4 Kasım 2018 Pazar

İnternetten oyun oynayarak para kazanma


İnternetten oyun oynayarak para kazanma


Merhaba değerli para kazanmayı isteyen ve oyun oynamayı seven okuyucu. Bugün sizlere A’dan Z’ye oyun oynayarak para nasıl kazanılır? Bunu anlatacağım. Bu makale zaman içerisinde güncellenerek sürekli güncel tutulacaktır. Çünkü her geçen gün yeni bir oyun çıkmakta ve oyun oynayarak para kazanma yöntemleri genişlemektedir.
Birçok kişi bilgisayardan, telefondan vs. oyun oynamayı zaman öldürmeyi sever. Hatta eminim birçok kişi oyunlardan para kazanıldığını bilmiyordu. Ben ilk oyun oynamaya başladığımda bunu sadece eğlence amaçlı yapıyordum. Ancak daha sonralarda oyun oynayarak para kazanabileceğimin farkına vardım ve artık oyunları oynamaktan sıkıldığımda para kazanabiliyor veya direk para kazanmak için yöntemler doğrultunda oyunları oynuyordum. Benim anne babam sürekli bana yine mi adam öldürüyorsun? Diye sorarlardı. Ancak artık oyunlardan para kazandığımı öğrendikleri zaman bu düşünceleri tamamen değişti. Günümüzde oynadığı oyunları canlı olarak yayınlayarak ve video çekerek internetten oyun oynayarak para kazanan kişiler var. Bu makalede hangi oyunda nasıl para kazanılır bunu anlatacağım. Ayrıca tabi ki youtube ve Twitch üzerinde de oyun oynayarak nasıl para kazanabileceğinizi sizlere anlatacağım.


Oyun oynayarak para kazanabileceğiniz çeşitli platformlar


1- Twitch.tv


Twitch kesinlikle günümüzde oyun oynayarak en çok kazanç elde edebileceğiniz ve kitle sahibi olacağınız bir canlı yayın yapma platformu. İster telefondan ister tabletten veya ister bilgisayarınızdan canlı olarak yayın yapma imkânı size sunuluyor. Daha önce twitch.tv üzerinde yayın yaparak internetten para kazanma isimli makalede sizlere detaylı olarak bu yöntemi anlattım. Dilerseniz makaleyi okuyarak bu araç hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Twitch üzerinde yayıncılık yapan 2 farklı kişinin incelemesini yazdım. Bunlara aşağıda yer alan linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2- Youtube


Youtube sitesini sanırım günümüzde duymayan yoktur. Çünkü sosyal medya araçlarında video izlemek istediğinizde bile çoğu karşınıza çıkan link youtube platformuna aittir. Geçmişte youtube üzerinde komik videolar ve müzik paylaşımları yapılmaktaydı. Ancak günümüzde platformun büyümesi ile birlikte oyun videoları hatta canlı yayınlar yapılabilir oldu. Ben Twitch ile youtube platformlarını birlikte kullanmanızı tavsiye ediyorum. Böylece kısa sürede daha fazla kitle elde edebilirsiniz. Daha önce youtube hakkında 3 adet makaleyi sizler ile paylaştım. Bu makaleleri okuyarak fikir sahibi olabilir ve sizde youtube platformuna başlayabilirsiniz. Linkleri aşağıya bırakıyorum.

3- Steam


Steam üzerinden para kazanılır mı? Dediğinizi duyar gibiyim. Evet Steam ile para kazanabilirsiniz. Youtube ve Twitch aksine Steam oyun alabileceğiniz, arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz, görsel ve video paylaşabileceğiniz bir oyun oynama aracı. Steam üzerinden para kazanmayı ben çok seviyorum. Twitch ve youtube üzerinde google adsense, sponsorluklar gibi yöntemler ile para kazanırken, Steam de oyun oynayarak hatta satarak para kazanıyorsunuz. Steam üzerinde uygulama içinde para kazanmak gerçekten kolay ama önemli olan bunu dışarıda nakit paraya çevirmek. O halde Steam üzerinden para kazanma yöntemlerini size anlatayım.
a) Oyun kodu satışı

