Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanma Seninle Kazanalım Seninle Kazanalım Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanma
Defersite

Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanma


Çeviri Yaparak İnternetten Para Kazanma


Çeviri yaparak para kazanmak en garanti işlerden birisidir. Bunun için ana diliniz dışında çok fazla tercih edilen bir dil bilmeniz yeterli. Maalesef ben Türkçe dışında bir dil bilmiyorum. Ancak çok fazla öğrenmek istiyorum. Bu yüzden 2019 kışını İngilizce ve Almanca öğrenmek için kendime belirledim. Neyse konumuza dönelim eğer bildiğiniz bir dil var ise yazımıza devam ederek internet üzerinden sadece çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Hangi konularda çeviri yapabilirim?


1- Film çevirmeni olabilirsiniz. Film çevirmenliği benim gibi film severler için kaçırılmayacak bir fırsat. Hem film izliyorsunuz hemde para kazanıyorsunuz. Ne iş ama!
2- Yabancı dizi çevirmenliği.
3- Makale çevirmenliği.
4- Oyunların menüsü, içeriği, dialoglarını çevirmek.
5- Uygulamaların dilini kendi dilinize çevirme.
6- Kitap çevirmenliği

Film, dizi çevirmenliği yapmak istediğinize karar verdi iseniz başvuru yapmanız gereken yer altyazı siteleridir. Kendinizi geliştirirseniz ülkemizde sinemada yayınlanacak olan filmleri çevirebilirsiniz. Herkesten önce filmleri izleyerek yanında para kazanmanız mümkün.
Uygulama ya da web sitesi çevirmenliğinde işi kendiniz kovalamalısınız. Bu ne demek diye soracak olursanız örnek olarak amazon sitesini ele alalım. Amazon bizim ülkemize giriş yapıyor ve kendi sitelerinin Türkçeye çevrilmesi gerekli. Bu kişi niye siz olamayasınız?
Makale çevirmenliği, en basit çevirmenlik türüdür. Makale çevirisi yaparak internetten para kazanmanız çok kolay. Sadece size verilen içeriği aynı şekilde ana dilinize çevirip Word üzerinden teslim ediyorsunuz. İşlem bu kadar basit. Ne makale konusu ile uğraşmak ne başka dert sadece çevirin ve para kazanın. Sizler için aşağıda internetten çeviri ile para kazanabileceğiniz siteler bırakıyorum. Bol kazançlar.


Çeviri Yaparak para kazancı sağlamakYazımızı Paylaşmak İster Misin?

Paylaş
Admin

Anıl ÇAĞLIYAN | Seninle Kazanalım 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.

12 Yorum

avatar

bunu denemiştim ingilizcem iyi olduğu için ancak referanslı iş istiyorlar ilk başta. o yüzden oona göre hazırlık yapılması gerek

avatar

ingilizce bilen birisi rahat kazanır. ister çeviri yap ister makale yaz. ingilizcen iyiyse bu işler rahat yürüyor ve ekmeiğini rahat yiyorsn.

avatar

bence en güzel para kazanma yöntemi çeviri yaparak para kazanma yada çeviri yaparak site kurmak

avatar
Emre Çelen 6 Temmuz 2018 16:55

Arkadaşlarıma o kadar ücretsiz 1000-2000 kelime çeviri yapıp veriyordum meğerse bir para kazanma kapısıymış normalde bilgimi bir karşılık beklemeden vermeyi severim ama parada önemli bir şey tabii

avatar

Aslında kolay bir kazanç kapısı ama ciddi zaman ayrılması gerekiyor.

avatar

İyi para kazanmak için çok sayıda makale çevirmek gerekiyor. Ancak zorda kalındığında basvurulacak bir yöntem. Düzenli bir işiniz varsa burdan ek para kazanmak için ugraşmaya degmez

avatar

İngilizce veya başka dillerde iyi iseniz çeviri yapmak zevkli ve para kazanmak için en iyisi

avatar

uygun vaktiniz varsa iyi bir yöntem kesinlikle. ilk bir kaç işi bulmakta zorlanabilirsiniz fakat sonrasında gerisi gelir.

avatar

Bence güzel de bir iş özellikle film ve yabancı dizi çevirmenliği eğlenceli hem de kazanç elde ediyorsunuz.

avatar

Fransızcaya talep var mı bilginiz varmıdır? Fransızcam bugüne kadar işe yaramadı. Belki bugün bir işe yarar

avatar

Türkiye de İngilizce ve Almancadan sonra en çok aranılan dil Fransızca. Fransızca makale bulmak zor. Onun yerine Türkiye üzerinde popüler olabilecek tarzda Fransızca dilinde bir kitabı çevirerek çok daha iyi ücret kazanabilirsin. Film izlemeyi seviyor isen yine Fransızca film çevirmenliği sana göre.

avatar

bu konuda makaleden tutta dizi çevirmesine kadar birçok iş kolu mevcut. dil bilen aç kalmıyor kesinlikle.