Youtuber olarak Youtube üzerinden para kazanma Seninle Kazanalım Seninle Kazanalım Youtuber olarak Youtube üzerinden para kazanma
Defersite

Youtuber olarak Youtube üzerinden para kazanma


Youtuber olarak Youtube üzerinden para kazanma

Yeni yeni mesleklerin türemeye başladığı bir dönemdeyiz. Şu sıralar oldukça popüler olan ve neredeyse 7’den 70’e çoğu insanın ilgilendiği youtuber’lık. Para kazanma için internetteki en etkili yollardan birisidir. Bunun sayesinde sadece para kazanmakla kalmayıp ün de kazanabilirsiniz.

Youtuber Nedir?


Youtube 2005 yılında iki arkadaş tarafından kurulmuştur. Sadece aradan 1 yıl sonra Google tarafından satın alınıp tüm dünyaya erişimi sağlanmıştır. Milyonlarca insan uygulama üzerinden sadece 1 tıkla istediği videoya erişebilmektedir. İşte bu uygulamayı kullanarak video çeken ve yayınlayan, bunun üzerinden para kazanan kişilere ‘’Youtuber’’ denmektedir.

Youtuber olarak Youtube üzerinden para kazanma

Nasıl Youtuber Olunur?


Bu işi yapmak ve bu iş üzerinden para kazanma için öncelikle bir youtube hesabı açılması gerekir. Ardından hesap ayarlarından youtube gelir ortağı işlevini aktive etmek ve reklamlardan da para kazanma için Google ad Sense hesabı açılması gerekiyor. Daha sonra kanal düzenlenmesi yapılıp video yüklemeye başlayabilirsiniz. Belirlenen alt limit kadar tıklanma elde ederseniz para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sadece bu iş üzerinden hem ülkemizde hem de yabancı ülkelerde binlerce lira kazanan youtuber’lar var.Yazımızı Paylaşmak İster Misin?

Paylaş
Admin

Anıl ÇAĞLIYAN | Seninle Kazanalım 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.