Daha önce eminim çeşitli sitelerde Steam kod satışını görmüşsünüzdür. Bu kodlar sayesinde Steam üzerinde kodu girerek oyunu satın almış oluyorsunuz. Oyun kodu satışı piyasasında önemli olan nokta oyunların fiyatlarını ve popülerliklerini çok iyi bilmek. Burada ticari zekâ devreye giriyor. Uygun fiyatlı kod alarak yüksek fiyatlı satarak kar elde ediyorsunuz. Bu işlem ile aylık 1000 ve üzeri gelir elde eden kişiler mevcut.
b) Steam hesap satışı

Steam hesabınızın değerli hale gelmesi için çeşitli gerekenler var. Bunlar Steam seviyesi, kütüphanede bulunan oyunlar ve hesapta bulunan TL miktarı olarak tanımlanabilir. Bazı oyunların kodlarını ücretsiz olarak bulabiliyorsunuz. Mesela benim hesabımda 50 tane oyun tamamen ücretsiz olarak alınmış ve bu oyunların 40 tanesi Steam kartı içeriyor. Yapmanız gereken ücretsiz Steam oyunu oynamak ve bu oyunlardan Steam kartı ve ödülleri elde etmek. Bu kartları ve eşyaları Steam üzerinde satarak gelir elde edebiliyorsunuz.
c) Steam eşya satışı

Steam eşya satışı dendiği zaman ilk akla gelen kesinlikle cs go. Çünkü cs oyununda çok fazla item yani eşya bulunuyor. Değerli olan bir eşya 100 TL’ nin üzerinde nakit ediyor. Bu eşyaları itemci ya da farklı satış siteleri üzerinden kolay bir şekilde satarak gelir elde edebilirsiniz.

Hangi oyunlar üzerinden para kazanabiliriz?
Makalenin sürekli güncelleneceği kısımlardan birisi burası. Çünkü aslında her oyundan para kazanmak mümkün. Ama en önemli faktör o oyunun fazla kullanıcı yani kişi tarafından aktif olarak oynanması gerektiğidir. Yani bir nevi oyunun popüler olması gerekiyor diyebiliriz. Burada sizlere oyunlar hakkında detaylı para kazanma rehberleri sunmaya çalışacağım. En çok bilgi sahibi olduğum, en çok banlandığım, en çok para kazandığım ve oyun hakkında herşeyi bildiğim için en kolay para kazanabildiğim oyun olan Metin 2 ile başlamak istiyorum.

1- Metin 2


Metin 2 oynayarak nasıl para kazanılır? Metin 2 oynayarak para kazanılır mı? Sorularına yanıt arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Sizlere Metin 2 hakkında detaylı bir para kazanma rehberi sunacağım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki benim metin 2 ile tanışmam 6.sınıfta gerçekleşti ve şu anda 4 yıllık üniversite mezunu olmam gerekirdi. Yani baya uzun bir süre oldu. Bende çoğu kişi gibi arkadaşlarım sayesinde ve internet kafede bu oyun ile tanıştım ve oyunu oynadım. Tabi birçok kez metin 2’yi bırakıp tekrar başladım ve hala ara sıra başlayıp bırakıyorum. Önceden bende çoğu kişi gibi zevk için oynardım. Ancak 2 yıl önce Metin 2 üzerinden para kazanabileceğimi öğrendiğimde oyun sadece benim için kazanç kapısı haline geldi. Metin 2 de para kazanma yöntemlerini vereceğim ama şunu söylemeliyim ki bu yöntemlerde hile kullanımı da bulunuyor. Hileye karşı olanlar eminim olucaktır. Ancak ben yine de sizler ile yöntemleri ve taktikleri paylaşacağım. Aslında Metin 2 oyununda para kazanmak için ilk olarak oyunun içinde para kazanmamız gerekiyor. Çünkü artık metin 2 oyununda karakterlerin seviyeleri çok bir anlam ifade etmiyor. Sebebi ise artık seviye kasmanın çok kolay olması. Edilee zamanında 99 olmak için yıllar boyu oynayıp saatlerinizi vermeniz gerekirdi. Ancak şu anda yeni gelen maks level 120 sınırına bile 2 ayda ulaşabiliyorsunuz. Belki daha kısa sürede ulaşanlar bile vardır. Bu sebeple seviye kasmaktan çok oyun içinde para kasma yöntemlerini size anlatacağım. Oyun içinde para elde ettikten sonra bunu çeşitli yerlerde anlaştığınız kişilere satabilirsiniz. İtemci, facebook veya gerçekte tanıştığınız birisine ücret ile won, t gibi metin 2 para birimlerini satabilirsiniz.
a) Metin 2 karakter satarak para kazanma

