18 Ağustos 2018 Cumartesi

Webmaster olanlar için motive edici sözler


Webmaster olanlar için motive edici sözler


Bugün, iş ve yaşamda kullanmak için daha büyük düşünceleri ve eylem öğelerini keşfetmek için normal programlı teknik programlarımızdan sıyrılıyoruz. Lily Tomlin bir defasında “Başarıya giden yol her zaman yapım aşamasındadır” dedi. Bu günlerde, doğru kişiye doğru teklifi vermek için internete körü körüne güveniyorsunuz.

“Başarıya giden yol her zaman yapım aşamasındadır.” - Lily Tomlin
İlk denemede mükemmelliğin garanti edilmediğini unutmayın. Hazırlıklar yapabilir, varsayımlar yapabilir, herşeyi ikinci kez planlayabilir ve ardından ya başarı ya da başarısızlığa giden yolu takip edebiliriz. Bir sonraki adımın nasıl geliştirileceğini ve nasıl yapılacağını öğrenmek bizim işimizdir. Ve çoğu zaman, “başarısızlıklar”, gelecekte daha da iyi performans gösterebilmenizi sağlayan bilgelik incileri olarak ortaya çıkıyor. Deneyeceğiniz her şey sizi yolda daha ileri bir noktaya getirir. Burada bir yoldan sapabilirsin, ama neyin işe yaradığını, neyin işe yaramadığını ve nasıl geliştirileceğini çok daha iyi bir şekilde öğrenmiş olursun.

“İki ay içinde diğer insanlarla ilgilenerek diğer insanlarla ilgilenmeye çalışarak iki yıl içinde daha fazla arkadaş edinebilirsiniz.” - Dale Carnegie- How To Win Friends and Influence People
Bu doğru. Harika bir dinleyici olmak değerli bir özelliktir. Kendime her zaman diğer insanların bakış açılarına, hislerine ve yaşamda neler yaşadıklarına yatırım yapılmasını hatırlatırım. Tüm yaşamınızda, etrafınızdakileri önemseyerek ve göstererek bir değişiklik görebilirsiniz. Etrafınızdakilere bir adım atarken tüm her şeyini araştırın. Bu kişi kim? Ne lazım? Onlara nasıl yardımcı olabilirim? Bunlar, kitlenizi hedeflemeye çalışırken sorabileceğiniz soruların bazıları. Onları neyle ilgilendiğini öğrenin. Daha iyi bir fiyat mı, harika müşteri hizmetleri mi, heyecan verici promosyonlar mı?

“Hayat kendini bulmaktan ibaret değil. Hayat kendini yaratmakla ilgili. ”- George Bernard Shaw
Hayatın her ikisinin de bir kombinasyonu olduğunu iddia ederim. Ama ya yeni bir şey yaratmazsak? Ya daha iyi hale getirmeden zaten orada olanı bulmaya bağlı olsaydık? Durağanlaşacağımızı söyleyebilirim.

“Eğer bir ağacı kesmek için bir saatim olsaydı, ilk kırk beş dakika sadece baltamı bilerdim.” -Abraham Lincoln
Abraham Lincoln ’ün bu sözü başlangıç olarak anlaşılmaz gelebilir. Ancak biraz düşününce kendisine tamamen katıldığımı fark ettim. Bu sözü hayatına uygulayabilen birisi her konuda başarılı olabilir. Hazırlık başarının anahtarıdır. Makale yazarken bile. Örneğin hiçbir yazım kuralını bilmeyen, hazırlık yapmayan kişinin yazdığı makalenin hiçbir değeri yoktur. Bilenmemiş bir balta ile yapacağınız iş 5-10 kat belki daha fazla sürebilir. Ancak bilendikten sonra 3 hamlede ağacı keser hale gelecektir. Hiçbir zaman işimi aceleye getirmek yoksa ileride çok daha zorluk çekerim. Örneğin youtube platformu için video çekmek istiyorum. Ancak montaj öğrenmeden ya da püf noktaları öğrenmeden çektiğim noktalar hiçbir işe yaramayacaktır. Bu sebeple sürekli boş vakitlerimde hazırlık yapıyorum. Hayatınızda hiçbir şeyi aceleye getirmeyin.

Eğer birisi, mutluluğunu büyük bir iş, büyük paralar, kusursuz mutlu bir evlilik ya da Paris gezisi gibi büyük olaylara dayandırırsa, o kişi zamanın çoğunda mutlu olmaz. Öte yandan, mutluluk iyi bir kahvaltıya, bahçedeki çiçeklere, bir içki ya da şekerlemeye bağlıysa, o zaman biraz daha mutlulukla yaşayacağız. ”- Andy Rooney
Ülkemizde çoğu insanın mutlu olamamasının nedeni budur. Çünkü çoğu insan mutluluğu para ile elde etmeye çalışıyor ve mutluluğu çok yüksek yerlerde arıyorlar. Ancak mutluluğu uzakta aramanıza gerek yok. Çok küçük bir olay ile bile mutlu olmayı öğrenmelisiniz. Sürekli çalışarak sadece 1hafta mutlu olmak mı istersiniz? Yoksa az çalışarak 2 hafta mutlu olmak mı? Aslında birbiri ile ne kadar zıt gözüküyor değil mi? Çok çalışmasına rağmen, az çalışan kişiden mutsuz oluyor. Umarım bir gün sizde kendi mutluluk kaynağınıza erişirsiniz. Ben sonsuz mutluluğun kaynağına eriştim.

Webmaster olanlar için motive edici sözler


Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

1 yorum:

  1. güzel sözler ama yıllar geçtikçe bu sözler bende etkisini kaybetmeye başladı. bir webmaster olarak aldığım kazanç beni daha çok motive ediyor.

    YanıtlaSil