Satış Ortaklığı ile internet üzerinden kolay para kazanma Seninle Kazanalım Seninle Kazanalım Satış Ortaklığı ile internet üzerinden kolay para kazanma
Defersite

Satış Ortaklığı ile internet üzerinden kolay para kazanma


Satış Ortaklığı ile internet üzerinden kolay para kazanma


Bu yazımızda satış ortaklığı nedir? Satış ortaklığı nasıl yapılır? Satış ortaklığı yapan siteler nelerdir? Gibi sorulara yanıt vericem.

Satış ortaklığı nedir?


Satış ortaklığı en basit tanımı ile başkasına ait olan herhangi bir ürünü satarak, sattığınız ürün üzerinden komisyon almanızdır. Genel olarak %20 ile %50 arasında bir üründen kazanç elde etmeniz mümkündür. Paranızı alamama gibi bir ihtimal bulunmamakta. Çünki alıcı ve satıcı birbirleri arasında iletişim kurmadan kazanç sağlayabiliyor. Ancak bu işe girmeden Affiliate Marketing yani satış ortaklığı konusunda güvenilir bir site bulmanızda fayda var.

Satış ortaklığı nasıl yapılır?
Satış ortaklığı İngilizce adı ile Affiliate Marketing üzerinden para kazanmak için alıcı veya satıcı mı olmak istediğinize karar vermelisiniz. Satıcı olmak için yapmanız gereken aslında çok basit pdf kitap yazarak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Pdf kitabınızın 20 sayfa bile olması satış için yeterlidir. Eğer bir konuda uzmanlığınız var ise sizde pdf kitap yazarak satış ortaklığı üzerinden oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece ürününüzü siteye yüklemek ve satıcının satmasını beklemek. Satmak istediğiniz üründe satıcı kişinin alacağı ücreti tamamen siz belirlemektesiniz. Satıcı olmak için ilk olarak siteye üye olmalısınız. Daha sonra site üzerinden satabileceğiniz bir ürünü seçip insanlara satmaya başlayarak para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığında genel olarak satıcı kişiler ürünleri site üzerinden ya da sosyal medya platformları üzerinden satmaktadır. Web siteniz yok ise size tavsiyem satış yapacağınız ürünler ile alakalı kendinize niş bir web sitesi açmanız. Niş site hakkında bilginiz yok ise Niş Blog Sitesi Açarakİnternetten Kolay Para Kazanma isimli makalemizden daha fazla bilgi alarak siz de para kazanmaya başlayabilirsiniz. Web sitesi ve blog üzerine içeriklerimize Blog- Web Sitesi kategorimizden ulaşabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden satış ortaklığı ile para kazanmak istiyor iseniz yine aynı şekilde satış yapacağınız ürün ile alakalı bir konuda yüksek takipçisi olan bir sayfaya sahip olmanız yeterlidir. Sayfa üzerinden ürünü tanıtarak alan kişi sayısına göre ücret kazanmanız mümkündür. En ama en güzel yol ise sosyal medya reklamları üzerinden satış ortaklığı gerçekleştirmek. Bunun için reklam planlamasını çok iyi yapmanız gerekmekte. Ürün ile ilgilenebilecek olan kitleyi çok iyi analiz ederek reklam vermelisiniz. Verdiğiniz reklam ücretinin çok daha fazlasını kazanacağınızdan emin olabilirsiniz. Aynı şekilde google Adwords üzerinden google sayfalarında yayınlanacak reklam yayınlayarak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Ancak dediğim gibi bunun için reklam planlayıcı uzmanı olmanız gerekli. Yoksa çok yüksek kayıplarınız olacaktır. Benim kişisel tavsiyem çok fazla ürün olan bir konuda niş site açmanız. Bu site üzerinde kendi özgün yazılarınız ile takipçi çekmelisiniz. Daha sonra ise belli aralıklar ile çeşitli satış ortaklığı ürünlerini tanıtarak çok güzel ücretler kazanırsınız. Ayrıca bu yöntem ile siteniz üzerinden de google adsense onayı aldıktan sonra para kazanıcaksınız.

Satış ortaklığı yapan siteler nelerdir?
*X-ticaret: Türkiye’de hizmet veren ilk satış ortaklığı sitesidir. Sitenin tek problemi işlem gerçekleştirebilmek için 25 TL ücret ödemeniz gerekmekte. Ancak hala en güvenilir sitelerden birisi niteliği taşıdığı için çok fazla tercih edilmekte ve aynı zamanda çok fazla kazanç sağlayabileceğiniz ürün bulunmaktadır.
*Clickmerkez
*Gelirortakları: Banner reklam üzerinden gelir elde edebilirsiniz.
*Reklam action
*Clickbank: İngilizce bir satış ortaklığı sitesidir. İngilizce içerikli bir siteniz var ise çok yüksek kazanç elde etmeniz mümkündür. Ayrıca yurtdışında en fazla kullanılan satış ortaklığı sitesidir.
*Caysin dijital ajans: Web sitesi üzerinden affiliate marketing yaparak kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Satış Ortaklığı


Yazımızı Paylaşmak İster Misin?

Paylaş
Admin

Anıl ÇAĞLIYAN | Seninle Kazanalım 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.

5 Yorum

avatar

x ticaret adının hakkını veren köklü bir site. bu işi yapacak arkadaşlar rahatlıkla iş yapabilir.

avatar

Ben bu sistem hakkında biraz karamsar düşünüyorum Türkiye'de çok kazandırmıyor bence ama İngilizce içerikli site için daha mantıklı.

avatar

Clickmerkez duymuştum başarılı bir site. Tavsiye ederim.

avatar

hocam benim burada anlattığım reklamdan ziyade kitap yazarak ticaret ortaklığı :)

avatar

clickbank diğerlerine göre daha iyi kazandrıyor diyebilirim, arkadaşlara tavsiym tercihini clickbanktan kullanmaları yönünde olacak.