13 Temmuz 2018 Cuma

Twitch.tv BasarCos Kimdir ?


Twitch.tv BasarCos Kimdir ?


Bugün incelemesini yapacağımız olan yayıncı BasarCos. Aslında kendisi Twitch aleminde ve sosyal medya platformlarında fazla tanınan bir kişi değil. Ancak bunun nedeni Türkiye’de az izleyici kitlesi olan Hearth Stone oynamasından kaynaklanıyor. Hearth Stone oyununun bu kadar az izleyici kitlesinin olmasının en büyük nedeni ise oyunun Türkçe dil seçeneğinin olmaması. Bunun dışında biraz zekaya dayalı oyun. Bu yüzden tahminimce ülkemizde pek tutmamakta. Twitch.tv üzerinden şu an Hearth Stone yayını yapan kişilere baktım. Türkiye’de yayın yapan birisi 44 kişi izleniyorken, yurtdışında ki yayıncı 13bin izlenmekte. Başar Coşkunoğlu’nu inceleme sebebimiz Hearth Stone yayınlarında diğer izleyicilere göre fazla izlenmesi.

BasarCos takipçi sayıları


Twitch.tv: 22,545
İnstagram:250  
Twitter: 153
Youtube: 2,142

BasarCos kimdir?


Başar Coşkunoğlu’nun özel yaşamı ile bildiğim tek şey üniversitede hoca olduğu. Bunun dışında geçmiş yayınlarında yanında Bahar isimli sevgilisini görmemiz mümkündü. Yakın zaman içinde mutluluklarını evlilik ile taçlandırmışlardır. Kendisinin en büyük özelliği oynadığı oyunlarında çoğu zaman öfkelenmesi ve karşısındaki rakibine laf atması.

BasarCos niye izleniyor?


Twitch.tv üzerinden Hearth Stone yapan BasarCos kendisini tanımayan kişiler tarafından sadece öfkesi yüzünden izlendiğini düşünmektedir. 1000 kişi izliyor ise öfkesi yüzünden izleyen kişi sayısı 50 kişidir. Başar hocanın Hearth Stone yayını yapan kişilerin aksine fazla izlenmesinin nedeni oyunculuğu. Özellikle arena oyunları çok başarılı. Bazı yerlerde öfkelendiği doğru. Ancak onun yaşadığı durumda çoğu oyuncu öfkelenecektir. Yayınlarını öğretici olarak yapmakta ve izleyici kitlesine önem veren nadir yayıncılardan birisidir. Chat’i maalesef fazla okumuyor. Yayınlarda eşi Bahar hanıma denk gelir iseniz genel olarak yorumları onun okuduğunu göreceksiniz. Ancak yayın yapanlar çok iyi bilir ki oyun oynayarak Chat takibi çok zordur. Hele Hearth Stone gibi bir zeka oyunu oynuyor iseniz. Başar hocamızın yaşam iksiri ise coladır.

Bu arada Başar Coşkunoğlu sever kişiler için ekstra bilgi kendisi kim milyoner olmak ister? Programına katılmış ve 15.000 TL ücret kazanmıştır. Aşağıda verdiğim linkte 13.17 – 33.45 arasını izleyebilirsiniz.

Diğer konularımız
BasarCos İnceleme

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

8 yorum:

 1. Hearth Stone oyununun hakkını vererek ruhunu yaşayarak oynayan bir yayıncı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kadar izlenmesinin nedeni bence de iyi bir oyuncu olmasından dolayı. Öfkelendiği anlar da sesi biraz kısmakta yarar var :)

   Sil
 2. Twitter takipçi sayısı henüz yeterli değil. Biraz daha kendini geliştirmesi gerekiyor çeşitli yöntemlerle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sosyal medyadan ziyada twitch.tv üzerindeki kitlesi üzerine yoğunlaşan bir yayıncı. Ancak sosyal medya hesaplarını aktif kullanırsa çok daha iyi yerlere gelecektir. Youtube platformu üzerinde yakın zamanda video atma sıklığını arttırdı.

   Sil
 3. Kenan Işığın sunumuyla o program ayrı bir güzeldi. Kart koleksiyonu oyunları biraz değişiktir o yüzden herkese hitap etmiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değişikliğinden ziyade Türkçe olmadığı için tutmadığını düşünüyorum. Bir nesil Yu-Gi-Oh! ile büyüdü.

   Sil
 4. BasarCos'u ben de tanımıyordum; kendisini tanıtmanız iyi oldu. Benim de takip edeceğim kişiler arasında olacak bundan sonra.

  YanıtlaSil
 5. BasarCos İlk defa burada duydum daha önceden bakmıyordum ama inceleme gayet iyi olmuş

  YanıtlaSil