Blogspot üzerinden site nasıl kurulur? Seninle Kazanalım Seninle Kazanalım Blogspot üzerinden site nasıl kurulur?
Defersite

Blogspot üzerinden site nasıl kurulur?


Blogspot üzerinden site nasıl kurulur?


İnternet üzerinden para kazanmak isteyenler için online para kazanma yolu olan google reklam verme olanağınız olduğu web sitesi açmanın aslında çok kolay olduğunu bu yazı sonunda anlayacaksınız. Hatta bu yazı sonunda sizinde online para kazanma yolu ile google reklam verme imkanını kullanarak kazanç sağlayama başlayabilirsiniz. İnternet üzerinden para kazanmak için ilk olarak blogspot site kurulumundan önce google adsense hakkında bilgi vermek istiyorum.

Kısaca google adsense siteniz üzerinde reklam panellerinde reklam gösterilmesini sağlayan bir google reklam platformudur. Blogspot sitemizi açtıktan sonra özgün olan 10 adet makale ile google adsense başvurusu yapabilir ve google reklam verme olanaklarından online para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun ile ilgili detaylara sitemizi açtıktan sonra detaylı olarak anlatacağım. Dilerseniz Site üzerinden reklam vererek nasıl kazanç sağlanır? Ve Reklam ile İnternetten Kazanç Sağlamak başlığı altında yazdığımız makaleleri okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.Blogspot sitesi nasıl kurulur?


*İlk olarak bunun için bir adet google hesabı oluşturmamız gerekiyor. Linke tıklayın. Bu link üzerinde tüm bilgilerinizi doğru bir şekilde girerek üyelik işleminizi gerçekleştirin. Bilgilerinizi doğru olarak girmeniz ileride sıkıntı yaşamamanız için oldukça önemlidir.
* Ardından Blogger.com isimli sitemize girerek aldığımız üyeliğimiz ile birlikte giriş yapıyoruz.
*Şimdiki kısım en önemli aşama. Burada sitemiz için isim ve adres oluşturmamız isteniyor. İstediğiniz isim daha önce alınmış olabilir. Burada eğer alan adı satın alıcak iseniz adres isminize fazla takılmanıza gerek yok. İleride domain adresi alarak blog sayfanıza yönlendirmeniz mümkündür. Com, net, org gibi uzantıya sahip domain alanları size profesyonel bir görüntü katacaktır. Bu yüzden kesinlikle almanızı tavsiye ediyorum. En uygun fiyatlı işinize yarayacak domain uzantısı com dur. Club gibi domain adları daha uygun ancak com size profesyonellik katar. Google üzerinde en uygun com uzantılı domain yazarak istediğiniz site üzerinden domain alımı gerçekleştirebilirsiniz. Domain almak isteyen kişiler olur ise iletişim bölümünden bana ulaşabilir. Ya da yorum bölümüne mesaj bırakabilirsiniz. Yazımız blogspot sitesi kurulumu üzerine olduğu için domain ile alakalı fazla bilgi vermek istemiyorum. Dilerseniz aklınızda fikir olması için Domain nasıl alıp satılır? İsimli makalemizi okuyabilirsiniz.
*Adresinizi belirledikten sonra bir alt kategoride tema seçimimizi yapmamız gerekiyor. Tema olarak istediğinizi seçebilirsiniz. Blog oluştur diyerek sitemizi oluşturabiliriz.
*Öncelikle temaya değinmek istiyorum. Bir sitede ziyaretçinin uzun süre kalmasını sağlayan en önemli özellik temadır. Tema bölümünden temanızı özelleştirmeniz mümkün. Ancak blogspot temalar üzerinde fazla oynama yapılmasına olanak vermiyor. Bu yüzden dilerseniz hazır ücretli ya da ücretsiz tema indirerek, tema – yedekle geri yükle – dosya seç – yükle yolunu izleyerek temanızı bloğunuzda kullanmaya başlayabilirsiniz. Temanız üzerinde oynamaları tema html’yi düzenle ve yerleşim bölümünden yapmanız mümkündür. Ancak kodlama hakkında bir bilginiz yok ise size tavsiye edebileceğim direk hazır bir tema edinmeniz ve yerleşim kısmından özelleştirmeniz olacaktır. Aksi halde kodlar ile oynayarak sitenizi bozabilirsiniz.
*Bir sitenin site halini alması için içerik gereklidir. Öncelikle yazılarınız tamamen size ait olmalı. Çalıntı bir içeriği google göstermez ya da ilk sıralara koymaz. Olanlar var. Ancak bu siteler belli bir süre sonunda tamamen geri sıralara düşüyor, hatta google tarafından google reklam verme olanakları ellerinden alınabiliyor. Makale yazımı ile alakalı detaylı bilgiyi sizler için Kaliteli özgün makale nasıl yazılır? Başlıklı yazımda sizlere detaylı olarak anlattım. Makalemizi yazdıktan sonra kayıtlar – yeni yayın yazısına tıklıyoruz. En üst tarafta bulunan yayın başlığı bölümüne yazımızın başlığını yazıyoruz. Alt tarafta bulunan kısıma ise yazımızın tamamını yazdığımız belgeden kopyala yapıştır yolu ile yapıştırıyoruz. Blog sitemize resim eklemeyi yayın başlığının altında bulunan resim çerçevesi şeklinde görünen ‘resim ekle’ bölümünden yapabiliriz. Burada resimi çeşitli yollar ile yüklemeniz mümkün. Ancak seo açısından doğru olan resim üzerinde bilgisayarınızda düzenlemeler yaparak yükle dosya seç bölümünden yüklemenizdir. Resimi yükledikten sonra resmimize bir kez tıklıyoruz. Özellikler bölümünden resmimize 2 adet başlık giriyoruz. Bunlar konu ile alakalı olmalıdır.
*Sağ tarafta bulunan yayın ayarları bölümünden etiketler kısmına makalemizi yazarken kullandığımız etiketleri yazabiliriz. Ayrıca bu etiketler sayesinde bloğumuzda farklı konu başlıkları açmamız mümkün hale geliyor. Örnek olarak benim sitemde kategorilere tıkladığınızda birçok başlık karşınıza çıkmakta. Bu başlıklara etiketler üzerinden yönlendirme yapıyoruz. Etiketleri girdikten sonra tamamlandı yazısına tıklayıp yayını paylaş tuşuna basarak yazımızı sitemizde paylaşmış oluyoruz.
*Sol tarafta bulunan blog’u görüntüle yazısına tıklayarak blog sayfanıza erişim sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan ya da yapamadığınız bir nokta olur ise iletişim bölümünden ya da yorum kısmından yazabilirsiniz.
*Blogger tamamen google’a ait olan bir sitedir. En büyük avantajı düşük maliyetler ile google reklam verme olanağı internet üzerinden online para kazanmayı kolay hale getirmesidir. Ayrıca blogger kullanıcıları ücretsiz web sertifikası alabiliyor. Bu kısaca sitenizin alan adında güvenli yazmasını sağlıyor. Bu sayede karşınızda ki kişilere güven veriyorsunuz. Sertifikanızı ayarlar – temel – https yönlendirmesi kısmını evet yaparak alabilirsiniz. Şunu belirtmemde fayda var https yönlendirmesi yaptıktan sonra html kodlarından sitenizde bulunan http kodlarını https olarak değiştirmeniz gerekmekte.

