17 Temmuz 2018 Salı

Dropshipping Gerçekleri – Söylenen Yalanlar


Dropshipping Gerçekleri – Söylenen Yalanlar


Daha önce size Dropshipping hakkında belli başlı bilgiler vermiştim. Bu bilgilere aşağıda verdiğim linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Önceki yazılarımda Dropshipping ile ücret kazanmadığım için ve eğitim içerikleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığım için, Türkiye de Dropshipping ile para kazanılır mı? Sorusuna detaylı bir yanıt verememiştim. Bu yazımda sizlere Dropshipping hakkında özellikle 1 kişinin başlattığı yalan zinciri hakkında detaylara ineceğiz ve gerçekten Dropshipping yaparak Türkiye üzerinde para kazanılır mı? Sorusuna tam anlamı ile yanıt bulacağız.
Ekim Nazım Kaya bize ne vaat ediyor?


Türkiye de Dropshipping işleminin bu kadar tanınmasına kendisi öncülük ettiği için ve çok fazla dolaylı yoldan yalan söylediği için kendisi üzerine bir yazı yazma gereksinimi duydum. Ayrıca sosyal medya hesaplarını aşağıya bırakacağım. Dilerseniz kendiniz detaylı olarak inceleme yapabilirsiniz.

* Ekim Nazım Kaya bize Dropshipping ile para kazanmamız için İngilizce bilmemizin gerek olmadığını söylüyor. Bu videoda Ekim Nazım Kayaya Efe isimli bir şahıs katılmakta. Daha sonra ise Efe kendisi ayrı olarak bu videoyu çekip kendi kanalında paylaşmakta. Kısaca Efe “İngilizce bilmenin şart “olduğunu söylemekte. İngilizce bilmek niye şart? Sorusuna aşağıdaki Ekim Nazım Kaya isimli kişinin diğer vaatinde değineceğiz.
* Ekim Nazım Kaya bize sıfır ücret ile Dropshipping üzerinden para kazanabileceğimiz belirtmekte. Ancak çok daha iyi satış yapabilmek ve “sözde profesyonel yazılım” sayesinde ürünleri hızlı bir biçimde girebileceğimizi belirtmekte. Bu yazılımı biraz araştırdım. İnternet üzerinde 2500 TL gibi bir fiyata bile bu yazılımı satanlar var. Ancak yazılım uzmanına bunun gibi bir programı 50 – 100 TL arasında bir rakama yazdırmanız mümkün oluyor. Zaten Ekim Nazım Kaya isimli şahısın profesyonel yazılım bu kadar ücrete aldım gibi söylemlerinin ardından bizim Türkler direk 2500 TL gibi komik ücretler ile programı pazarlama işine girdiler. Aranızda eminim bu eğitim setini alanlar vardır. Eğitim setinde gerçekte belirtmediği detayları sizler ile kendisi paylaşıyor. Örnek olarak Türkiye de satış yapabilmek için gerçek bir Amerikan adresine, şirketine ihtiyacınız var. Ama sakın üzülmeyin ekim bey sizler için “sıfır para ile” kazanç sağlamanızı sağlıyor. Sadece 1000 dolar karşılığı sizlere bu konuda da yardımcı olmakta. İşte bu aşamada İngilizce bilmiyor iseniz bir vaade daha kanarak 1000 dolarınızdan oluyorsunuz. Bu işlem normal şartlarda 250 dolar civarına yapılmaktadır.


* İngilizce bilmemize niye gerek yok? Çünkü kendisinin verdiği eğitimlerin İngilizce olarak ücretsiz olarak sunulmuş versiyonları google üzerinde mevcut. Evet tamamen ücretsiz olarak Dropshipping eğitimini alabiliyorsunuz.
* Ekim Nazım Kaya Bey; bize finansal özgürlüğümüzü kazanmamız için çok yardımcı olmakta. Mesela kendisi Dropshipping yöntemi ile kamera satarak para kazanıyor. Yazımızın sonunda size 2 adet video vereceğim. Bu videonun birisinde Dropshipping gerçeklerini detaylı olarak öğrenecek ve diğerinde ise Ekim Bey’in amazonu ne hale getirdiğini göreceksiniz. Özellikle kendisi ilk videolarında kamera ile para kazandığını belirtmişti. Şu an 1 kamerayı en az 2 adet Türk satmaya çalışıyor. Satış fiyatları arasında ise sadece 2 kat fark var.
* Ekim Nazım Kaya bir videosunda kendisinin çalışanlarının ürün girdilerini yaptığını belirtmekte, yani bir nevi kendisi Dropshipping üzerinden para kazanmıyor denilebilir. Kendisine başkaları kazandırıyor. Videolarında ve sosyal medya hesaplarında sıklıkla bize göstermiş olduğu Lamborghini arabası Dropshipping yöntemi ile kazanılmamıştır.
* Şu anda ülkemizde en az 1000 kişi Dropshipping ile uğraşmakta. Bu yöntem ülkemizde en az 2 yıldır uygulanmakta. Siz sokaklarda kaç tane Lamborghini gördünüz?Ekim Nazım Kaya erişim bilgileri

İnstagram:https://www.instagram.com/ekimkaya

Dropshipping yaparak sıfır sermaye ile para kazanabilir miyim?


