15 Temmuz 2018 Pazar

Sosyal medya takipçisi nasıl arttırılır?


Sosyal medya takipçisi nasıl arttırılır?


Sosyal medya üzerinde takipçinizin yüksek olması demek, sizin sosyal medya üzerinden para kazanmanıza olanak sağlar ve fenomen olmaya doğru bir adım atmış olursunuz. Örnek olarak Simge Barankoğlu paylaşmış olduğu yılan korktun mu? İsimli videosunun ardından instagram üzerinden çok fazla takipçiye ulaşmıştır. Şu anki takipçi sayısı 638bin. Kendisini instagram üzerinden takip edenlerinde bildiği gibi sürekli reklam paylaşımı yaparak instagram üzerinden çok güzel ücretler kazanabilmekte. Bu yazımızda sizlere instagram, twitter, Tumblr ve facebook üzerinde takipçi arttırmanız için fikirler sunucam. Bildiğiniz üzere sitemizin isimi seninle kazanalım. Sizler ile birlikte bende sosyal medya platformlarına giriş yapıyorum.Tumblr – İnstagram – Twitter – Facebook takipçi arttırma


Bu yazımızın sonunda belki sizde yaptığınız işlemler ile fenomenlik yolunda küçük bir adım atmış olucaksınız. İnsanlar fenomen olmak için çok fazla acele ediyor ve 1 hafta içinde ünlü olmak istiyor. Ancak bu kadar kısa sürede ünlü olabilmek için Simge gibi biraz şansınızın yaver gitmesi gerekiyor. Şansı az olanlar için konumuza geçelim. Öncelikle ben fenomen olmak istemiyorum. Hiçbir zaman ünlü olmak gibi bir isteğim bulunmadı. Ancak kendi sitelerime hit çekebilmek ve buralardan reklam üzerinden daha fazla kazanç sağlayabilmek amacı ile sosyal medya dünyasına giriş yaptım. Tabi ki ileride belli bir sayıya ulaştığım zaman belki fenomenler arasına da katılabilirim. Her şeyin başı sabırlı olmak ve acele davranmamaktan geçiyor. Şunu söylemem gerekir ki bu işe adım attığınız zaman kimseye danışmayın. Çünkü bu kişiler size yapamayacağınızı söyleyip yolunuzdan dönmenizi sağlayacaklardır. Ben size pes etmeyin, devam edin diyorum. Dilerseniz içeriğimizi okuduktan sonra sosyal medya hesaplarınızı yorum bölümüne yazarak, başka insanlar ile takipleşebilirsiniz. Tumblr, instagram, twitter ve facebook üzerinde takipçi arttırmak isteyenlerin yaptığı en büyük hata takipçi satın alma işlemi yapmalarıdır. Bu aldığınız takipçilerin aktif olanları takibi bırakacaktır. Aktif olmayanlar ise size sadece görüntüde takipçinizin fazla olduğunu gösterir. Ancak sosyal medya fenomeni olmak ve sosyal medya üzerinden reklam ile para kazanmak için takipçi sayısı yerine, gönderilerin, hikâyenin kaç kişi tarafından görüldüğü önemlidir. Bu yüzden 100bin takipçisi olup ta 300bin takipçisi olan kişiden fazla ücret kazanan insanlar var. Sosyal medya üzerinden gerçekten bir şeyler yapmayı hedefliyor iseniz kesinlikle takipçileriniz doğal olmalıdır. Her geçen gün insanlar sosyal medyaya yönelmekte. Bu yüzden artık sosyal medya daha da önem kazanıyor. Sadece tek tuş ile tüm dünyada ki insanlara erişebilme imkânınız bulunuyor.