Blogger google adsense onayı nasıl alırım?


Birçok kişi google adsense alma konusunda forum sitelerinde konu açıyor. Aslında google adsense onayı almak çok kolay. Ama bilmeyen kişi tabiki doğal olarak zorluk çekecektir. Yeni açılan bir google adsense hesabının fiyatı 80 ile 100 TL arasında değişmektedir. Dilerseniz google adsense üzerinden online para kazanmanız mümkün. İnternet üzerinden para kazanmak için blogger sitenizde google reklam vermeniz gerekiyor. Google adsense onayı almak için bir konu hakkında 200 ile 300 kelime arasında 10 adet makaleye sahip olmanız yeterli. Burada yapılan hata site sahipleri 1’den fazla kategori açıp sadece 10 adet makale ile adsense almaya çalışıyor. Ancak her kategorinizde en az 2 adet makale bulunması gerekli. Ardından blogger panelinde kazançlar bölümünde google adsense hesabı oluşturarak başvuru yapmanız gerekiyor. Blogger üzerinden adsense alacağınız için işiniz çok kolay. 5 dakika içerisinde başvuru yapabilirsiniz. Herşeyi düzgün yaptığınız takdirde 1günde onay alarak google reklam verme ayrıcalıklarını sizde kazanabilirsiniz. İnternet üzerinden para kazanmak için dilerseniz ileride tanıtım yazıları yayınlayarak kazancınızı arttırabilirsiniz. Bol kazançlar.

Blogger üzerinden site nasıl kurulur?


Yazımızı Paylaşmak İster Misin?

Paylaş
Admin

Anıl ÇAĞLIYAN | Seninle Kazanalım 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.

8 Yorum

avatar

25.7.18 tarihinde 17.00 da dün akşam blogspot erişim yasağı hakkında bilgilendirme yazısı paylaşacağım.

avatar

Blogspot'un gelişmesini isterim özellikle tema konusunda ve eklentilerde Wordpress'in arkasında ama blogspot'un da artıları var domain ile birlikte mis gibi olur.

avatar

En büyük artısı çok düşük maliyetler ile site kurabilmek.Özellikle öğrenci olan ama durumu olmayan blogger olmak isteyen kişiler blogger üzerinden sadece domain masrafı ile site sahibi olabilir.

avatar

geçenlerde blogsopata olan erişim yasağından sonra insanlar korkmadı değil. ben de kuracaktım ama vazgeçtim.

avatar

Blogger gelişmiş bir altyapı sunmalı. Yıllardır aynı altyapı sıkıldık artık.!

avatar

gelişmiş altyapı derken? zaten google altyapısında daha ne kadar gelişebilir ki?

avatar

Kısıtlı hız imkanı var. Wordpress gibi hızlara ulaşmak imkansız.