çeşitli blogger ve Wordpress sitesi için konu önerileri vericem.
* Özellikle kızlara tavsiyem magazin sitesi açmaları. Magazin sitenizi niş alanda kurabileceğiniz gibi aynı zamanda onedio tarzı kategorili bir sistemde yapabilirsiniz. Yazı yazması zevkli ve tüm insanların merak edip araştırdığı konudur. İsterseniz sadece moda giyim üzerine yazılar yazabilir ya da ünlülerin yaşantıları hakkında içerikler oluşturabilirsiniz. Özellikle instagram üzerinde ünlülerin yaptığı paylaşımlardan çok güzel makaleler çıkarmanız mümkündür.
*Bir diğer Wordpress, blogger site konusu tavsiyem gezi yazıları. Gezi yazıları yazmak için başlangıç olarak bir miktar paraya ihtiyacınız var. Bunun nedeni siteniz üzerinden başlarda gelir elde edemeyeceksiniz. Ancak takipçi sayılarınız ve sponsorluklar ile ileriki zamanlarda herhangi bir ücret ödemeden gezerek para kazanabilirsiniz. Gezi yazıları benim en sevdiğim kategorilerden birisi ancak maddi durumum şu an olanak sağlamadığı için başlangıç yapamıyorum. Gezi yazılarında en çok yurtdışı içerikleri okunmaktadır. Ancak yurtdışına çıkma gibi bir imkânınız yok ise Türkiye içinde gezdiğiniz yerler ile ilgili detaylı yazılar yazabilirsiniz.
*Kendi sevdiğiniz alana uygun bir niş site oluşturabilirsiniz. Niş Pazar ne demektir? Diye soracak olursanız örnek vererek anlatmam gerekir ise İstanbul Pazar alanı ise Bağcılar niş pazardır. Niş pazar için içerik üretmek gerçekten zordur. Bu yüzden kesinlikle en uzman olduğunuz konu hakkında yazılar yazın. Niş pazara örnek olarak saat üzerine blog sitesi açabilirsiniz. Sitenizde saat markalarına, fiyatlarına ve saat incelemeleri gibi içeriklere yer verebilirsiniz. Saat google üzerinde çok fazla aranan kelimelerin içinde olduğu için çok güzel paralar kazanabilirsiniz.
*Diğer bir Wordpress, blog sayfası konusu ise günlük olarak kendi yaşamınızı anlattığınız bloglar yazabilirsiniz. Günlük tutmayı seven birisi iseniz bunu neden internete dökmüyorsunuz. Kimliğiniz gizli kalabildiği için rahatça istediğiniz herşeyi yazabilirsiniz. Kişisel blog sayfaları çok fazla tercih edilmektedirler. Dikkat etmeniz gereken nokta herşeyi yazmamalısınız. İnsanların yazılarınızı okumaya devam etmesi için sadece dikkat çekici olayları yazmanızı tavsiye ederim.
*Bunlar dışında oyun, haber paylaşımı, ülke tanıtımları, ders içerikleri, spor … kısaca bu liste uzadıkça uzar. İstediğiniz her konuda blogger ve Wordpress sitesi açabilirsiniz. Dediğim gibi tek önemli olan nokta sizin hangi konuya uzmanlık duyduğunuz ve sevdiğinizdir. Seçtiğiniz konu sitenin geleceği için çok önemlidir. Çoğu kişi internetten blog yazarak para kazanmak istese de sırf sabırlı olmadığı ve çabuk sıkıldıkları için başarısız olmaktadırlar.

Wordpress ya da blogger sitemi hangi konuda açmalıyım?


Yazımızı Paylaşmak İster Misin?

Paylaş
Admin

Anıl ÇAĞLIYAN | Seninle Kazanalım 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.

9 Yorum

avatar

az rakibi olan anahtar kelimelerde özgün siteler açılması bence en uygunu ki içeriğini iyiyse zaten site tutuyor.

avatar
Selim Afacan 27 Haziran 2018 10:39

Kendi sevdiğiniz alana uygun bir niş site oluşturabilirsiniz bu öneriniz gerçekten beni cezbetti çünkü hem benim sevdiğim bir konu hemde uzmanlığım olduğu bir konuda yazı yazarak hem ziyaretçi hemde para kazanabileceğim bir öneri olduğundan hemen bu konuyu daha fazla öğrenmek için sizinde yazınızda yer verdiğiniz gibi Niş Pazar ne demektir? diye kendime ve google üzerinden bir çok siteye sorarken buldum bu konuda bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim.

avatar

Kararsızlığımı ortadan kaldıran bir makale olmuş çok teşekkürler :)

avatar

bana göre wordpress açmak daha avantajlı geliyor özelleştirme konusunda bloggera göre çok daha kapsamlı seçenekler sunuyor kullanıcıya.ama öte yandan blogger ise güvenlik bakımından bana daha güvenli geliyor. arkasında google desteği olması çoğu kullanıcıyı cezbeden tarafı

avatar
Hakan Özgen 28 Haziran 2018 23:19

Bana kalırsa Blogger daha kullanışlı. Konu olarak da eğer ilgi alanınızdaysa oyunlarla ilgili tüyolar veren bir blog kurun derim. Son zamanlardaki en aktif konulardan biri.

avatar

tek bir konu üzerine yoğunlaşın bence eğitim sitesi işe yarar

avatar

Domain alıp blogger açmak daha hesaplı ama ben wordpress'i tercih ediyorum çok daha iyi temaları ve eklentileri var.

avatar

Çok iyi bir öneri. Artık birçok konunun ilgi çekiciliği kalmadı ama oyundünyası her türlü ilgi çekiyor

avatar

bloggderda host ve güvenlik wordpresse oranla daha sağlam oluyor ama daha kısıtlı oluorsunuz. ikisininde artısı eksisi var.