28 Ağustos 2018 Salı

Amazon Türkiye mağazasının açılışı ertelendi


Amazon Türkiye mağazasının açılışı ertelendi


Bildiğiniz üzere dünyaca ünlü olan e-satış sitesi olan Amazon ülkemizde 28 Ağustos tarihinde mağazasının açılışını gerçekleştirecekti. Ancak yapılan açıklamalar doğrultusunda ve ülkemizin durumuna bakılarak Amazon, Türkiye üzerinde açılacak olan mağazanın açılışını şimdilik ertelediğini açıkladı.
Amazon firması, “Yaşanan kriz ve iphone’ların balyoz ile kırıldığı bu zamanda Türkiye pazarına girmeyi uygun görmüyoruz.” Şeklinde acıkmalarda bulundu.  Bu olayda söz edilen balyoz olayını daha önce izlemediyseniz tıklayarak youtube üzerinden izleyebilirsiniz. Bu videoda telefonları kırdıktan sonra arkadan gelen iphone sesine dikkat etmenizi öneririm. Anlaşılan balyoz ile kıran arkadaş kendi telefonuna kıyamamış.
Sonuç olarak Amazon mağazasının açılışını bir süre daha beklememiz gerekecek gibi duruyor. Benim bu olaylarda en merak ettiğim konulardan birisi acaba amazon mağaza açılışını erteleyecek mi? Sorusuydu ve buna hürriyet yazarı Jale Özgentürk tarafından açıklama getirildi. Ayrıca Jale hanım yakında ertelenme olsa da amazonun ve diğer büyük devlerin Türkiye pazarına gireceğini belirtmiş. Ancak bu bana olayları soğutmak için yazılmış bir söz gibi geldi. Umarım dediği gibi olur ve mağaza açılışı gerçekleştirilir. Geç olsun, güç olmasın.

Amazon Türkiye mağazasının açılışı ertelendi

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

5 yorum:

 1. bu benim için oldukça kötü bir haber oldu. en azından amazon türkiyeye gelince bir düzelme yaşarız diyordum ama bu iş zor. en basitinden 500 dolar olan bir ekran kartı ülkemizde bazı fırsatçı firmalar yüzünden 8500 tl gibi bir fiyatta satılıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle. Ekran kartı satışı coin madenciliği ile birlikte arttı. Bundan dolayı ekran kartları tükendi. Elinde ekran kartı bulunan firmalarda fiyatları normal satış fiyatının üstüne çekti.

   Sil
 2. Bu ekonomik ve siyasal ortamda daha çok bekleriz malesef. Yakında çok daha fazla hissedeceğiz bu etkileri. Amazonun ötelenmesi sadecec bir başlangıç daha.

  YanıtlaSil
 3. Bu ekonomi ile bu tür şirketler ülkemize maalesef değer vermez. Daha çok bekleriz gibime geliyor. Bir an önce bu ekonomik bataklıktan çıkmalıyız.

  YanıtlaSil
 4. Amazon Türkiyede açıldı şimdi ama geçici bir açılış. Yani dereye girerken önce ayaklarını sokup çıkarmak gibi diyebilirim. Piyasayı analiz edip kapitalist sistemin içine gireceğimizin resmi.

  YanıtlaSil