3 Ekim 2018 Çarşamba

Wordpress ve blogger temaları tasarlama


Wordpress ve blogger temaları tasarlama


Merhaba bugün bir diğer yetenek sahibi olarak para kazanma yöntemi olan tema tasarlama konusuna değinecek ve temalarınızı satabileceğiniz sitelerden bazılarını söyleyeceğim.
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki pasif gelir elde edebileceğiniz ve para kazanabileceğiniz bugüne kadar verdiğim tüm para kazanma yöntemlerinden çok daha zor bir yöntemdir. Neden diye soracak olur iseniz, Wordpress ve blogger temaları yapabilmeniz için;
1-Üst düzey photoshop bilginizin olması ve
2-Üst düzey html kodlama bilginizin olması gerekmektedir.
3-Bunları ise hayata geçirebilmeniz için dreamweaver programını bilmeniz gerekli.
Sadece photoshop öğrenmeniz 1 ay sürer. Bunun dışında her gün html kodlarını öğrenmeye çalışırsanız 30 günde bu sürecektir. Ayrıca bu temaları yapacağımız dreamweaver programını da öğrenmeniz 1 haftanızı alabilir. Bu yüzden en çok bilgi gerektiren yöntemlerden birisi diyebiliriz. Bu kadar emek verip az para kazanmak tabi ki olmaz. Yaptığınız tema gerçekten hızlı, responsive bir tema olur ise en az 100 TL gibi bir rakama satmanız mümkün. Tema fiyatları içerisinde barındırdığı özelliklere göre değişiklik gösterebilmekte. Bu iş yöntemi ile ayda 30.000 dolar gibi rakamlar kazanmanız mümkün. Evet yanlış duymadınız. Bu iş üzerinden yılda 360bin dolar kazanan kişinin yazdığı makaleyi sizler için aşağıya bırakıyorum. Makale İngilizce ancak google chrome google çeviri eklentisi ile çevirerek Türkçe dil ile okuyabilirsiniz. Bu arada yazıyı yazan kişi mythemeshop sitesinin sahibi.Html, css, photoshop ve dreamweaver öğrenebileceğiniz kaynak tavsiyelerim


Bu 4 youtube video serisi sizlerin tema yazmanız için yeterli olucaktır. Bunlar dışında ekstra olarak webmaster forumlarında gezerek insanlar ile fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Tasarladığım site temalarını nerelerde satabilirim?


Aslında temalarınızı satabileceğiniz birçok platform mevcut. Ancak ben kendinize ait bir site açarak temalarınızın satışını gerçekleştirmeniz taraftarıyım. Çünkü tema satışı gerçekleştirebileceğiniz siteler sizlerden belli oranlarda komisyon almaktadır. Bu yüzden bence profesyonel olma yolunda fazladan 1 adım atarak kendi sitenizi kurun. Forum sitelerinde temanızı tasarlarken insanlara çeşitli sorular sorun. Yardımlar alın. Temanız hazır hale geldiği zaman webmaster forumlarında temanızı tanıtın. Emin olun sadece 1 yazı ile temayı almak isteyen 10’larca kişi karşınıza çıkacaktır. Tüm site sahipleri tema için belli bir bütçe ayırır ve bu para onlar için bir kayıp değil, kazançtır.

* themeforest: Hakkında fazla yorum yapmaya gerek yok. Çünkü dünya üzerinde bulunan en iyi satış sitelerinden birisidir. Sadece temanızı burada satarak bile 1000 lerce TL kazanabilirsiniz.
* mythemeshop: Yukarıda makalesine yer verdiğim kişiye ait olan tema satış sitesidir. Kendisi ayda 30.000 dolar gibi rakamlar elde etmektedir.
Son olarak 2 adet forum sitesi tavsiyesinde bulunacağım. Dediğim gibi ben temanızı bu tarz yerlerde tanıtarak, kendi web sitenizde satma yolunu size tavsiye ediyorum. Forum siteleri hakkında bir yorum yapmak istemiyorum. Ben daha çok wmaraci forumunu kullanmaktayım. 2 forum üzerindende size uygun kategori üzerinden insanlar ile iletişim kurabilir ve temalarınıza birçok alıcı bulabilirsiniz.
*r10

Her iş ile yüksek gelirler elde etmek mümkün. Ancak bugüne kadar sizlere söylediğim para kazanma yöntemlerinden en fazla kazanç elde edebileceğiniz yöntem kesinlikle wordpress ve blogger temaları tasarlamaktan geçiyor. Ayrıca şunu unutmayın ki her işte diğer kişilerden farklı olmanız gerekli. Piyasa da bulunan temaları örnek alır ve onların kopyası olan temalar yapar iseniz para kazanmanız mümkün olmaz. Kesinlikle özgün olun ve kendi ruhunuzu, hayal gücünüzü tasarımlarınızda yansıtın. Yapabilecekleriniz hayal gücünüz ile sınırlıdır.

Wordpress ve blogger temaları tasarlama

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

7 yorum:

 1. tema tasarlamanın ve tutulan bir tema yapmanın getirisi hiçbir şeyde yok. örnek olarak newspaper, newsmag temalarının yapımcı ekibi tagdiv. gerçekten iyi kazanç elde ediyorlar bu aralar bende bu işlerle uğraşıyorum ama küçük küçük şeylerden ileri gitmiyorum.

  YanıtlaSil
 2. Bana kalırsa bu kadar teknik bilgi ögrendikten sonra blog değil, domainli site almak gerekir. daha profesyonel olarak kullanmış oluruz bu bilgileri

  YanıtlaSil
 3. harika bir içerik başarılar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Sizlere de başarılar.

   Sil
 4. Themeforest tema satışı için en güzel yer. Eğer yerel'inize güveniyorsanız. Yani bu script yerel olarak çok satar abi diyorsanız o durumda Türk webmaster formumlarını öneririm ancak 80 milyon nerde 8 milyar nerde. O yüzden her halukarda küresel projeler çıkarmanızı öneririm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. themeforest gerçekten çok kaliteli bi yer. temaları özenle kontrol edip az insancıl bir komisyon alıyorlar. hem kendileri kazanıyor hem de yapımcılar.

   Sil
 5. Güzel yazı olmuş, eline sağlık dostum

  YanıtlaSil