9 Temmuz 2018 Pazartesi

Niş Blog Sitesi Açarak İnternetten Kolay Para Kazanma


Niş Blog Sitesi Açarak İnternetten Kolay Para Kazanma


Merhabalar bugün sizler için en sevdiğim internetten para kazanma yöntemlerinden birisi olan niş bir blog sayfası açarak para kazanma üzerine bilgilendirme yazısı yazıyorum. Bu makalenin sonunda aklınızda olan hangi konuda niş blog açmalıyım? internetten blog ile nasıl para kazanırım? niş blog ile para kazanılır mı? Niş blog nedir? Gibi sorulara yanıt vermiş olucaz.

Niş blog nedir?


Niş bloğu sizler için en basit anlatımı ile açıklamak istiyorum. Örnek olarak elimizde bir site fikri olsun. Genelde insanlar şu anda onedio tarzı her konuda içerik bulundurmak istiyor. Ancak bu tarz bir site ile kısa dönem içinde para kazanmanız mümkün değil.  Bu yüzden kendimizi biraz daha kısıtlayalım ve sadece oyun kategorisini ele alalım. Oyun kategoriside sanırım biraz geniş bir konu oldu. Ozaman sadece aksiyon oyunlarını ele alalım. Şu anda kendimize niş bir Pazar alanı belirlemiş olduk.

Niş blog ile para kazanılır mı? İnternetten blog ile nasıl para kazanırım?


Sorumuzun cevabı kesinlikle evet. Az önce niş Pazar olarak aksiyon oyunlarını belirlemiştik. Bu kısıtlama sayesinde artık hitap ettiğimiz kitleyi tanımış olduk. Artık ziyaretçi kitlemize uygun olarak tamamen Seo destekli içerik üretimine başlayabiliriz. Niş blog çok geniş bir konu aynı zamanda bir okadarda dar. Geniş olmasının sebebi tercih edebileceğimiz çok fazla konu var. Bir sonraki başlığımızda hangi konuda niş blog açmalıyım? Sorusuna yanıt bulucaz. Dar olmasının sebebi ise seçtiğimiz niş pazarda içerik üretmemiz gerçekten zor olucak. Çünki elimizdeki konu belli ve sadece bu konu üzerine içerik üretimi yapıcaz. Dilerseniz niş bloğunuzu tek sayfa olarak ya da kategori olarak açabilirsiniz. Ben size tek sayfa niş blog açmanızı öneririm. Bu sayede küçük bir çalışma ile site kendi kendine para kazanır ve bu sırada siz başka alanlarda yeni fikirler üretebilirsiniz. Kategori olarak hazırlamak isterseniz; güncel aksiyon oyunları, en iyi aksiyon oyunları, yeni çıkacak aksiyon oyunları gibi kategorilere ayırabiliriz. Tek sayfayı seçtiğinizde ise geçmişten günümüze en iyi 30 aksiyon oyunu şeklinde tek makaleden oluşan bir niş blog sitesi yapabiliriz. Bu makalemizde giriş bölümünde aksiyon oyunları ile ilgili etiketlerimize yer vermemiz gerekiyor. Örnek olarak en iyi aksiyon oyunları nelerdir, aksiyon oyunları, tavsiye aksiyon oyunları gibi etiketlere yer verebilirsiniz. 5 adet etiket işinizi fazlasıyla görecektir.  En iyi aksiyon oyunları hakkındaki makalemizi en yüksek puandan en düşüğe ya da en düşükten en yükseğe doğru sıralayabiliriz. Aşağıda örneğimizi bulabilirsiniz.

En iyi aksiyon oyunları

Merhaba bugün sizlere en iyi aksiyon oyunlarını liste içerik şeklinde sıralayacam……. (Diğer etiketler yazılar vs. tamamen sizin cümle kurma yeteneğinize bağlı)
Aşağıdaki listede geçmişten günümüze en iyi aksiyon oyunlarını bulabilirsiniz.

1- Seninle Kazanalım

Çıkış tarihi: 17 Ocak 2018
Puan:9
Türü: Aksiyon/Macera
Konu: Hapishane soyguncularını yakalama üzerine kurulmuş bir aksiyon oyunu.
Yorumlarımız: …

Şeklinde bir içerik hazırlayabilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Niş bloğunuzda %1 etiket bulundurun. Üstüne çıkmamaya özen gösterin. Aksi halde google spam olarak görebilir ve siteniz geri planlara düşürülür. Makalenizi hazırladıktan niş blog sitenizde makalenizi paylaşabilirsiniz. Yaklaşık 1-2 ay içerisinde içeriğiniz kaliteli yazdığınız takdirde ilk sıralara oynayacaktır. Bu arada domain isminiz niş blog sitenizin konusu ile alakalı olmalı. Örnek olarak eniyiaksiyonoyunları.com, enguzelaksiyonoyunlari.com gibi. Wordpress ya da blogger üzerinden sitenizi açın gibisinden bir şey söylemem mümkün değil. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış bir durum. Ben kendim blogspot kullanıyorum. Ancak her ikisinde de domain almanız üst sıralara oynamanız için gerekiyor. Dilerseniz sitenize Backlink verebilirsiniz. Ayrıca arama motorlarının dizinlerini sitenize eklerseniz sitenizin arama motorlarına girme işlemi hızlanacaktır. Bir niş site arama hacmi yüksek bir konuya hitap ediyor ise en az 500 TL kazanabilmektedir. Düşünsenize geçmişte 1 makale yazmışsınız ve siz hiçbir şey yapmadan size nakit akışı sağlıyor.

