1 Ekim 2018 Pazartesi

Reklam verenler Google'ın Akıllı Ürünlerini Nasıl Kullanabilir?


Reklam verenler Google'ın Akıllı Ürünlerini Nasıl Kullanabilir?


“Advertising for everyone,” Sridhar Ramaswamy, google üzerinde google marketing live bölümünde profesör olarak çalışmaktadır. Ayrıca bölümünde kıdemli başkan yardımcısı olduğunu da söylemek gerekiyor. Sridhar Ramaswamy herkes için reklam kavramını benimsemiş.
Google’ın yıllık Pazarlama Canlı Konferansı, bu yıl 9-11 Temmuz’dan San Jose’de gerçekleştirildi. Google’ın konferanstaki odak noktası, makine öğrenmesi, otomasyon ve sadeleştirme idi.
Google Reklam kampanyalarının aşağıdaki gibi olmasını sağlayacak yeni işlevler kullanıma sunmuşlardır:


*Anahtar kelime olmadan oluşturuldu
*Kullanıcı niyetiyle yakıtlı
*Dinamik
*Kurulumu kolay
*Yönetmesi hızlı
Bu, bir ajansın yarattığı her kampanyanın tam tersi gibi geliyor. "Kolay", "basit" veya "hızlı" gibi sıfatlar hiçbir zaman bir kampanya oluşturmaya dahil olmaz.
Şimdiye kadar.

Akıllı reklamcılık


Google'ın Akıllı ürünleri, acemi reklam verenin makine öğreniminden yararlanmasına ve kampanyaları optimize etmesine ve dönüşümleri büyük ölçüde artırmasına olanak tanır. Google’ın kendi sözleriyle, “daha ​​iyi sonuçlar, daha basit deneyimler ve daha güçlü iş birliği” sunarak, “pazarlamacıların günümüz tüketicilerinin artan beklentilerini karşılamalarına yardımcı oluyor”. Aşağıdaki ürünler, makine öğrenimini ve ücretli aramayı birleştirmeye odaklanan önemli özelliklerden bazılarıdır. Mevcut reklamcılık ihtiyaçlarınız için geçerli olmayabilir, ancak yeni özelliklerden nasıl yararlanabileceğinizi ve testlere öncelik vermek istediğinizi düşünebilirsiniz.

Akıllı kampanyalar


Bu, Google'ın “özellikle küçük işletmeler için” yeni ürünüdür. Bu kampanyalar, küçük işletme sahiplerinin gerçek somut sonuçlar elde etmesine yardımcı olmak için Google Reklamlarından makine öğrenimini, kullanımı kolay bir ara yüze dahil eder. Bu yeni otomatik hesap yönetimi ileride Adwords Express'in yerini alacak.

Mağaza Ziyaretleri için Akıllı Teklif Verme


Reklam verenler, mağaza ziyaretlerini Arama ve Alışveriş kampanyalarında bir dönüşüm türü olarak ayarlayabilir. Hedef ROAS, reklam verenlerin daha önce optimize etmesi zor olan, çok kanallı bir dönüş karşılığında çalışmasına izin verecektir. Bu teknoloji, bir kullanıcının içeriğine uyan reklam oluşturma ile ilgilidir. Mağaza ziyaretleri için akıllı teklif, reklam verenlerin toplam mağaza dönüşümlerine veya toplam dönüşüm değerine göre optimize etmelerine olanak tanır. Birincil hedefi mağaza içi ziyaretleri yürütmek olan işletmeler için, bu ürün mağaza ziyaretlerini yalnızca ziyaret başına maliyet hedefi ile optimize etmek için kullanılabilir.

Akıllı Alışveriş Kampanyaları


Daha önce Evrensel Alışveriş Kampanyaları olarak bilinen bu yeni format, bir perakendecinin iş hedeflerine göre optimize etmek için makine öğrenimini kullanarak “basitlik, performans ve erişim” sağlayacaktır. Akıllı Alışveriş Kampanyaları, Alışveriş ve Görüntülü Reklam Yeniden Pazarlama kampanyalarını daha kolay yönetim için tek bir feed ‘de birleştirir.

