17 Eylül 2018 Pazartesi

Pazarlama dünyasında yer alan uzmanların favori SEO araçları


Pazarlama dünyasında yer alan uzmanların favori SEO araçları


SEO, arama motorlarının her bir sayfanın neyle ilgili olduğunu ve kullanıcılara nasıl faydalı olabileceğini öğrenmesine yardımcı olur. Yani, önemini reddetmek mümkün mü? Kesinlikle hayır! Doğru bir SEO aracı bulmaya ne dersiniz? 48 adet uzmana “En iyi ve en etkili SEO aracı olarak hangisini görüyorsunuz?” sorusu sorulmuştur. İşte oylamaların sonucuna göre 48 kişinin oy dağılımı;


1-SEMrush 25 oy
5-Ahrefs 3 oy
6-Yoast SEO 3 oy
8-BuzzSumo 2 oy
12-HubSpot 1 oy
13-Whitespark 1 oy
14-Searchmetrics 1 oy
17-SEO Monitor 1oy
Yukarıdan çıkan sonuca bakıldığında SEMrush açık ara uzmanların favori seo aracı olarak seçilmiş bulunuyor.

Oy veren uzmanlar ve favori seo araçları


Jeff Bullas

Favori SEO Aracı: Yoast SEO
Jeff Bullas, jeffbullas.com'da bir Blogger ve uzmanlığı sosyal medya, içerik ve dijital pazarlama bölümleri. “En iyi araç işe yarayan ve kullanımı kolay olanıdır. Yıllardır kullandığımız Yoast SEO aracı ve bugün trafiğimizin%60'ı ile arama motorlarından ayda yüz binlerce sayfa görüntülemenin yarattığı aylık organik aramalardan çok daha mutluyuz.”

Rand Fishkin

Favori SEO Aracı: Moz Anahtar Kelime Gezgini
“Şu anda en sevdiğim araç, Anahtar Kelime Gezgin’iydi. Çünkü, bulunması zor olan anahtar kelime fırsatlarının ortaya çıkmasıyla ilgili iyi bir iş çıkarıyor ve ardından en çok hangisinin önemli olduğunu önceliklendirmeye yardımcı oluyor. İçerik oluşturma ve SEO stratejisi için en sık kullandığım araç, çünkü bana pazarın, rekabetin ve başlamak için en iyi yerleri bulmama yardımcı oluyor.”

Neil Patel

Favori SEO Aracı: Ahrefs ve SEMrush
Neil Patel, KISSmetrics, QuickSprout, CrazyEgg, Hello Bar ve neilpatel.com'da Kurucu ve Blogger. “Ahrefs ve SEMrush bizim iki favorimiz.”

Sam Hurley

Favori SEO Aracı: Long Tail Pro, SEMrush, Ahrefs, Majestic SEO
“Herhangi bir SEO tutkunu için uygun araçların bir cephaneliği.”

Bill Slawski

Favori SEO Aracı: Screaming Frog SEO Spider
Bill Slawski, seobythesea ve gofishdigital’in kurucusu, Blogger ve SEO'cusudur. Profesyonel SEO ve internet pazarlama danışmanlığında 20 yılı aşkın bir deneyime sahiptir ve Google'ın SEO ‘ya yönelik patentlerinde önde gelen uzman olarak onurlandırılmıştır.” Screaming Frog SEO Spider, en çok kullandığım SEO aracı ve ben buna güveniyorum.”

Larry Kim

Favori SEO Aracı: Moz ve SEMrush
Larry Kim etkili bir internet danışmanı, WordStream'in kurucusu ve CEO'sudur. “Moz ve SEMrush harika!”

Daniel Knowlton

Favori SEO Aracı: Yoast SEO
Daniel Knowlton Dijital Pazarlama Uzmanı ve kpsdigitalmarketing kurucusu. “Yoast SEO’yu çok faydalı buldum.”

Ana Hoffman

Favori SEO Aracı: SEMrush
Ana Hoffman, Traffic Generation Café'de bir Girişimci ve Blogger. Bir internet işletmesiyle ilgili benzersiz bir anlayışla, Ana, parlak trafik oluşturma stratejileri paylaşıyor.

Kristi Hines

Favori SEO Aracı: SEMrush
Kristi Hines, Kristi Hines Media LLC, Kikolani'de sertifikalı bir dijital pazarlamacı ve Freelance yazarı ve aynı zamanda blogcu. Ayrıca kendisinin amazon üzerinde satışta olan 2 kitabı bulunmaktadır.

