5 Eylül 2018 Çarşamba

Fark yaratan küçük detay kurumsal e-posta adresi


Fark yaratan küçük detay kurumsal e-posta adresi


Siteniz bir yerden sonra yüksek sayıda takipçi çekmeye başlayacak ve bir noktadan sonra insanlar sizin ile iletişime girmek isteyecektir. Bu kişilerin sizin ile iletişim kurmasının en güzel yolu e-posta adresinizdir. Bu sebeple sizin sitenize ait bir e-posta adresi kullanmanız size saygınlık katacaktır. Daha önce hangi büyük şirketin gmail, yandex gibi bir mail uzantısı kullandığını gördüğünüz? Örnek vermek gerekir ise dr mağazasının iletişim maili bilgi@dr.com.tr dir. Ben henüz site üzerinden bir gelir elde edemediğim için herhangi bir mail adresi satın alımı yapmadım. Sonuç olarak öğrenciyim ve öğrencilikte en ufak bir para bile sizi etkileyebiliyor. Tutumlu olmakta yarar var. Örneğin ben şu an bir mail adresi olucak olsaydım iletisim@seninlekazanalim.com olarak bir mail tercih ederdim.
Mail adresi alımı sizi kesinlikle korkutmasın. Normal birisi bile çok rahat bir şekilde kendisine özel uzantılı mail adresi alarak saygınlık kazanabilir. Bir işyerinde iletişim bilgilerinize bu tarz kişisel mail adresi yazmak bile size ekstra avantaj sağlayacaktır. Ayrıca çok küçük bir ücret ile bu işlemi yapmanız ve profesyonel bir mail adresine sahip olmanız mümkün. O halde sizlere kurumsal eposta adresi alabileceğiniz birkaç siteyi ücretleri ile birlikte vereyim. Bu ücretler zamana göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca bu ücretlerin depolama alanına göre değişiklik gösterdiğini de belirtmek isterim.

1-Godaddy 1.19 $ 10 gb 1 ay
2-Natro 0.39 $ 10 gb 1 ay
3-Turkhost 1 $ 5 gb 1 ay
4-netinternet 5 $ 10 gb 1 ay
5-Google Suite 5 $ 30 gb 1 ay
Listeye baktığımızda en uygun fiyatlı kurumsal eposta servisi 27.08.2018 tarihi itibari ile natro firması olarak gözükmekte. Ancak tam güven ve destek garantisi arıyor iseniz kesinlikle paraya kıyıp g suite tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Sonuçta google tarafından sizlere sağlanan bir servis. Çok daha stabil bir altyapı sunacaklardır. Türk firmalarından kesinlikle uzak durmanızı öneriyorum. Hem fiyatları yüksek hemde destek olarak çok zayıflar. Ne kadar yerli insanlara Türklere destek desek bile kendi insanımız bize yardım etmedikten sonra bizim onlara bir kazanç sağlamamıza gerek yok diye düşünüyorum.
Özel epostaÖnemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

4 yorum:

 1. kendi alan adına mail almak gerçekten önemli. ama bazı firmalar bunu paralı yapıyor. ben mesela veridyen kullanıyorum ve mail hizmeti tamamen ücretsiz.

  YanıtlaSil
 2. Kurumsal e-posta olması ciddiyet ve profesyonellik işaretidir. Takipçilerin dikkatini çekip ilginin artmasını sağlar. Bir miktar bütçeniz varsa bi kısmını ayırmaya değer

  YanıtlaSil
 3. Web site yöneticileri için yararlı bir yazı olmuş. Kesinlikle katılıyorum. Kurumsal bir görüntü vermek kaliteyi arttıracaktır.

  YanıtlaSil
 4. bunun yerine websitesi açıp o şekilde de site uzantılı e mail alınabilir. hem site hemde mail aynı ücretle gelmiş olur.

  YanıtlaSil