Duyarlı Arama Reklamları


Arama ağı reklamlarının oluşturulmasını ve yönetilmesini kolaylaştıran benzersiz bir reklam biçimi. Reklam verenlerin, doğru mesajı doğru zamanda göstermek için tek bir reklam (makine öğrenmesi) oluşturmak için kullanılacak birden fazla başlık ve açıklama sağlamasına olanak tanır. Yeni Duyarlı arama reklamı biçimini benimseyerek, reklam verenler potansiyel olarak üç adede kadar başlık ve iki açıklama içeren bir metin reklam gösterebilir. Bu biçim, reklamı bildiğimiz şekliyle değiştirir.

Yerel Kampanyalar


Bu, Akıllı Teklif'i kullanan yeni ve otomatik bir kampanya türüdür. Çevrimdışı ziyaretler (mağaza ziyaretleri) ve satışlar için optimize etmek üzere tasarlanmıştır. Bu reklamlar, Google’ın sitelerinde ve Arama, Haritalar, GDN ve YouTube gibi ağlarda görünür.

Asansör Teklifi Stratejisini En Üst Düzeye Çıkarın


Youtube içi yayın ve tampon reklamlarında TrueView reklamcılığı için yeni bir teklif stratejisi, bir teklifin asansör teklifiyle verimliliğini ve gücünü ölçer. Kısacası, kullanıcıların markanızla ilgili mesajlarını nasıl hissettiklerini ve yanıtladıklarını belirlemek için bu reklamları kullanabilirsiniz. Lift'i Maksimize Edin bu yıl piyasaya sürülüyor.

Google Push Limits
Google Marketing Live 2018, reklam verenlerin Google’ın şüphesiz makine öğrenen bir dünyaya doğru ilerlediğini gösterdi. Sonuçları, şeffaflığı ve müşteri sadakatini korurken reklamın sınırlarını zorlamak için her şeyi test ediyor ve sonuçları kullanıyorlar. İyileştirmeye olan bağlılıkları, büyük ve küçük tüm şirketlerdeki reklam verenler için etkili bir araç kümesi oluşturmaya yardımcı olmaktır.
Reklam verenler Google'ın Akıllı Ürünlerini Nasıl Kullanabilir?


Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

4 yorum:

 1. Google'ın çabuk öğrenen yapay zekası sayesinde reklamlar da oldukça devrimsel yenilikler yapmış. Ama bazen öyle bir noktaya ulaşıyor ki bu reklam işleri, konuştuğumuz şeyin reklamlara çıkması korkutucu oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum :) Özellikle 1-2 gün girdiğim sitenin reklamını gördüğümde önceden baya şaşırıyordum. İnsanları alışveriş yapmaya itiyorlar.

   Sil
 2. Google reklam konusunda abarttı aslına bakılırsa. Son zamanlarda iPhone dışında Google'ın Android üzerinden konuştuklarımızı dinlediği teorileri ortaya çıktı ve bu hiçte öyle kenara atılacak bir teori değil. Gerçeklik payı çok yüksek. Hiç etik olmayan bu olayın yanı sıra reklam verenler açısından tabiki bu durum oldukça güzel.

  Ayrıca google reklam konusunda sayfayı iyice kaplamaya başladı. Daha önce durum biraz daha farklıydı. Sağ taraftaki reklam olayını kaldırdı ama Serp'de bulunan üst kısımdaki reklamlar daha da abartıldı. Bunların dışında Google'ın Alışveriş sekmesinin de olması işleri gerçekten çok zorlaştırdı. Sanıyorum yakın gelecekte çok ama çok büyük firma olmadan veya ayırt edici bir ürün satmıyorsanız internet üzerinden satış yapma imkansıza yakın olacak.

  YanıtlaSil
 3. Anahtar kelimeyi seçerken onca rakiplerimiz varken şansımız olurmu bilemedim.

  YanıtlaSil