Ben Sailer

Favori SEO Aracı: Moz Anahtar Kelime Gezgini
Ben Sailer, CoSchedule'deki Blog Yöneticisi ve bensailer.contently yazarıdır.
Uzun formatlı içerik, e-posta pazarlama, SEO ve daha pek çok şey hazırlamada uzman olan bir içerik pazarlamacısıdır.

Toby Jenkins

Favori SEO Aracı: Keywordtool.io
Toby Jenkins, Bluewire Media'nın kurucu ve CEO'sudur. “SEO anahtar kelime araştırması için keywordtool.io'yu gerçekten çok beğendiğimi söyleyebilirim.”

Brian HalliganFavori SEO Aracı: HubSpot
Brian Halligan, ünlü bir pazarlamacı ve HubSpot'un kurucu ortağı ve CEO’sudur. Kendi CEO’su olduğu markayı en iyi seo aracı olarak göstermese tabi ki olmazdı.

Lee Odden

Favori SEO Aracı: SEMrush, BuzzSumo, Majestic SEO, ubersuggest, Screaming Frog SEO Spider, Searchmetrics, Moz, Google Analytics ve Search Console. “Bu zor bir soru çünkü SEO'nun araçlar için çok farklı ihtiyaçları var. Ben SEMrush, BuzzSumo, Majestic, ubersuggest, Screaming Frog SEO Spider, Searchmetrics, Moz ve tabii ki Google Analytics ve Search Console'un büyük bir hayranıyım.” Lee Odden seni sevdim. Kendisi aynı benim kafadan birisi. Seo konusunda bende birden fazla araç kullanmayı tercih eden, garantici kişilerdenim.

Michael J. Schiemer

Favori SEO Aracı: Yoast SEO
Michael J. Schiemer, Bootstrap Business'da bir girişimci ve dijital pazarlama müdürü.
“Bence Yoast SEO, yeni başlayanlar için bile kullanım kolaylığı nedeniyle çoğu WordPress web sitesi için basit ama etkili bir araçtır. Kendi WordPress web sitelerini yöneten amatörlerin çoğu, sayfa içi SEO'yu nasıl kodlayacağını veya en üst düzeye çıkaracaklarını bilmediğinden, oyun alanını biraz daha düzleştirmeye yardımcı oluyor.”

Takeshi Young

Favori SEO Aracı: Keyword Suggestion Tool
Takeshi Young, Optimizely’de SEO yöneticisidir. SEO, CRO, içerik pazarlama ve sosyal medya pazarlamasında 7+ yıllık çalışma katılımı ile deneyimli bir çevrimiçi pazarlamacıdır. Ayrıca web tasarımı ve web geliştirme konusunda 15 yıllık deneyime sahiptir.

Wade McMaster

Favori SEO Aracı: Majestic SEO
Wade McMaster, wademcmaster.com'da pazarlamacı, yazma ve düzenleme uzmanıdır. Grafik ve web tasarımı konusunda 15 yıllık deneyime sahiptir.
“Son zamanlarda Majestic SEO kullanıyorum, bu aracı seviyorum.”

Nakul Goyal

Favori SEO Aracı: SEMrush
Nakul Goyal, CARFAX'da pazarlama ve SEO direktörüdür. Arama sektöründe 15+ yıllık bir deneyime sahiptir ve sektörde bir E-ticaret uzmanı olarak görülmektedir.

Ann Handley

Favori SEO Aracı: Content
Dijital endüstrinin öncüsü ve aynı zamanda Entrepreneur.com da köşe yazarıdır. “En etkili SEO aracı Content!”

Adam Franklin

Favori SEO Aracı: Keywordtool.io
Adam Franklin, BlueWire Media'da Kurucu ve Pazarlama Müdürü. “En sevdiğim SEO aracı, KeywordToo.io'dur, çünkü insanların tam olarak hangi anahtar kelime öbekleri aradıklarını bulmamı sağlar.”

Joe Williams

Favori SEO Aracı: SEO Monitor
Joe Williams, Zen Optimize ‘de bir dijital pazarlama danışmanı ve Kurucusu, Genel Müdür, Baş SEO Eğitmeni ve Blogger ‘dır.
“SEO Monitor, yakın zamanda keşfettiğim ve gerçekten beğendiğim bir araçtır. Anahtar kelime sıralamasının yanı sıra, derin SEO anlayışları ve istihbarat da sunuyor.”

