Twitch.tv Ninja kimdir ? Seninle Kazanalım Seninle Kazanalım Twitch.tv Ninja kimdir ?
Defersite

Twitch.tv Ninja kimdir ?


Twitch.tv Ninja kimdir ?


Bugün sizlere twitch.tv ve internetten çeşitli platformlardan oturduğu yerden 1 ayda ortalama 600.000 dolar kazanç elde eden Ninja isimli streamer’ın incelemesini yapıcaz. Bu arada Streamer yayıncı anlamına geliyor. Twitch aleminde genelde Türkler bile yayıncı yerine Streamer demeyi tercih ediyor. Çoğu kişi eminim kazancı olan 600.000 dolara takılmış durumdadır. Bu sadece kendisinin açıkladığı ücret. Emin olun gerçek kazancı bu miktarın daha üstünde. Ninja olarak bilinen yayıncının gerçek ismi Tyler Blevins. Ninja’ya bu kadar popülarite ve kazanç kapısı sağlayan aslında fortnite oyununda çok iyi bir oyuncu olması. Kendisinin yayınını izleyen kişiler bilir. Ninja fortnite oyununun bir nevi kralı denilebilir. Kendisinin yaptığı açıklamalara göre 600.000 dolarlık kazancın çoğu Twitch.tv üzerindeki abonelerinden gelmekte.Ninja’nın takipçi sayıları


Twitch.tv: 8,971,322  
İnstagram:7 milyon   
Twitter: 2,66 milyon
Youtube: 14 milyon

Günümüzde sadece yukarıdaki rakamlarda bulunan takipçi sayılı bir sosyal medya hesabınız bulunsa bile en kötü sadece reklam kazançları ile 100bin TL civarında para kazanmanız mümkün.

Türkçe yayın yaparak bu rakamları kazanabilir miyim?


Üzgünüm 600 bin dolar gibi rakamlara ulaşmanız mümkün değil. Bunu en basit hesap ile şöyle düşünün Türkçe bilen insan sayısı ile İngilizce bilen sayısı aynı değil. İngilizce bilen bir Türk bile kötü bir Türk yayınını izlemek yerine gidip Ninja’yı izliyor. Burada Türkler kötü yayın yapıyor demiyorum. Ancak çoğu yayın yapan kişi bizim ülkemizde küfür ile bu izlenme rakamlarına uğraştı. Fortnite oyununu seven kişilerin özellikle Ninja’ya bakmasında yarar var. Oyun üzerinde e-spor kariyeri yapmak istiyor iseniz size çok fazla şey katacaktır. Ayrıca Twitch.tv üzerinden para kazanmak isteyen kişilere de çok güzel bir örnek olduğundan emin olabilirsiniz. Twitch.tv’de Streamer’lık yapmanın bana göre en zevkli yanı sponsorların yolladığı çeşitli hediyeler. Bu tarz hediyeler size motivasyon kaynağı oluyor ve işinize daha çok sarılmanıza imkan sağlıyor.

Twitch.tv üzerinde insanlar niye bağış yapar ya da abone olur?


Bu soru Twitch alemine girmek isteyenlerin kararsız olanların çok sorduğu bir sorudur. Ayrıca para vermeden benim gibi ücretsiz olarak izleyen kişilerde her zaman yayınlarda bağış geldiğinde bu insanlar niye Twitch üzerinde yayıncılara para veriyor? Acaba diye düşüncelere dalarlar. Bunun en büyük sebeplerinden birisi sevdiği kişiye destek olmak. Bir insan sevdiği birisine nasıl hediyeler alırsa onlarda bu kişileri sevdiği için yardımda bulunmak istiyorlar. Ünlülere duyulan hayranlık gibi düşünebilirsiniz. Geçmişte teknoloji bu kadar gelişmediği için bu tarz olaylar yoktu. İnsanlar sevdiği kişilere adreslerini bulabilirlerse kargo ile hediye yolluyordu. Ancak artık Twitch üzerinde insanlar bağış ile sevdiği kişilere bağış yapabiliyor. Ayrıca ileride Twitch, youtube üzerindeki kişilerin şarkıcı ya da oyunculardan daha fazla tanınacağını düşünüyorum. Ülkemizde ünlü adı altında televizyonlarda magazin programlarında gördüğünüz çoğu ünlünün bir youtuber, Streamer kadar takipçisi bulunmuyor. Ayrıca artık youtube üzerindeki içerik üreticileri film yapmaya başladı. Twitch.tv yayıncılarına bağış atılmasının bir diğer nedeni kanalda bulunan ekstra özelliklerden yararlanabilmek. Örnek olarak fazla izlenen kişilerin Chat odalarında abone olmadan konuşmanız mümkün değil. Diğer insanlar ile iletişim kurmak isteyen kişiler abonelik alıyor. Twitch yayıncısına sormak için çok fazla bağış atıldığını görmüşsünüzdür. Aynı şekilde takipçisi, izleyeni fazla olan kişiler Chat’i fazla takip edemiyor. Bu yüzden yayıncılarımıza soru sormak isteyen insanlar bağış yaparak soru soruyor.