Aslında yukarıda söylediğim gibi bu yöntemi fazla sevmediğim için anlatmak istemiyordum. Ancak her yolu bilmeniz için bunuda anlatmak istedim. Sonuçta detaylı bir rehber hazırlayacağımı söylemiştim. Karakter fiyatları server, seviye, beceri seviyeleri ve karakter içinde bulunan itemlerin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Eski bir serverda full p 120 lvl boş hesap 300 TL iken yeni bir serverda bu hesabın değeri 2500 TL ve üzeri olabilmektedir. Bunun nedeni ise oyuncu sayısı ve çok fazla bu özelliklere sahip hesap olduğundan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden metin 2 oynayarak para kazanmak istiyor iseniz karakter satışından uzak durun derim. Diğer yöntemler kısa sürede çok daha fazla para kazandırır. Ayrıca karakterleriniz sizin para kazanmanızı sağlayacağı için size gerekli. En son oyunu tamamen bırakmaya karar verdiğinizde server ve özelliklere göre karakterinizi satabilirsiniz.
b) Metin 2 oyun içinde para kasma ve satma

Metin 2 oyununda birçok para kasma yöntemi bulunuyor. Bu yöntemlerin hepsini hile kullanmadan uygulayabilirsiniz. Ancak hile kullanmak para kazanma sürecini hızlandıracaktır. Bilgisayarın başında bile oturmadan sadece 6 tane metin 2 hesabı ile hile ile 100 TL kazanmışlığım var. Aynı şekilde 1 gün içerisinde sadece 1 saat bilgisayar başında bulunarak futbol topu eventinde altın top yaparak 300 TL elde etmiştim. Bunlar sadece 6 hesap ile yapılan şeyler. Bilgisayarım laptop olduğu ve fazla zorlanmamasını istediğim için sadece hile ile 6 hesap kullanıyordum. Metin 2 de kullandığım hile paralı olarak alınan botlardan. Ama reklam olmaması için buradan yazmıyorum. Dilerseniz anilcagliyan@yandex.com hesabına mesaj atabilirsiniz. Size hilenin adını verebilirim. Hileye daha fazla para ödeyerek daha fazla hesap açabiliyorsunuz. Bu sayede bir gün içinde bile 1000’ lerce TL kazanmanız mümkün. Metin 2 de hile kullanırsak ban yemez miyiz? Sorusunu sorduğunuzu biliyorum. Buna yazının en sonunda değineceğim.
-Metin keserek para kasma

En standart para kasma yöntemlerinden birisi metin keserek para kasma yöntemidir. Hile kullanıyorsanız 2.köy kullanmıyor iseniz şeytan kulesini tavsiye ediyorum. Bunun nedeni 1. Köy ve 2.köyde birçok hile kullanan kişi var. Bu yüzden hilesiz burada işiniz gerçekten zor. Hile olmadan metin keserek para kasmanın en kolay yolu şeytan kulesinde gerçekleşiyor. Bunun için 75 lvl büyülü sura veya 75 lvl bedensel orta seviye item ve skillere sahip bir hesaba ihtiyacınız var. Ayrıca binek üzerinden vurabilmeniz gerekiyor. Bu katta üst kata çıkmadan sürekli olarak metin kesebilirsiniz. Ayrıca buraya şaman da çıkarırsanız etp de kasabilirsiniz. Etp, metin taşı, ruh taşı, beceri kitabı vs. gibi itemler sayesinde çok rahat bir şekilde para kasabilirsiniz. Daha sonra kastığınız itemleri satıp oyun içinde para elde etmeniz gerekiyor. Ardından istediğiniz yerde elde ettiğiniz parayı satabilirsiniz.
*Oyun içerisinde won, t satılır gibi yazı yazmayın. Aksi halde sınırsız bir şekilde ban yersiniz. Aynı şekilde oyun içerisinde kimseye küfür etmeyiniz. Küçük bir hatanızda cezalandırılırsınız.
-Etp düşürerek veya simya yaparak para kasma