Neyse asıl konumuza dönüp size takipçi nasıl arttırılır bunu anlatmaya başlamak istiyorum. Takipçi arttırmanın en kolay yolu karşılıklı takip yapmaktan geçmektedir. Evet yanlış duymadınız karşılıklı takip. Karşılıklı takip ile bir yerlere varamayacağınızı düşünüyorsanız size basit bir örnek veriyim. Yaklaşık 4 yıl önce twitter üzerinde takipçi arttırmak istemiştim. Bu ara twitter da sürekli karşımıza karşılıklı takip etiketleri çıkmaktaydı. Bunu yapan kişi ise Semih Varol. O zamanlar 300bin takipçisi olan Semih şu an twitter üzerinde 1,23 milyon takipçiye ulaşmış. Bu takipçi sayısına ulaşmasının en büyük etkisi insanları takip etmesinden ve hiç çekinmeden rt yapmasından kaynaklandı. Karşılıklı takip yapanların büyümemesinin nedeni bir süre sonra takibi bırakmaları. Kendilerini zeki sanıp, takibi bıraktıkları zaman fenomen olacaklarını sanmaktadırlar.
Takibi bir süre sonra bırakacaksınız. Ancak en az 100bin takipçiye ulaşmanızı tavsiye ediyorum. Karşılıklı takibin yanı sıra sosyal medya da her gün en az 2 adet fotoğraf paylaşmalısınız. Bu fotoğrafları ben 12:30 ve 19:00 da paylaşıyorum. Bunun nedeni bu saatler arasında sosyal medyada daha fazla kişi bulunuyor. Bu saat aralığını kendi içeriklerinize göre kendiniz belirli bir plan ile oluşturmalısınız.Karşılıklı takip olarak başladığınız sosyal medya maceranız, paylaştığınız içerikler ile birlikte ve bunlara gelen beğeni, yorum sayesinde bir süre sonra kendisi siz takip yapmadan yükselmeye başlayacaktır. Karşılıklı takip yapmamızın asıl nedeni takipçiden ziyade aslında paylaşımlarımıza beğeni gelmesi için yapılan bir işlem. Çünki sanılanın aksine etiket, hashtag üzerinden takipçi arttırmanız imkânsız. Ancak fotoğraflara gelen beğeniler sayesinde daha fazla kitleye ulaşabilir ve popüler içerikler kısmında insanlara gösterilebilirsiniz. Popüler olan içeriklere girdiğiniz zaman yaklaşık 200 ile 1000 arasında takipçi kazanmaktasınız.
1 adet konuya 4 adet platformda sayfa açın. Örnek olarak konunuz tatil yerleri olsun. Tatil yerleri konusunda facebook sayfası, facebook grubu, Tumblr bloğu, instagram sayfası, twitter sayfası açın. Tüm bu sayfalarınızda her gün aynı saatte içeriklerinizi belirlediğiniz etiketler ile paylaşın. İnstagram, Tumblr ve twitter üzerinde en az 5000 takipçiniz olana kadar karşılıklı olarak takip yapmaya devam edin. 5000 – 10000 takipçiden sonra size gelen takiplere geri dönüş yapmayın. Sadece kendi beğendiğiniz sayfaları takip edin. 100.000 rakamına ulaştıktan sonra daha önce takip ettiğiniz tüm kişileri takipten çıkarabilirsiniz.

Ee peki facebook üzerinde ne yapıcaz?


Facebook üzerinde kendinize en az 1 adet fake hesap açın. Bu fake hesaplarınızda 5000 arkadaş olduktan sonra, açtığınız facebook grubuna ve facebook sayfalarına bu kişileri ekleyin. Daha sonra ise facebook üzerinden bu kişileri ana fenomen olmak istediğiniz hesaba yönlendirmeye başlayabilirsiniz.