Gael Breton

Favori SEO Aracı: Ahrefs
Gael Breton, Authority Hacker’da online pazarlamacı, kurucu ve baş editörü.
“Çeşitli görevler için çok fazla araç kullandım. Link oluşturma, rakip araştırması, anahtar kelime araştırması vb. Ancak son zamanlarda Ahrefs çok sayıda şaşırtıcı özellik geliştirdi ve kullandığımız araçların çoğunu etkin bir şekilde değiştirdiler. Yeni anahtar kelime keşifleri, anahtar kelime siteleri veri tabanı ile birlikte anahtar kelime araştırması için ihtiyacınız olan TÜMÜ (şimdi anahtar kelime zorluğu bile var), bağlantı indeksi pazardaki en iyilerden biri, sıra izleyicisi aslında BuzzSumo'dan daha iyi, gerçekten sahip olunması gereken bir araç!”

Patrick Coombe

Favori SEO Aracı: Google Anahtar Kelime Planlayıcısı

Nyagoslav Zhekov

Favori SEO Aracı: Whitespark
Nyagoslav Zhekov, Whitespark'ta yerel arama direktörüdür. Pazarlama alanında 5 yılı aşkın deneyime sahip uluslararası yerel seo uzmanıdır.

Chad Pollitt

Favori SEO Aracı: SEMrush
Chad Pollitt bilinen bir dijital pazarlamacı, yazar ve internet konuşmacısı. Chad, 15 + yıllık pazarlama tecrübesine sahiptir ve kârlı çevrimiçi pazarlama kampanyaları oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır.

Mandy McEwen

Favori SEO Aracı: Ubersuggest.io
Mandy McEwen, tam zamanlı bir dijital pazarlama danışmanı ve girişimcidir. Tam zamanlı bir dijital pazarlama danışmanı / girişimci olan Mandy, işletmelerin Gelir Pazarlama, SEO ve içerik pazarlaması yoluyla gelirlerini büyük oranda arttırmasına yardımcı oluyor.
“Ücretli ve ücretsiz çeşitli anahtar kelime araçları kullanıyorum. En sevdiğim ücretsiz araç Ubersuggest.io. "Google Suggest" in gücünden yararlanarak mükemmel uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmanın hızlı ve kolay bir yoludur.

Zac Johnson

Favori SEO Aracı: SEMrush
Zac Johnson, bir İnternet Pazarlamacısı ve MoneyReign'ın CEO'su ve başkanı ve zacjohnson.com adresindeki blog yazarıdır. 17+ yıllık deneyime sahiptir. Ayrıca, bağlı kuruluş ağlarını inceler ve çevrimiçi para kazanma konusunda okuyucuları bilgilendirir. Yaratıcı içerik, pazarlama ve sosyal medya taktikleri kullanarak işinizi yeni bir düzeye getirmenize yardımcı olur.
“SEMrush'ı, sunduğu farklı araçlar ve izleme raporları nedeniyle şahsen seviyorum. Hesabımda oturum açtığımda, takip ettiğim sitelerin hepsine bir genel bakış sunarken, aynı zamanda SEO sitesi denetimlerini çalıştırırken ve süreçteki rekabete göz atmayı seviyorum. Aynı zamanda, rekabet gücünüzü sıraladığınız, agresif bir şekilde hareket edebileceğiniz yeni anahtar kelimelerle yükselmeniz için harika bir araçtır.”

Marie Haynes

Favori SEO Aracı: SEMrush
Marie Haynes, yaygın olarak bilinen bir Google ceza uzmanı ve algoritma analisti. Google trafik düşüşleriyle ilgili danışmanlık hizmeti sunmanın yanı sıra doğal olmayan bağlantı cezalarının kaldırılmasına da yardımcı oluyor.
“Son zamanlarda SEMrush tarafından çok etkilendim. Son zamanlarda tarihsel sıralama verilerini bulmam gerekti ve SEMrush ‘ın 2012'ye kadar ihtiyaç duyduğum veriye sahip olduğunu görmekten memnun oldum. Şu anda “SEO için en iyi araç.”

Bill Sebald

Favori SEO Aracı: SEMrush
Bill Sebald, Greenlane Search Marketing LLC'de deneyimli bir dijital pazarlamacı.
SEO ve ücretli aramada 20+ yıllık deneyimiyle, dijital pazarlama endüstrisindeki topluluğu, zorlukları ve dedektif çalışmayı çok seviyor. Ayrıca bağlı kuruluş pazarlama, web tasarım / geliştirme, grafik tasarım konularında da deneyim sahibidir.