Ben etp satmak ile uğraşmayı sevmediğim için genelde simya yapmayı tercih ediyorum. Ancak simya oyuna yeni başlayan birisi için zor gelebilir. Bunun için youtube üzerinden video izleyebilirsiniz. Etp kasmak için en iyi yer şeytan kulesi ve maymun zindanlarının sonudur. Bu bölgelerde çok rahat bir şekilde etp düşürebilirsiniz. Ben maymun zindanını tercih ediyorum. Genelde bende oyunda tüm para kasma hesapları ayrı oluyor. 55 lvl hesabımda maymun zindanında takılıyor isem 75 lvl hesapta kulede para kasıyorum. Böylece para kasarken canım sıkılmıyor. İstediğim hesaba girerek o hesapta zaman geçirerek para kazanabiliyorum.
-Balık tutarak ve damar kazarak para kasma

Server yeni açıldıysa damar ve balık tutmak size gelir sağlayacaktır. Ancak hile kullanmıyor iseniz balık tutmak gerçekten sıkıcı bir hal alacaktır. Hile kullanımında da balık botu %100 ban yemekte. Bu yüzden balık ile para kazanma yöntemini sadece başlangıç itemlerinizi yaparken kullanmanızı öneririm. Damar içinde vadide tapınakta ve sohan dağı ışınlayıcı etrafında birer hesap bırakıp 30 dakika arayla girip buralarda çıkan damarları kazıyorum. Hile varken damar kastırmak gerçekten gereksiz bir işlem. Çünkü metin kestirerek çok daha fazla para kazanabiliyorsunuz.
-Eventler ile para kasma

İşte 100’lerce TL kazanabileceğiniz yönteme geldik. Metin 2 oyununda çok fazla event bulunduğu için sizlere bu makalede bu eventler hakkında bilgi vermeyeceğim. Ancak çoğu event çok karlıdır. Ay ışığı, balık yapbozu ve altın top kesinlikle kaçırılmaması gereken eventler arasında yer alıyor. Bu eventler de güzel bir para kasma yeriniz var ise 6 hesap ile en az 100 TL kazanç elde etmeniz mümkün. Ama dediğim gibi kesinlikle bulunduğunuz yer mekânınız çok önemli. Ayrıca eventin devam edeceği sürede kazancınızı etkileyecektir. Yukarıda ve aşağıda yer alan yöntemler ile 20 – 100 TL civarı kazanç elde ederken bu yöntem ile bu rakamların katlarını elde edersiniz.
-Diğer para kasma yöntemleri

Bunlar içerisinde + basma, insanları dolandırma, boss kesme, ticaret (ucuz alıp pahalıya satma), başkasına lvl kasma, + basma itemlerini düşürüp satma, görev için gerekli eşyaları düşürüp satma, itemine vs atma gibi yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin hepsini kendim uyguluyorum. Tabi sadece dolandırıcılık dışında. Uzun yıllardır oyunu oynadığım için tüm dolandırma, hesap soyma yöntemlerini biliyorum. Ama tabi ki sizler ile bunları paylaşmayacağım. Oyun içerisinde bir miktar para elde edince kesinlikle ticaret yapmalısınız. Bir yerden sonra sadece ticaret yaparak bile para kasabilirsiniz. Çünkü her gün yanlış fiyatla koyulan itemler ve düşük fiyatlı itemler karşınıza çıkacaktır. Bunları almak için paraya ve Pazar gezmeye ihtiyacınız var. Ticaret camı da kullanabilirsiniz. Ama ticaret camı bazen sorun çıkarabiliyor. Hata düzeltildi mi bilgim yok.
Metin 2 de hile kullanırsak ban yer miyiz?

İşte geldik hepinizin merak ettiği sorunun yanıtına.  Evet metin 2 oyununda hile kullanırsanız kesinlikle ban yersiniz. Ben yemem diye düşünmeyin. O hesapta hile kullanmaya devam ettiğiniz sürece elbet bir gün ban yiyeceksiniz. Bunun için sizlere kendi kullandığım yöntemlerden söz edeceğim. Bu yöntemler sayesinde ban yeme riskiniz biraz daha azalacaktır. Ama tabi yine ban yiyeceksiniz. Sadece fazladan 1-2 gün elde edersiniz.
-Gm gelince ve oyuncu gelince botu durdur, ch değiştir.

