Kaç Adwords hesabı kullanmalıyım? Seninle Kazanalım Seninle Kazanalım Kaç Adwords hesabı kullanmalıyım?
Defersite

Kaç Adwords hesabı kullanmalıyım?


Kaç Adwords hesabı kullanmalıyım?


Bu soru basit olduğu kadar aslında gerçekten büyük bir sorundur. Bu yüzden ilk hesabı oluşturmadan önce kendinize bir iyilik yapın ve birkaç soruya cevap verin. Özellikle birçok insan bunlara dikkat etmediği için ve direk Adwords üzerinden reklam vermeye çalıştığı için çok fazla maliyete katlanıyor. Eğer gerçekten reklam konusunda bir bilginiz yok ise google Adwords uzmanı tutmak sizin için çok daha yararlı olucaktır.

Bütçeniz Nedir?


Genellikle, daha büyük bütçeler daha büyük segmentasyon gerektirir. Her iş girişiminize sonuç olarak dijital bütçenizin önemli bir bölümünü vermeyi planlıyorsanız, bu erken aşamada hesap düzeyinde bölümleme oluşturmak en iyisi olabilir.

Google Analytics maliyetlerini nasıl hesaplamak istiyorsunuz?


Google Analytics ‘teki bağlantı gruplarını her kurduğunuzda, maliyet ve tıklama verilerini GA ‘ya çeken ayar, maliyet verilerinin tümünü ilgili mülkün içine çeker. Adwords verileri ayrı bir veri kümesi olduğundan, birden fazla Adwords hesabı oluşturmazsanız, söz konusu maliyetleri içe aktarmadan önce segmentlere ayırmanın bir yolu yoktur, ardından bunları raporlama amacıyla en uygun mülklerle ayrı ayrı ilişkilendirebilirsiniz.

Kullanıcıların ne kadar erişimi olucak?


Belirli kullanıcıların yalnızca sorumlu oldukları kampanyalarda değişiklik yapabilmelerini sağlamak istiyorsanız, birden çok hesabı farklı erişim düzeylerine sahip birden fazla kullanıcıyla düşünmelisiniz. Birden fazla hesap kullanmak, bu durumda “bütçe savaşlarını” hafifletebilir.
Bu karmaşıklık düzeyini organize edebilir misiniz?

Hem Hesap # 1 hem de Hesap # 2, [e-kitaplar] anahtar kelimesi üzerinden teklif veriyor ve farklı işletme hedeflerini tamamlamak için arama yapanları farklı deneyimlere yönlendirmeye çalışıyor. Anahtar kelime tetiklenmeye uygun olduğunda (yani bir kullanıcı 'e-kitaplar' için arama yaparsa) Adwords, hangi reklamın açık artırmayı kazanacağını belirlemek için her iki hesabı da değerlendirir, ancak arama sonuçlarında belirli bir alan adından yalnızca bir reklam görünebilir. En yüksek "reklam sırası" (genellikle en yüksek teklif) açık artırmayı kazanır. Bu yolla aslında tamamen kendi masrafını arttırmış olursun.
ÖNERİLER:

Seçenek 1: Tek Hesap Kullan
Bütçeleri kullanıcılarla paylaşmakla ilgili endişeleriniz yoksa ve kendilerine ait olmayan kampanyalarda düzenlemeler yapmama konusunda onlara güveniyorsanız ve daha doğru bir ilişkilendirme için GA ‘ya aktarmadan önce bölümleme maliyeti de bir sorun değilse, basitlik genellikle en iyisidir. Bir Adwords hesabı kullanın ve tüm Google Analytics mülklerinize bağlayın. Kullanıcıların erişimini gerektiğinde verin.
2. Seçenek: Birçok Hesap Kullanın

Öte yandan, gizlilik ve ilişkilendirme ile ilgileniyorsanız, birden fazla hesap en iyisidir. Başlamadan önce bazı kurallar koyarsanız, yukarıda açıklanan şekilde çakışmaları yönetmek, hesaplar arasında daha zor olacak, ancak imkânsız olmayacaktır. Tek tek hesapları en uygun Google Analytics mülklerine bağlayın, yönetici hesabını Google Analytics toplama özelliklerine bağlayın ve geçerli hesaplara kullanıcı izinleri verin. BOOM! Artık tamamen bir dizi Adwords hesabınız var.
Adwords hesabınızı oluştururken raporlama ve yönetim hedeflerinizi göz önünde bulundurun. Basit bir yapı ile google Adwords kontrolü için 1.seçeneği, daha fazla kontrol ve %100 doğru bir şekilde ilişkilendirme istiyor iseniz 2.seçeneği tercih etmenizde yarar var.
Kaç Adwords hesabı kullanmalıyım?

Yazımızı Paylaşmak İster Misin?

Paylaş
Admin

Anıl ÇAĞLIYAN | Seninle Kazanalım 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.

7 Yorum

avatar

birden fazla adwords hesabı kullanmanın avantajları olsa da zaman zaman çok hesaptan dolayı ortaya çıkan karmaşayı iyi yönetmek gerekiyor. eğer yönetimde problem olmazsa birden fazla adwords hesabı daha tutumlu ve etkili bana göre.

avatar

Düşük bütçeyle bu seçeneklerden hiçbiri faydalı olmuyor gibi. Özetle burdan para kazanmak için zaten iyi bir sermaye gerekiyor.

avatar
Usta Oyuncu 8 Ekim 2018 17:01

Tamamen katılıyorum aslında iyi bir kazanç elde ediliyorsa ki o da minimum aylık 200 dolar civarı. Bu durumda farklı farklı siteler için farklı hesaplar açmak daha uygun olacaktır. Hatta bana kalırsa girişleri bile farklı IP adresleriyle yapmakta fayda var.

Hesaplar arası karmaşa olacağı kesin ama bunun için de bir çözüm bulabilir miyiz acaba?

avatar

Evet farklı ıp adreslerinden giriş yapmak çok daha güvenli oluyor. Hesaplar arasında karışıklık için maalesef çoklu hesap kullanımı gibi bir seçenek bulunmuyor. Tek çare karışıklığı engellemek adına not almak :)

avatar

Bence birden fazla hesap kullanmak kafa karışıklığına yol açabilir hatta google bu durumdan hoşlanmayabilirde o yüzden tek hesapla idare etmek en iyisi tekil kullanıcılar olarak.

avatar

Sermayeniz ve bilginiz kadar adwords hesabına sahip olmanız gerekir. Daha fazla hesap daha fazla kazanç anlamına gelmemektedir hatta bazı durumlarda, özellikle uzun dönemde, safi zarar demektir.

avatar

Günümüzde herkes kendi reklamı için çabalıyor. Sebebi ise uzmanlara para kaçırmamak ama bilmeliler ki kendileri reklam için bir takım şeyleri eksik yaparak daha fazla maliyet çıkarmaktadırlar.