Brian Jackson

Favori SEO Aracı: SEMrush
Brian Jackson, bir İnternet Pazarlamacı ve Kurucu & Blogger, Wonsup ve Kinsta'da Inbound Marketing direktörüdür.

Chris Hubbard

Favori SEO Aracı: Moz Anahtar Kelime Gezgini
Chris Hubbard, Etkileşimli bir Pazarlamacı ve Digital Slingshot'ın kurucusu ve direktörüdür.
O bir SEO ustası ve Yahoo Search Ambassador ve İnternet Pazarlama alanında 16 yıldan fazla deneyime sahiptir. Ayrıca dönüşüm geliştirmede uzman, PPC ve SEO üzerinde çalışıyor.

Mossa Hemani

Favori SEO Aracı: SEMrush
Moosa Hemani, bir dijital strateji uzmanı ve CEO'su ve SETalks'ın kurucusu. SEO ve Inbound Marketing ‘de 9 yılı aşkın bir deneyime sahiptir ve işletmelerin markalaşmalarına ve farklı pazarlama kanalları kullanarak büyümelerine yardımcı olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda diğer birçok blog için konuk yazar olarak çalışıyor.

Jignesh Gohel

Favori SEO Aracı: SEMrush
Jignesh Gohel Girişimci, Dijital Pazarlama Master ve Olbuz.com Kurucusu ve CEO'su. E-ticaret pazarlamacılığında 10 yılı aşkın bir deneyime sahiptir ve küçük, orta ve büyük işletmelere markalarının çevrimiçi varlığını güçlendirmek için en iyi şekilde yardımcı olmaktadır. Markalar için pozitif YG üretme konusunda beceriklidir ve Google Adwords, Bing Ads, Facebook reklamları, Linkedin, AdRoll ve tüm popüler ücretli pazarlama platformlarında çalışmıştır.

David Schneider

Favori SEO Aracı: SEMrush
David (Dave) Schneider, bir blogcu arama ve destek yazılımı olan NinjaOutreach'ın kurucu ortağı ve CEO’sudur. İşinizi bir sonraki seviyeye taşımak ve etkileyicileri ile bağlantı kurma sürecini kolaylaştırmak için uzmanlık sahibidir.

Evan Dunn

Favori SEO Aracı: SEMrush
Evan Dunn, Data-tahrikli bir Pazarlama Stratejisti ve Transform, Inc. ‘de Pazarlama Hizmetleri Direktörü ve tribeboost.com adresinde Blogger dır.

Michael Brenner

Favori SEO Aracı: SEMrush
Michael Brenner, Marketing Insider Group'un pazarlama lideri, kurucusu ve CEO’sudur. Uzman bir pazarlama stratejisti, yazarı ve konuşmacısıdır; Dijital pazarlama stratejileri, sosyal iş, içerik pazarlama, sosyal medya, kişisel markalaşma vb.

Harsh Agrawal

Favori SEO Aracı: SEMrush
Harsh Agrawal bir Infopreneur ve Profesyonel Blogger ve Shout Me Loud Kurucusu ve CEO’sudur. En çok ilham alınan blogcular arasında sayılıyor ve blog ve pazarlama ipuçlarını şehirdeki yeni kızlarla paylaşmaya bayılıyor.

Patrick Delehanty

Favori SEO Aracı: SEMrush
Patrick Delehanty, Marcel Digital'de Dijital Pazarlama Uzmanı. İnternet pazarlamacılığında geniş bir yelpazeye sahip yetenekle, müşterinin hedefleri tarafından tanımlanan sonuçları almasıyla bilinir. Sektörde 4+ yıllık bir deneyime sahiptir ve ayrıca Moz, Google+, ABD Today, Paste Magazine, GrowthHackers ve diğer bloglara katkıda bulunmaktadır.

Andrew Shotland

Favori SEO Aracı: SEMrush
Andrew Shotland bir SEO Uzmanı ve Yerel SEO Rehberi Kurucusu. Müşterileriyle sıralama ipuçlarını paylaşıyor ve Search Engine Land'de düzenli bir köşe yazarı.

Jamie Spencer

Favori SEO Aracı: SEMrush
Jamie Spencer, makeawebsitehub.com adresinde bir SEO Uzmanı ve Blogger.