Botu durdur seçeneği size %100 ban yememe sağlayacak gibi gözüksede aslında öyle değil. Şöyle düşünün slotlara dalarken o sırada gm geliyor ve sabit duruyorsunuz. Siz sabit durunca gm size mesaj atacaktır ve cevap alamayınca sizi takibe alacaktır. Ben bu seçenekleri işaretlemiyorum. Çünkü bunları işaretlediğim zaman elde ettiğim gelir azalıyor. Ben 2.köyde metin keserim. Bunun için 30 seviyede hesapları bırakıyorum. Ban yiyeceğimi bildiğim için önceden 30 seviyeye birçok hesap kasıyorum. Bu sayede ban yesem bile vakit kaybetmeden yeni hazır hesabım ile para kasmaya devam ediyorum.
-Her hesabı farklı e-posta adresi ile açmak.

Metin 2 oyununda bir hesabınız ban yediğinde e-posta adresinizde bulunan diğer hesaplarınızda otomatik olarak banlanır. Bu yüzden tüm hesaplarınızı farklı e-posta adresleri ile açmalısınız. Tabi ki sürekli yeni e-posta açmanıza gerek yok. 10 dakikalık ücretsiz e-posta sağlayan sistemler mevcut. Google üzerinde aratarak bulabilirsiniz. Hesaplarınızı bu e-postalar ile açarak zaman kazanabilirsiniz.
*Bu e-posta adreslerine ileriki zamanlarda erişemezsiniz. Bu yüzden sadece hile hesaplarınızda bu yöntemi kullanın.
-Ban yedikten sonra ıp adresi değiştirmek.

Bazen ıp adresinize ban atılabiliyor. Bu durumda yeni açtığınız bir hesap bile 1 saat içerisinde ban yiyor. Bu yüzden ıp adresinizi değiştirmelisiniz. En garanti yöntem tabi ki format. Ayrıca modeme de reset atmayı unutmayın. Ben format atmamak için sanal işletim sistemi kullanıyorum.
-Fazla dikkat çekmeyin.

Hile kullanıyorsanız bunu belli etmemeye çalışın. Gidipte bağırma kısmından hile ile kasılmak çok kolay tarzı yazılar yazmayın. Ya da otomatik bağırma seçeneğini kullanmayın. Ne kadar az yazarsanız o kadar az dikkat çekersiniz.
-Bu işi aynı ortamda bulunmadığınız güvendiğiniz bir arkadaşınız ile yapın.

Biz daha önce metin 2 üzerinden para kazanırken arkadaşım ile birlikte bu işi yapıyorduk. Şöyle ki oyunda önemli olan şey para. Bu yüzden kastığınız çarlarınızın ban yemesi önemli değil. Ancak Pazar çarlarınız, itemlerinizin bulunduğu hesaplar ve para hesabınız ban yememeli. Bunun için 1 kişi hiçbir şekilde hile kullanmayacak ve sadece para işleri, ticaret ile uğraşacak. Ip adresiniz farklı olduğu için bu yöntem ile uzun süre ban yemeyeceksiniz. Ama tabi üst düzey sorumlular bunu fark ettiği zaman hesapların tüm geçmişlerini incelemeye alıyor. Bu aşamada aktarımları vs. herşeyi kontrol ediyorlar ve yine ban yiyorsunuz. Ancak bu süreç çok daha uzun bir zamanda gerçekleşiyor. 1 hafta yerine 1 ayda ban yiyorsunuz. Bu yüzden para hesabınızda biriken paraları 1-2 gün içerisinde satmaya çalışın. Gm takiplerini zorlaştırmak için ticaret bölümünü kullanmayın. Vereceğiniz itemleri yere aktararak ve Pazar kurarak aktarım gerçekleştirin. Bu sayede ban yeme riskiniz biraz daha azalacaktır. Ama dediğim gibi bir yerden sonra göze çok battığınız için ban yiyorsunuz. Ban yemeyen kişiler çalışanlara para yediren kişilerden meydana geliyor. Ekipte tanıdığınız yok ise fazla kafanıza takmayın ve kurcalamayın. Sonuçta yasak olan bir şey yapıyorsunuz. Oyunda hile kullanmak ban sebebidir.
c) Metin 2 Pvp server

