7 Haziran 2018 Perşembe

Youtuber olarak Youtube üzerinden para kazanma


Youtuber olarak Youtube üzerinden para kazanma

Yeni yeni mesleklerin türemeye başladığı bir dönemdeyiz. Şu sıralar oldukça popüler olan ve neredeyse 7’den 70’e çoğu insanın ilgilendiği youtuber’lık. Para kazanma için internetteki en etkili yollardan birisidir. Bunun sayesinde sadece para kazanmakla kalmayıp ün de kazanabilirsiniz.

Youtuber Nedir?


Youtube 2005 yılında iki arkadaş tarafından kurulmuştur. Sadece aradan 1 yıl sonra Google tarafından satın alınıp tüm dünyaya erişimi sağlanmıştır. Milyonlarca insan uygulama üzerinden sadece 1 tıkla istediği videoya erişebilmektedir. İşte bu uygulamayı kullanarak video çeken ve yayınlayan, bunun üzerinden para kazanan kişilere ‘’Youtuber’’ denmektedir.

Youtuber olarak Youtube üzerinden para kazanma

Nasıl Youtuber Olunur?


Bu işi yapmak ve bu iş üzerinden para kazanma için öncelikle bir youtube hesabı açılması gerekir. Ardından hesap ayarlarından youtube gelir ortağı işlevini aktive etmek ve reklamlardan da para kazanma için Google ad Sense hesabı açılması gerekiyor. Daha sonra kanal düzenlenmesi yapılıp video yüklemeye başlayabilirsiniz. Belirlenen alt limit kadar tıklanma elde ederseniz para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sadece bu iş üzerinden hem ülkemizde hem de yabancı ülkelerde binlerce lira kazanan youtuber’lar var.Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.