Web sitenizi tanıtmanın yolları Seninle Kazanalım Seninle Kazanalım Web sitenizi tanıtmanın yolları
Defersite

Web sitenizi tanıtmanın yolları


Web sitenizi tanıtmanın yolları


Web sitesini tanıtmak istiyorsanız, arama motoru listeleri ile çalışmanız gerekir. Vereceğim site tanıtımları yollarının içerisinde ücretli ve ücretsiz yollar bulunmaktadır. Hangi yolu uygulayacağınız bütçenize bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

1- Reklam


Doğru zamanda doğru yerde bulunan bir reklamın değerini küçümseme.
Reklam aslında çok geniş bir kesime hitap ediyor. Çünkü sosyal medya ortamlarında, web sitelerinde ve arama motorları üzerinde reklam vermeniz mümkündür. Burada önemli olan sizin sitenizin konusudur. Bu doğrultuda doğru platform üzerinden ücretli olarak reklam vermek sizin yararınıza olucaktır.” Reklamın iyisi kötüsü olmaz” sözü web sektöründe geçerli değildir. Siteniz ile alakasız olan bir yerden reklam alırsanız olumsuz yönde etkilenirsiniz. Örneğin bir çocuk kıyafetlerinin paylaşıldığı siteye +18 siteden reklam almamalısınız. Reklam konusunda kafa yormanız gerekebilir. Hatta bütçeniz yeterli ise uzman ile çalışmanızı tavsiye ediyorum.

2- Haber bültenleri


Bülteniniz yararlı içeriğe sahipse, bülteninizi İnternet'teki sayısız bülten duyurusu listelerinde tanıtabilirsiniz. Duyurularınızı okuduktan sonra sitenizi kontrol etmek isteyen yeni ziyaretçiler ile karşılaşabilirsiniz. Haber bülteni duyurma listelerinin yanı sıra, bülteninizi veya e-postanızı listeleyebileceğiniz çok sayıda web sitesi dizini de vardır. Bunlar, popülerliklerine ve hedef grubunuza bağlı olarak sitenize bir miktar trafik çekebilir.

3- Tanıtım amaçlı ücretsiz makaleler


Çeşitli makaleler yazarak bunları siteniz ile alakalı olan web sitelerine verebilir ve onlar aracılığı ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Vereceğiniz makale üzerinde telif hakkı size ait olarak kalır ise makale üzerinde değişiklik yapamazlar. Bu yüzden kalıcı olarak bağlantı, backlink elde etmiş olursunuz. Bu karşılıklı kazanç getirir. Makalenizi yayınlayan site google üzerinden ziyaretçi kazanırken sizde ücretsiz olarak tanıtım yazısı vermiş olursunuz ve düşük miktarda da olsa hit kazancı sağlarsınız. Uzun zamanda getirisini söylememe gerek yok sanırım. Sadece backlink bile sitenize otorite kazandıracaktır.

4- Ücretsiz yazılım


Eğer bir program yazabilecek kadar bilginiz var ise veya program yazdıracak bir bütçeniz var ise kesinlikle yazılım yazdırmanızı tavsiye ediyorum. Bu program küçük bir karşılıklı takip uygulaması bile olabilir. Tek yapmanız gereken programı hayata geçirmek ve sitenizin linkini programda görünür bir yere koymak. Program ün kazandıkça sitenize gelen hit sayısı artacaktır. Program üzerinden sitenize girmeyi zorunlu bir hale getirebilirsiniz. Sonuçta ücretsiz olarak sunuyorsunuz. Kişiler tek tıklama ile ücretsiz kullanmayı seveceklerdir.

5- Ücretsiz e-kitap


E kitap dendiği zaman aklınıza yüksek sayfalı romanlar gelmesin. Pdf bir kitabın 4-5 sayfa bile olması yeterlidir. Normal yazdığınız makalenin uzunu olarak düşünebilirsiniz. Pdf kitabınız üzerinden sitenize çeşitli kelimelerden link verebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kitabın bilgi verici olmasıdır. Hiçbir şekilde reklam içermemelidir. E kitabı internet üzerinde yer alan pdf kitap indirilen web sitelerine, facebook gruplarına koyabilirsiniz. Bu şekilde büyük bir kitle kazanabilirsiniz. Ben de pdf kitap yazımı ile uğraşıyorum. Ancak henüz tamamlanmadı. Tamamlandığı zaman bana hit sağlayacağından eminim.

6- Diğer sitelerden linkler


Bunu karşılıklı link alışverişi olarak tanımlamak doğru olucaktır. 2 site arasında köprü görevi görmeye yarar. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken nokta aşırıya kaçmaması gerektiğini unutmamaktır. “Sonuçta her şeyin fazlası zarar.” lafı boşa söylenmemiştir. Şunuda belirtmeliyim ki reklamdan sonra en etkili web sitesi tanıtmanın yolu budur. Bu yüzden kesinlikle 1 site ile anlaşarak karşılıklı alışveriş yapmanızı öneriyorum. Bu sayede 2 sitenin hitini karşılıklı olarak paylaşabilirsiniz. Kullanıcılar 2 site arasında gidip gelecektir. Facebook ve instagram arasında ki ilişki olarak düşünebilirsiniz. İnstagram üzerinde reklam vermek istediğinizde facebook sayfasına gitmek zorundasınız.
Web sitenizi tanıtmanın yolları

Yazımızı Paylaşmak İster Misin?

Paylaş
Admin

Anıl ÇAĞLIYAN | Seninle Kazanalım 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.

5 Yorum

avatar

bu konuda facebook reklamları oldukça başarılı. sitenize ilgi duyabilecek kitleye özel reklamlar göstererek siteye güzel bir hit çekebilirsiniz. ek olarak diğer sitelerden misafir yazarlıkla aldığım backlinkler de gayet olumlu etki etti.

avatar

ben sosyal medyayı kullanıyorum daha çok . Oldukça da faydalı oluyor. birkaç dikkat çekici yazı yoluyla sosyal medyadan kalıcı takipçi kazanabiliyorsunuz

avatar

aynen son zamanalrda instagramda görsellik ön plana çıkarılarak falan o tarz etkinlilklere güzel takipçiler geliyor ek olarak etiket kullanmakta önemli.

avatar

yıllar önce kurduğum hobi amaçlı kurduğum sitemi tanıtmak için sosyal medya hesapları açmamı önermişlerdi. şuan gayet güzel gidiyor, istediğim günlük hiti yakalayamasam da yazınızdan sonra reklam denemeleri yapmaya karar verdim.

avatar

site tanıtımı için sosyal medyanın gücünü kullanmaya çalışıyorum, 15k sosyal medya hesaplarımda siteye girdiğim içerikleri paylaşıyorum.