Hangi konuda niş blog açmalıyım?


Sıra geldi son başlığımız olan hangi konuda niş blog açmalıyım? Sorunu yanıtlamaya. Bu sorunun cevabını yanıtlamak biraz size kalıyor. Öncelikle bilginiz olan bir konuda yazmalısınız. Çünki insanların makalenizi okuması için sevmeleri gerekiyor ve gerçekten bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Bu yüzden en önemli nokta birazda olsa bilgi sahibi olmanız. Ya da araştırma yaparak makale yazabilirsiniz. Ancak ben internetten para kazanmak istiyor iseniz sadece araştırma yaparak yazı yazımının zor olduğunu düşünüyorum. Yukarıdada belirttiğim gibi niş bloğumuzun bize internetten para kazandırması için arama hacminin yüksek olması gerekiyor. Ama şunuda söylemekte fayda var. Bir emlak sitesinin reklam maliyetleri film sitesine oranla daha yüksektir. Bu yüzden emlak üzerine bir site arama hacminin düşük olmasına rağmen daha yüksek para getirebilir.
*Oyun: Aksiyon, macera, online …
*Film: Aksiyon, macera, bilim kurgu …
*Dizi: Aksiyon, macera, bilim kurgu …
*Belgesel
*Teknoloji: Telefon, tablet, bilgisayar, televizyon …
*Çiğköfte
*Saat
*Klima
*Ceviz ağacı
*Emlak: Ev, arazi …
* Çeşitli hastalıklar: Kanser, panik atak …
* Fenerbahçe: Futbol, basketbol …

Ve daha fazla konuda niş blog açabilirsiniz.Niş pazar ile para kazanma

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

21 yorum:

 1. evet tek bir alana yönlenmek çok güzel ben sağlık üzerine düşünüyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağlık üzerine çok fazla site mevcut. Düzgün bir niş alan ile belki şansınız olabilir.

   Sil
 2. Özellikle oyunlarla ilgili olan siteler baya iş yapıyor. Bilgisayar çağında bilgisayar oyunların nimetlerinden faydalanmak lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle. Özellikle yeni çıkan bir popüler oyun hakkında site açarsanız,güzel ücretler kazanabilirsiniz. Örnek olarak fortnite oyununda düzgün bir türkçe site yok. Var ama yok. İçeriklerini beğenmiyorum.

   Sil
 3. niche blogda aslında en önemli özellik sitenin ingilizce olması. adsense ne yazık ki türkiyede para kazandırmıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Niş blog üzerinden adsense ile kazanmak gerçekten çok zor. Ancak emlak alanında bir sitenizin olması gerek. Reklam ücretleri yüksek. Onun dışında niş blog üzerinden Türkiyede en iyi kazanç kapısı backlink-tanıtım yazıları.

   Sil
 4. çok iyi bir dizi fragmanları sitesi açılabilir ama baya emek vermek gerek tabi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece video üzerine olan sitelere maalesef google adsense çok zor alınmakta. Ayrıca başkasına ait içerikleri paylaştığınız için yasal sıkıntı çıkabiliyor.

   Sil
 5. herkes site açmadan önce acaba ne sitesi açsam diye konuları araştırma içine girerler ama en farklı siteyi açmak lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya da gelirinizin yüksek olup, çok iyi bir reklam planlaması yaparak sitenizi tanıtmanız gerekiyor. Para yatırmayan kişiler için niş blog sitesi çok daha iyi oluyor. Çünkü çok fazla aranan ancak düzgün bir sonuç çıkmayan niş fikir mevcut.

   Sil
 6. ben spor blogları üzerinden de iyi para kazanılabileceğini düşünüyorum. Özellikle futbol ve basketbol iyi iş yapabilir, kemik bir kitle yakalarsanız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum. Kışın spor konusunda niş bir konuda site açma planım var.

   Sil
 7. insanların en çok zorlandıkları konulardan biri ne tür site açsam olmuştur hep

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açılması gereken sitelere yönelik çok daha detaylı bir yazı paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

   Sil
 8. en iyisi uzman olduğunuz bir konuda açmak yoksa genel bir site olabilir

  YanıtlaSil
 9. Blogdan para kazanlar çok var. Çoğu kişi türünü ulamıyor çoğu kişi içerik bulamıyor. Bunların üstesinden gelen blog açmayı planlamıştır.

  YanıtlaSil
 10. benim kendi sitem var ama yeni bir site açarsam tek yönde olan bir site olur

  YanıtlaSil
 11. ingilizce niche site açmak istiyorum rekabeti kolay ve orta seviye para kazandıran sektörler biliyor musunuz?

  YanıtlaSil
 12. niche blog açmak için spyfu sitesi üzerinden açmak istediğiniz konunun kazancını reklamverenleri ve seo zorluğunu araştırmak sizler için faydalı olacaktır.

  YanıtlaSil
 13. Şöyle niş blog açarak aylık ciddi rakamlar kazananlar var nasıl buluyorlar öyle bilmiyorum :)

  YanıtlaSil
 14. son birkaç ayda niş site kuranların sayısı baya arttı. özellikle google adsense'nin güncellemelerden sonra türk sitelere fazla para kazandırmaması nedeniyle.

  YanıtlaSil