Dropshipping yaparak ülkemizde para kazanabilirsiniz. Ancak bu sıfır sermaye ile olucak bir iş imkânı değildir. Örnek olarak Ekim Bey tarafından alacağınız eğitimlerin, şirketin bedelleri bile yüksek rakamları karşımıza çıkarıyor. Gerçek bir iş adamı olmak yerine niye başkaları üzerinden para kazanmak isteyesiniz ki. Ayrıca harcadığınız paraları kısa dönemde çıkarmanız mümkün değil. Dropshipping ile kargo gibi işler ile uğraşmıyorsunuz. Ancak iade aşamalarında ürün genel olarak elinizde patlamakta. Elinizde bu kadar bir bütçe varsa, Dropshipping yerine ticaret ile uğraşmanızı tavsiye ediyorum. En basitinden bir web sitesi ya da instagram sayfası ile aliexpress, amazon gibi sitelerden getirttiğiniz ürünleri satarak Dropshipping üzerinden kazanabileceğiniz ücretlerin katlarını kazanmanız mümkün. Ülkemizde bulunmayan bazı ürünlerin internet üzerinde satıldığını görmüşsünüzdür. Bunlar genelde çeşitli yiyecekler, ürünler olabiliyor. En basitinden stres çarkı bir ara çok popüler olmuştu. Stres çarkı getirip satan kişiler çok güzel rakamlar kazandı. Siz bu stres çarkını Dropshipping ile satmaya çalışmış olsaydınız eğer yerinizde sayıyor olurdunuz. Bu yüzden ülkemizde satılabilecek ürünleri belirleyip, sipariş vererek satarsanız çok güzel rakamlar kazanırsınız. Bir örnek daha nargile, elektronik sigara gibi ürünler yurtdışında gerçekten ucuz fiyatlara satılıyor. Genelde internette gördüğünüz bu ürünler yurtdışından getirtilerek satışı yapılmaktadır.

Sizler için aşağıya Dropshipping hakkında detayları öğrenebilmeniz için 2 adet video bırakıyorum. Eminim bu videoları izledikten sonra aklınızda daha fazla soru işareti kalmayacaktır.


Bunlara ek bir adette sizler için Enes Usta isimli kişinin sadece para kazanmak amacı ile çektiği “sözde vlog” tarzında videosunda Ekim Nazım Kaya hakkında sevgisini izleyebilirsiniz. Vlog isimli bir videoda günlük yaşam hakkında içerikler ya da ev tanıtımı tarzında içerikler çekilir. Bu kişi bildiğin reklam videosu çekmiştir. Niye bu kişiyi paylaştım diye soracak olur iseniz; Ekim Kaya şu an son demlerini yaşadığı için youtuber’lar üzerinden kitle çekmeye çalışmakta.


Berkcan Güven isimli kişiyi zaten sevmem. Sadece para kazanmak için içerik üretimi yapıyor. Birde para ile Ekim Kaya Bey’in reklamını yapmıştır. Aşağıda Berkcan Güven ile Ekim Kaya’nın videosuna da ulaşabilirsiniz.Dropshipping Ekim Nazım KayaÖnemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

7 yorum:

 1. Bana kalırsa bu tip yöntemler deneyen ve para kazınan insanlar vergi de ödemeli kazandıkları paradan Devletin buna el atması gerekir

  YanıtlaSil
 2. aylardır çoğu kullanıcı boş vaadlerle kandırıldı ve kazanmayacakları kazançları alacaklarını söylediler. ekim bey bazı gerçekleri sonunda dile getirmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekleri keşke ücretsiz eğitimlerinde dile getirseydi :) İnsanlara gerçeği kursu satın aldıktan sonra söylemekte.

   Sil
 3. Bu iş patlayabilir giriş yapmadan güzel sermaye ve araştırma yapmak şart mutlaka kazananlar vardır ama benlik değil.

  YanıtlaSil
 4. çok kişi kandırıldı bu şekilde hakkıyla kazananda var kazanayanda var.

  YanıtlaSil
 5. Admin hani dedin ya Türkiyede olmayanı getirip satabilirsiniz diye onları nerden nasıl alabiliriz? Bu konuda yardımcı olur musunuz

  YanıtlaSil
 6. @Oskar dilersen mail adresim üzerinden mesaj atabilirsin. anilcagliyan@yandex.com Genelde bu tarz ürünler bir firma ile anlaşılarak getirtilmektedir.

  YanıtlaSil