29 Temmuz 2018 Pazar

Sokak Sanatçısı Menajerliği


Sokak Sanatçısı Menajerliği


Merhabalar bugün kısa yoldan para kazanmak isteyenler ve çok para kazanmak isteyenler için nakit para elde edebileceğiniz sokak sanatçısı menajerliğini sizlere anlatacağım.
Öncelikle şunu söylemeliyim ki internet üzerinden makale yazma dışında anında nakit para elde edebileceğiniz bir yöntem bulunmuyor. Ancak sokak sanatçısı menajerliğini oturttuğunuz takdirde kısa yoldan para kazanmak mümkün. Özellikte çok para kazanmak istiyor iseniz doğru yöntemi buldunuz.Sokak Sanatçısı Menajerliği için gerekenler


*Sosyal medya hesapları
*Web sitesi

Sokak Sanatçısı Menajeri ne yapar


En basit tanımı ile kazanç sağlamak isteyen müzisyen ya da herhangi bir sanatçıya çalışma imkânı sağlıyorsunuz. Yaşadığınız bölgede halkı bu konuda bilgilendirerek insanların sanatçıları izlemeye gelmesini sağlıyorsunuz. Bu sayede evinizden nakit para kazanıyorsunuz. Yukarıda bu meslek için web sitesi ve sosyal medya hesapları gerektiğini söylemiştim. Şimdi bunları biraz daha size detaylandırmak istiyorum.
Örnek olarak siz Muğla – Marmaris – İçmeler bölgesinde yaşıyorsunuz diyelim. Bu mesleğe başlamadan önce ilk olarak yaşadığınız bölgeye uygun sosyal medya hesaplarımızı oluşturacağız. Mesela İçmeler isimli sosyal medya hesapları oluşturabilir ve çevremizde bulunan insanları takip ederek sayfamızdan haberdar olmalarını sağlayabiliriz. Sosyal medya hesaplarınızda takipçi arttırmak için Sosyal medya takipçisi nasıl arttırılır? İsimli makalemi okuyabilirsiniz. En önemli kural her gün paylaşım yapmaktır. Bunu yaşadığınız bölgede takipçi kitlenize göre planlamanız gerekiyor. Sosyal medya hesaplarını açabileceğiniz platformlardan bazıları; facebook, instagram, twitter, Tumblr, pinterest dir. Marmaris – İçmeler örneğinden devam edelim. İçmelere turistler yazın gelmektedir. Bu yüzden böyle bir yazlık beldesinde kışın takipçinizi arttırmaya başlar iseniz yazın menajerlik yaparak kısa yoldan para kazanmak mümkün olacaktır. Böylece çok para kazanmak hedefinize ulaşmış olucaksınız.
Son olarak sosyal medya hesaplarını açtıktan sonra aynı zamanda web sitemizi oluşturmamız gerekiyor. Web sitenizde yüzlerce tl masraf yapmanıza gerek yok. Blogger üzerinden ücretsiz hosting, ücretsiz ssl sertifikası ve ücretsiz domain ile site açmanız mümkündür. Blogger üzerinden site açma hakkında daha fazla bilgi için Blogspot üzerinden site nasıl kurulur? Başlıklı yazımızı okumanızda fayda var. Blogger üzerinde ücretsiz domain ile web sitesi kurmak istiyor iseniz dikkat etmeniz nokta örnek olarak alan adınızın icmeler.blogspot.com gibi olması gerekmektedir. Saçma sapan bir alan adı ile site açmanız sizin çok zorlanmanıza sebep olur. Blogspot uzantısı yerine farklı uzantıları da tercih edebilirsiniz. Com, net, org gibi uzantılar size profesyonel bir görüntü verecektir. 27.7.2018 tarihinde içmelerin net, com ve org uzantılarının dolu olduğunu görüyorum. Domain dolu ise başka alan adlarına yönelebilirsiniz. Çünkü elinde domaini tutan kişiler değerli olduğu için yüksek fiyatlar isteyecektir.
Web sitenizi açtıktan sonra günde 1 ya da 2 günde 1 içerik paylaşımı yapmanız gerekiyor. Buna örnek olarak içmeler hakkında, içmeler gece hayatı, içmeler barlar, içmeler tatil yerleri gibi konularda yazılar yazarak sitenizde yayınlayabilirsiniz. Google üzerinde üst sıralara çıkmak için Kaliteli özgünmakale nasıl yazılır? İsimli yazımızı okuyabilirsiniz.
Web sitemizi de açtık. Şimdi yapmamız gereken düzenli aralıklar ile paylaşım yaparak takipçi ve hit kazanmalıyız. Kışın başlarında başlayan birisi yazın başlarında nakit para kazanabileceği kadar takipçi ve hit kazanabilir.
*Bilmeyenler için sitelerinizde paylaştığınız yazılarınızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın. Bu sayede sitenizi hiti artacaktır ve menajerlik dışında site üzerinden başka işler ile de kısa yoldan para kazanmak mümkün olacaktır. Mesela içmelerde kurulacak yeni bir apart sitenizde reklamını yapmanız için size ücret ödeyecektir. Bu sayede çok para kazanmak mümkün olucaktır.
*Diğer bir önemli nokta kendinizi sürekli motive etmeniz gerekiyor. Çünkü belli bir süre kazanç elde edemeyeceksiniz. Ne kadar kısa yoldan para kazanmak mümkün desem de kısa olan aşamaya gelene kadar 6-8 ay çabalamamız gerekiyor. Bol kazançlar dilerim. Merak ettiklerinizi yorumlara ya da iletişim bölümünden sosyal medya veya mail adresime yazabilirsiniz.

Sokak Müziği


Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

8 yorum:

 1. Çabalamadan zaten bir sonuç elde etmek çok zor, internet üzerinden para kazanmak hemen olmuyor zaten bir süre geçmesi lazım.

  YanıtlaSil
 2. İyi de bu sokak sanatçıları zaten paraları olmadığından sokak sanatçısı. Bir de menajerle falan uğraşmak istemezler sanki

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim burada sokak sanatçısı ismini verdiğim kişiler daha çok tatilcilere hitap eden insanlar. Sokakta ki öğrencilerden ziyade.

   Sil
  2. Yazıda sokaktaki çulsuzlar ya da öğrencilerden bahsedilmiyor ama. Sadece işi profesyonelliğe dökmemiş sanatçı adaylarından bahsediliyor. Onlar için bir fırsat aslında.

   Sil
 3. Bu gidişle yapacağım işi buldum galiba. :) Hoşuma gitmedi değil.

  YanıtlaSil
 4. böyle bir mesleğin düzenli olarak yapıldığının farkında bile değildim. kazançlar da fena değilmiş

  YanıtlaSil
 5. Çok tanıdığım var sokak sanatçısı genelde istanbul istiklalde oldukça var

  YanıtlaSil
 6. bir arkadaşm bu işi yapıyordu gerçekten de ciddi paralar dönüyor ama sağlam çevre ve ekibinin olması şart.

  YanıtlaSil