Harris Schachter

Favori SEO Aracı: SEMrush
Harris Schachter, Capital One'da ve Optimize Prime'ın kurucusu olan hibrid pazarlamacı ve Sr. SEO Ürün Müdürüdür. Aynı zamanda bir teknoloji uzmanıdır ve arama, sosyal, analitik, UX, içerik ve dönüşüm ile çalışmayı sever ve sizin için uygulanabilir pazarlama ipuçları getirir.

Dennis Seymour

Favori SEO Aracı: Google Anahtar Kelime Planlayıcısı
Dennis Seymour bir internet P-pazarlamacı ve SEO danışmanı ve Leapfroggr kurucusu ve CEO’su.

Marcus Miller

Favori SEO Aracı: BuzzSumo
Marcus Miller bir SEO & dijital pazarlama stratejisti ve bowlerhat.co.uk kurucusu .17 yıllık tecrübesiyle, SEO ve PPC danışmanları arasında bilinen bir isim olarak kabul edilir ve işletmelerin arama ve sosyal çevreye hâkim olmasına yardımcı olur.

Freddie Chatt

Favori SEO Aracı: SEMrush
Freddie Chatt, e- mail.com'da e -ticaret SEO ve içerik yöneticisi ve ecomhacker.com adresinde internet pazarlamacısı ve SEO & uluslararası Müdürdür.

Martijn Scheijbeler

Favori SEO Aracı: SEMrush
Martijn Scheijbeler, Next Web'de pazarlama direktörüdür.

Andy Crestodina

Favori SEO Aracı: Moz Anahtar Kelime Gezgini
Andy Crestodina, bir internet pazarlamacısı ve Orbit Media'nın kurucu ve stratejik direktörüdür.

Paul Shapiro

Favori SEO Aracı: SEMrush
Paul Shapiro, Catalyst'te teknik pazarlamacı & programcı, stratejik yenilik direktörü, arama ağında teknik SEO uzmanı ve blog yazarıdır. SEO ‘ya hem teknik hem de yaratıcı yaklaşımı benimseyen ve gelişmiş SEO / SEM'de popüler bir yüz haline gelen bir arama pazarlamacısıdır.

Sue Anne Dunlevie

Favori SEO Aracı: Long Tail Pro
Sue Anne Dunlevie, SuccessfulBlogging.com'un Blogging danışmanı ve stratejisti. Sue, tahmin edilebilir gelir planları oluşturma konusunda uzmandır ve bloğunuz üzerinden mümkün olan en iyi şekilde para kazanmanıza yardımcı olur.

Bill Gassett

Favori SEO Aracı: Google Anahtar Kelime Planlayıcısı
Bill Gassett, maxrealestateexposure.com adresinde bir blog yazarıdır.

Makalemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarım siz seo uzmanlarının verdiği yanıtları sevmişsinizdir. Açıkçası ben bazılarının o şirket ile çalıştığını ve bu yüzden o seo aracını favori olarak gösterdiğini düşünüyorum.
Pazarlama dünyasında yer alan uzmanların favori SEO araçları


Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

4 yorum:

 1. aralarında google keyword planner hem ücretsiz hem de kaliteli olması nedeniyle öne çıkıyor. ama sanıyorum ki yakın zamanda bu araç paralı olacak zira google ads hesabım harcama yapmadığım için kapanmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir miktar ödeme yaptıktan sonra ücretsiz olarak kullanmaya devam edebiliyorsunuz. 25 TL bile yeterli oluyor.

   Sil
 2. Ben Yoast Seo'yu nedense hiç beğenmiyorum. Ancak benim dışımda herkes öve öve bitiremiyor. Buna uzmanlar da dahil. Ben ahrefs'in dışında google'ın kendi araçlarını Search Console ve Analytics kullanıyorum. Ayrıca araçlar dışında biliyorsunuz kelime araştırması için artık öyle adwords'e giriyim bakıyım kelime başına gelen hit'e diye bişey kalmadı. Artık altı üstü yuvarlı olarak mesela 1000 ile 10000 arası gibi gösteriyor bu nedenle onun içinde Trends ve wordstat kullanıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de yoastı bir türlü beğenemiyorum. yoast kullanıp all in seoya geçiş yapmıştım bir dönem. all in seo bana hitler açısından daha iyi geldi. ama millet neden bu kadar ön plana çıkarıyor yoastı bilemiyorum.

   Sil