12 Ağustos 2018 Pazar

Grafik şablonu ve vektör satışı


Grafik şablonu ve vektör satışı


Merhaba internetten satış yapmak isteyenler. Bugün sizlere internet üzerinden satış yapabileceğiniz bir ürün hakkında sizlere bilgi vereceğim. Ancak bunun için orta uzmanlık seviyesinde photoshop ve adobe illustrator bilgisine ihtiyacınız var. Bu programlar ile birlikte grafik şablonu tasarlayacaksınız. Ayrıca bunun yanında logo ve benzeri yerlerde kullanılmak üzere vektör tasarımları yapacaksınız.
Günümüzde artık herkes photoshop biliyor. Bu yöntem ile nasıl para kazanabilirim ki? Diye soru soruyor olabilirsiniz. İşte bunun cevabı. Türkiye ve yurtdışında birçok grafik tasarımcısı mevcut. Grafik tasarım üzerine bir meslek lisesinden mezun birisi hatta kendisi internetten bu işleri öğrenen bir birey bile bunları yapabilmekte. Ama her işte olduğu gibi burada da önemli olan diğer insanlardan farklı şeyler üretebilmek. Gerçekten işinizde iyi bir hale gelir iseniz bunu meslek haline getirebilirsiniz. O zamana kadar da kendiniz için pasif gelir kaynağı olarak bu işi görebilirsiniz.
Bazıları bu yöntemler ile nasıl internetten satış yapabilirim diye düşünüyor olabilir. Bunun için birçok yabancı ve yerli web sitesi bulunuyor. Satış yapmak istediğiniz ortamı seçmek tamamen size kalmış. Ben yurtdışı odaklı bir şekilde satış yapmanızı öneririm.Grafik şablonu ve vektör tasarımları için hangi yeteneklere sahip olmalıyım?


* Grafik şablonu ve vektör satışı yapmak için gereken en önemli yetenek hayal gücü. Bu iş üzerinde başkalarının çalışmalarını değiştirerek para kazanmanız mümkün değil. Kazanabilirsiniz ancak bu çok düşük miktarlarda olucaktır. Bu yüzden Grafik şablonu ve vektör için hayal gücü en büyük etkendir.
*Photoshop ve abode illustrator bilgisi.
*Orta seviye çizim yeteneği. Çizim yeteneğinizin iyi olması grafik tasarım konularında iyi yerlere gelmeniz için gereken yeteneklerden birisidir. Aklınıza gelen bir fikri anında bilgisayar ortamına geçiremeyebilirsiniz. Bu yüzden ilk olarak bunu bir deftere çizmeniz gerekecek. Bu noktada devreye çizim yeteneğiniz giriyor.

Grafik şablonu ve vektör tasarımlarımı nasıl yapmaya başlayabilirim?


Ben üniversite 1.sınıfta abode illustrator programını öğrendim. Bu programı tamamen youtube üzerinden video izleyerek öğrendim. Bu yüzden sizinde ilk olarak programı tamamen öğrenmeniz gerekiyor. Bilgisayar seviyeniz iyi seviye de ise yaklaşık 1 hafta içerisinde kendi kendinize bir şeyler yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz.
Youtube üzerinde Afgan Rasulov isimli youtuber sayesinde siz de benim gibi photoshop ve vektör programını ileri düzeyde öğrenebilirsiniz. Ayrıca Afgan Rasulov fikir alabileceğiniz birçok kaynak önerisinde de bulunuyor. Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki kendisinin reklamını yapmıyorum. Kendim bu kaynaktan yararlandığım için sizlere bu kişiyi önerdim. Dilerseniz farklı kaynaklar üzerinden photoshop ve abode illustrator öğrenmeniz mümkün.
Gereken programları orta seviyede öğrendikten sonra grafik şablonu ve vektör tasarımlarının bulunduğu web sitelerinde dolaşarak fikir sahibi edinin. Ardından sizde fikir üreterek tasarlamaya başlayabilirsiniz. Son olarak seçtiğiniz site üzerinden kendi tasarımlarınızı internet üzerinden satabilirsiniz.

Niye logo yerine Grafik şablonu ve vektör tasarımı yapmalıyız?


Bunun nedeni aslında çok basit. Çünkü günümüzde ücretsiz web siteleri üzerinden bile logo oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca abode illustrator programını öğrenerek ücretsiz şablonlar yardımı ile logo tasarlayabilirsiniz. Profesyonel hizmet veren kişiler, grafik şablonlarına ve vektörlere ihtiyaç duyar.

Vektör

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

1 yorum:

  1. eski logocu arkadaşların teknolojiye ayak uyarak kendilerini vektör gurubnda geliştirmeleri iyi olcaktır. bu sıralar vektör satışları baya popüler.

    YanıtlaSil