5 Temmuz 2018 Perşembe

Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanma


Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanma


Çeviri yaparak para kazanmak en garanti işlerden birisidir. Bunun için ana diliniz dışında çok fazla tercih edilen bir dil bilmeniz yeterli. Maalesef ben Türkçe dışında bir dil bilmiyorum. Ancak çok fazla öğrenmek istiyorum. Bu yüzden 2019 kışını İngilizce ve Almanca öğrenmek için kendime belirledim. Neyse konumuza dönelim eğer bildiğiniz bir dil var ise yazımıza devam ederek internet üzerinden sadece çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Hangi konularda çeviri yapabilirim?


1- Film çevirmeni olabilirsiniz. Film çevirmenliği benim gibi film severler için kaçırılmayacak bir fırsat. Hem film izliyorsunuz hemde para kazanıyorsunuz. Ne iş ama!
2- Yabancı dizi çevirmenliği.
3- Makale çevirmenliği.
4- Oyunların menüsü, içeriği, dialoglarını çevirmek.
5- Uygulamaların dilini kendi dilinize çevirme.
6- Kitap çevirmenliği

Film, dizi çevirmenliği yapmak istediğinize karar verdi iseniz başvuru yapmanız gereken yer altyazı siteleridir. Kendinizi geliştirirseniz ülkemizde sinemada yayınlanacak olan filmleri çevirebilirsiniz. Herkesten önce filmleri izleyerek yanında para kazanmanız mümkün.
Uygulama ya da web sitesi çevirmenliğinde işi kendiniz kovalamalısınız. Bu ne demek diye soracak olursanız örnek olarak amazon sitesini ele alalım. Amazon bizim ülkemize giriş yapıyor ve kendi sitelerinin Türkçeye çevrilmesi gerekli. Bu kişi niye siz olamayasınız?
Makale çevirmenliği, en basit çevirmenlik türüdür. Makale çevirisi yaparak internetten para kazanmanız çok kolay. Sadece size verilen içeriği aynı şekilde ana dilinize çevirip Word üzerinden teslim ediyorsunuz. İşlem bu kadar basit. Ne makale konusu ile uğraşmak ne başka dert sadece çevirin ve para kazanın. Sizler için aşağıda internetten çeviri ile para kazanabileceğiniz siteler bırakıyorum. Bol kazançlar.


Çeviri Yaparak para kazancı sağlamakÖnemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

12 yorum:

 1. bunu denemiştim ingilizcem iyi olduğu için ancak referanslı iş istiyorlar ilk başta. o yüzden oona göre hazırlık yapılması gerek

  YanıtlaSil
 2. ingilizce bilen birisi rahat kazanır. ister çeviri yap ister makale yaz. ingilizcen iyiyse bu işler rahat yürüyor ve ekmeiğini rahat yiyorsn.

  YanıtlaSil
 3. bence en güzel para kazanma yöntemi çeviri yaparak para kazanma yada çeviri yaparak site kurmak

  YanıtlaSil
 4. Arkadaşlarıma o kadar ücretsiz 1000-2000 kelime çeviri yapıp veriyordum meğerse bir para kazanma kapısıymış normalde bilgimi bir karşılık beklemeden vermeyi severim ama parada önemli bir şey tabii

  YanıtlaSil
 5. Aslında kolay bir kazanç kapısı ama ciddi zaman ayrılması gerekiyor.

  YanıtlaSil
 6. İyi para kazanmak için çok sayıda makale çevirmek gerekiyor. Ancak zorda kalındığında basvurulacak bir yöntem. Düzenli bir işiniz varsa burdan ek para kazanmak için ugraşmaya degmez

  YanıtlaSil
 7. İngilizce veya başka dillerde iyi iseniz çeviri yapmak zevkli ve para kazanmak için en iyisi

  YanıtlaSil
 8. uygun vaktiniz varsa iyi bir yöntem kesinlikle. ilk bir kaç işi bulmakta zorlanabilirsiniz fakat sonrasında gerisi gelir.

  YanıtlaSil
 9. Bence güzel de bir iş özellikle film ve yabancı dizi çevirmenliği eğlenceli hem de kazanç elde ediyorsunuz.

  YanıtlaSil
 10. Fransızcaya talep var mı bilginiz varmıdır? Fransızcam bugüne kadar işe yaramadı. Belki bugün bir işe yarar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye de İngilizce ve Almancadan sonra en çok aranılan dil Fransızca. Fransızca makale bulmak zor. Onun yerine Türkiye üzerinde popüler olabilecek tarzda Fransızca dilinde bir kitabı çevirerek çok daha iyi ücret kazanabilirsin. Film izlemeyi seviyor isen yine Fransızca film çevirmenliği sana göre.

   Sil
 11. bu konuda makaleden tutta dizi çevirmesine kadar birçok iş kolu mevcut. dil bilen aç kalmıyor kesinlikle.

  YanıtlaSil