İnstagram, twitter ve Tumblr üzerinde de belli bir kitleye ulaştıktan sonra tüm sosyal medya hesaplarınızda ki kişileri gerçek hesabınıza davet edebilirsiniz. Başlangıç olarak ana hesap üzerinden takipçi arttırmama nedeniniz kendi isminizle takipçi kazanmanızın çok daha zor olması. Bu yüzden başka bir konuda paylaşımlar yapıp o sayfayı tanınır hale getirince insanlar sayfanın sahibini merak edecektir. Bu sayede ana hesabınıza takipçi çekebileceksiniz. Ayrıca bu aşamadan sonra kendi hesabınızda günlük aktivitelerinizi paylaşarak fenomen olabilirsiniz. 100.000 takipçiden sonra yapmanız gereken tek şey paylaşım yapmak. Anlayacağınız sosyal medya üzerinde takipçi arttırmanın en zor aşaması karşılıklı takipten geçiyor. Bununda zor olmasının nedeni, gerçekten sıkıcı olması. Ancak paylaşım yaparken zevk alacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca gelen yorumlar sizi motive edecektir.

* Tekrar söylemek istiyorum, kesinlikle sosyal medya da takipçi satın almayın. Rakamsal olarak yüksek durmanızı sağlar. İnsanların yüksek sayıyı görmesinden dolayı takip etmesini sağlar. Ancak bu kişiler beğeni sayısını az gördükleri zaman takibi bırakacaktır. Karşılıklı takip yapanları %90 ı beğeni yaptıkları için takipçi arttırmanız güzel bir proje, konu ile çok kolay olucaktır.
*Sosyal medya hesaplarınızda başka yerlerden aldığınız içerikleri “çalıntı” olarak paylaşmak yerine, kaynak belirterek paylaşmanızda yarar var. Aksi halde adınız çoğu takipçisi yüksek olan kişiler gibi hırsıza çıkacaktır. Kısaca Çağrı Taner gibi olmayın! Aldığınız içerikleri kaynak belirterek paylaşır iseniz insanlar tarafından çok daha fazla sevileceksiniz. İnsanların uzun dönemde sizi sevmesi demek, söylediklerinize güvenmesi ve önerilerinizi alması anlamına geliyor. Bu sayede reklamlardan çok daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.


Sosyal medya takipçisi

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

12 yorum:

 1. sosyal medyada takipçi artırmak biraz zor ama işi bilirsen kolay aslında ilginç paylaşımlar yaparak zamanla takipçi artar

  YanıtlaSil
 2. aşama aşama anlatılmış güzek bir rehber. bazı arkadaşlar direkt işin kolayına kaçıp bot atıyor ama aldığın etkileşim sayısından kendini ele veriyorsun direkt

  YanıtlaSil
 3. çoğu kişi sosyal medyaya ilgi veriyor nerede değişik özgün olursa ve eğlencili olursa artısı daha fazla olur.

  YanıtlaSil
 4. Vaaay. Ççağrı Taner çalıntı içerik mi paylaşıyor. Bunu bilmiyordum. Takibi bırakacğım hemen

  YanıtlaSil
 5. Ben şuan Instagram için biraz uğraşıyorum, küçük çaplı reklamlar ile güzel dönüşler sağlayabiliyorsunuz tabii doğru kitle ile.

  YanıtlaSil
 6. bir ara baya bir takipçili sayfam vardı zamanla çoğalmıştı ama sonra bıraktım sosyal medyayı

  YanıtlaSil
 7. sosyal medyada takipçi artırmak için gerekli tüm bilgileri sıralamışsınız sağolun

  YanıtlaSil
 8. arttırmak için çok yöntem var aslında çoğu kişi hileye başvuruyor ama böyle öz aktif takipçiler yapmak daha iyidir.

  YanıtlaSil
 9. facebookta reklam vererek takipçi ve hit kazanma olasılığınız yüksek ama hedef kitleyi iyi seçmek lazım

  YanıtlaSil
 10. sosyal medya ile ilgineneler için çok güzel bir yazı sosyal medyada takipçi artırmak kişiden kişiye değişir

  YanıtlaSil
 11. uygun hashtag kullanımını ilk sıraya koyuyorum. benim takipçilerimin sayısı giderek arttı bu şekilde.

  YanıtlaSil
 12. Karşılıklı takip hesaplarının desteğini kullanın mutlaka. Oldukça iyi sayıda takipçi kazanabiliyorsunuz

  YanıtlaSil