Bu bağış yapanlar …. mı?Hayır …. Değiller. Bu bağış yapanları sizin ile aynı şartlarda yaşayan insanlar olarak görmeyin. Örnek olarak siz 500 TL değerinde bir evde yaşarken orada bağış atan insan 2000 TL değerinde bir evde yaşıyor. Bu yüzden size fazla gelen ücret aslında onun sakız parası bile değil. Senin benim gibi insanlar bu yüzden niye para atıyorlar diye düşünüyor. Ancak bir sebep aramayın. Çok fazla paraları oldukları için artık harcayacak yer bulamıyorlar.

Twitch.tv üzerinde yayıncı olmak isteyenlere tavsiyen varmı?

Size en büyük tavsiyem eğer İngilizce seviyeniz iyi ise Türkçe yayın yapmak yerine İngilizce yayın yapın. Yeni çıkacak, popüler olabilecek bir oyunda herkesten önce siz yayın yapar ve kendinizi geliştirirseniz, geleceğin Ninja’sı siz olabilirsiniz. Kendinizi hiçbir zaman küçük görmeyin. Para kazanmayı gözünüzde büyütmeyin. Özellikle internet üzerinde insanlara internetten para kazanmayı öğretmeye çalıştığım zaman çoğu kişi internetten para kazanılmaz cevabını veriyor. Ben yük taşırım, amelelik yapar paramı çıkarırım diyor. Toplumda bu tarz insanlara da ihtiyaç olduğu doğru. Ancak bizim gibi insanlarda bu kişilerin internetten araştırma yaptığında karşılarına çıkan siteleri üretiyoruz. Aynı zamanda boş vakitlerinde youtuber ve Twitch yayıncıları bu insanların eğlenmesini sağlıyor. Size en büyük tavsiyem yaptığınız işi sonuna kadar devam edin. Başarısızlık sonsuza kadar devam etmez. Pes eden ben yapamam diyen bir insan hiçbir işte başarılı olamayacaktır. Sosyal medya, internet sayesinde artık tüm dünyaya erişebiliyorsunuz. Bu yüzden doğru çalışma ile internetten para kazanmanız mümkün.


Twitch.tv Ninja Streamer İnceleme
Yazımızı Paylaşmak İster Misin?

Paylaş
Admin

Anıl ÇAĞLIYAN | Seninle Kazanalım 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.

6 Yorum

avatar

pintipandanın dediği gibi biraz sığır bir eleman. yayınları zevkli olabilir ama sevmiyorum

avatar

Aylık 600.000 dolar kazanç vay beeee, canlı yayın izleyen sayısıda 145bin yani şuan nereden baksan bir kanalı o kadar izlemiyor insan cidden zoru başarıyor.

avatar

Aynen öyle birde bu yayıncı diğerleri gibi değil. Yayıncılık hayatı daha taze sayılır. İleride bu kazancının dahada artacağına eminim.

avatar

ben ise genel olarak bu twitch dünyasını sevmiyorum. biraz saçma geliyor yapılan işler.

avatar

145 Bin Canlı yayın izleyicisi ne demek allahım ya birde bu adam yeni çıkan bir yayıncı ve kazançları gerçekten dudakta uçuk çıkartacak cinsten insanı gaza getiriyor ama burası Türkiye bebeğim diye şeytan içeride frenliyor :)

avatar

Türkiye de iyi kazananlar başka kişilerin kazanmamasını istediğini için bu işe başlayan kişilere engel olmaktalar.