19 Eylül 2018 Çarşamba

Açılışı ertelenen amazon mağazası açılışını gerçekleştirdi


Açılışı ertelenen amazon mağazası açılışını gerçekleştirdi


Birkaç hafta önce sizlere ülkemizde açılacak olan amazon mağazasının açılışının ertelendiğinden söz etmiştik. Bugün ise Amazon bize sürpriz yaparak açılışını gerçekleştirdi. Amazon Türkiye mağazasına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Siteye ilk girişte bizi amazon Türkiye’ye özel olan açılış mesajı karşılıyor. Bunun dışında tüm herşey bildiğimiz amazon teması ile birlikte bizlere sunulmakta. Ayrıca amazon Türkiye açılışa özel olarak çeşitli ürünlerde indirime gitmiş bulunuyor. Ürünlerin fiyatlarını diğer siteler ile karşılaştırdığımda gerçekten açılışa özel fiyatlar diğer sitelerden daha uygun fiyatlarda sunulmuş. Ama liste sadece 5 sayfa ile sınırlı. Bu yüzden alınabilecek bir şey bulmak zor. Benim dikkatimi çeken herhangi bir ürün olmadı diyebilirim.


Dikkatimi çeken diğer bir özellik satış hesabı açılışa özel olarak ücretsiz olarak sunulmuş. Satış yapmayı düşünenler var ise kesinlikle bu kampanyadan yararlanarak satış hesaplarını oluşturmalı. Kampanya sonunda aylık 99 TL gibi bir fiyata çıkarılacak.
Son olarak ürün satın alımında 2 adet kargo seçeneği bulunmakta. Bunlardan birisi standart teslimat ve 4.90 kargo ücreti iken diğeri ekspres teslimat 7.90 kargo ücreti olarak karşımıza çıkıyor. 100 TL üzeri siparişlerinizde herhangi bir kargo ücreti ödemenize gerek yok. Standart teslimatta büyük şehirlere ulaşım 2 ile 3 gün sürerken diğer şehirlere 3 ile 5 gün arasında sürmekte. Ekspres hizmetlerde ise süre yarı yarıya düşmekte.
Bu bilgilere dayanarak şu an için kişisel olarak amazon üzerinden alışveriş yapmayı düşünmüyorum. Çünkü teslimat süresi diğer sitelere göre gerçekten çok uzun ve amazon Türkiye üzerinde sitenin yeni olmasından kaynaklı olarak ürün çeşitliliği bulunmamakta. Bu küçük problemler zamanla düzelecektir.

Açılışı ertelenen amazon mağazası açılışını gerçekleştirdi

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

6 yorum:

 1. amazon beni baya bir şaşırttı. geçenlerde türkiye pazarına girmek riskli deyip girmeyeceklerini açıklamışlardı ama dün aniden bu şekilde girmeleri büyük sürpriz oldu

  YanıtlaSil
 2. 100TL üzeri kargo ücreti almamaları insanı doğrudan fazla alışverişe yönlendiriyoru

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. amazon.de açıldığında da öyleydi ilerleyen günlerde satıcılar çoğaldıkça daha ucuz fiyatlara da ücretsiz kargo kampanyaları karşımıza çıkacaktır diye düşünüyorum

   Sil
 3. Bu dönemde Türkiye pazarına girmeleri beklenmedik bir adım oldu bana kalırsa. Yine de sevindim tabi.

  YanıtlaSil
 4. bugün alışverişi yaptım. kargo olarak bildiğimiz standart kargolarla çalışıyorlar ama fena değildi şimdilik. gerçi kargo firması bakmaz kimin yolladığına, amazon kargo için bir gelişme var mı acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belirtmiş oldukları kargo süreleri baya yüksek o zaman standart kargo firmalarıysa. Mağazanın kargo ile birlikte açılacağı söyleniyordu. Açılmamış olması şaşırttı. Şuan için yapılan bir açıklama mevcut değil.

   Sil