Yukarıda vermiş olduğum tüm yöntemleri pvp server üzerinde de uygulayabilirsiniz. Ben genelde yeni açılacak olan serverları takip ediyorum. Online sayısı fazla olan serverda 1 hafta oynayarak 500 TL gibi bir rakam elde edebiliyorum. Bu rakamı hiçbir şekilde hile kullanmadan kazanıyorum. Pvp serverda 75 lvl bir hesap ve şeytan kulesi yeterli oluyor. İnternetten oyun oynayarak para kazanma yöntemlerinde benim en sevdiğim yöntem metin 2 pvp server oynayarak para kazanma yöntemi. Çünkü pvp serverlar metin 2 gameforce tan ayrı olarak hizmet vermekte ve yasal olmamaktadır. Bu yüzden yasal olmayan bir yerde gelir elde ettiğiniz için bir sıkıntı çıkmıyor ve çok daha çabuk para elde edebiliyorsunuz. Ayrıca gerçek metin 2 aksine pvp serverlarda para kasmak çok daha kolay. Hile kullanmanıza bile gerek yok. Ama amaç gerçek para yani nakit TL elde etmek olduğu için hile kullanabilirsiniz. Ama çoğu hile pvp serverda çalışmamakta. Çalışanlar genelde paralı olan hilelerdir.

2- League of Legends (LOL)
League of Legends oynayarak nasıl para kazanılır? League of Legends oynayarak para kazanılır mı? Öğrenelim. Lol koridorlardan oluşan bir moba oyunudur. Çok fazla kez televizyonda haberleri çıkmaktadır. Günümüzde lol oyununda e-spor takımları yer almakta ve büyük takımların kendilerine ait takımları bulunmakta ve sponsor oldukları takımlar vardır. Bunlar göze alındığı zaman League of Legends oyununda para kazanmamak olmaz. Bu oyunda genellikle yayıncıların, youtuberların ve e-spor oyuncularının para kazanıldığı düşünülse de sizlerinde League of Legends oynayarak para kazanabileceği 1-2 yöntem bulunuyor. Bunlar;
a) Hesap satışı

Bu konuda aslında fazla açıklama yapmaya gerek yok ama biraz söz edeyim. League of Legends oyununda hesapların fiyatlarını lig, kostümler, seviye gibi faktörler etkiliyor. Bunların içinde en değerli olan kostümdür. Örneğin pax kostümü olan bir hesap 100’lerce TL edecektir. Bunun dışında lig çok büyük etkendir. Bronz full hero bir hesap 150 TL iken elmas full hero bir hesap 600 TL gibi bir rakama satılabilmektedir. 38 seviye, 25 şampiyon,0 kostüm ve ligi bulunmayan hesabı 1 hafta önce 35 TL’ye sattım.
b) Elobost yani lig yükseltme

Eloboost işlemi küçük yani düşük lige sahip kişilerin üst lige çıkmaları için yapılan bir işlemdir. Bunun için yüksek oyun bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Eloboost yapan sitelerde çalışarak gelir elde edebilirsiniz.
c) Koçluk

Oyun seviyesi düşük olan kişilere çeşitli bilgileri vererek, oyun tarzlarını ve yöntemlerini geliştirerek yardım etmeniz koçluk yapmanız demektir. Birçok League of Legends yayıncısı koçluk hizmeti vermektedir.
d) E-spor oyuncusu olma

E-spor oyuncusu olmak için birçok faktör bulunuyor. Bunlardan en basiti West sunucusunda elmas düzeyinde oynamaktan geçiyor.
e) Yayıncı, youtuber olma

Twitch ve youtube üzerinde çeşitli paylaşımlar, yayınlar yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Tabi bunun için yine izlenme almak için liginizin en az Türkiye liginde elmas olması gerekiyor. Ya da kız oyuncu olmalısınız. Kızlar Twitch.tv üzerinde oyun yetenekleri olmamasına rağmen çok fazla izleniyor. Tüm kızlara kötü oyuncu demiyorum. Yanlış anlaşılma olmasın. Sadece Twitch. Tv üzerinde yapan yayıncılar “çöp” diyebilirim.

3-Depth Steam oyunu


Yakın tarihte Steam üzerinde depth isimli köpek balığı ve dalgıç olarak oynanabilen oyunun indirime girdiğini gördüm. Depth oyununun Steam yorumlarını okuduktan sonra oyunu almaya karar verdim. Oyunu aldığımda hiçbir şekilde oyun oynayarak para kazanma beklentisi içerisine girmemiştim. Ama oyunun içerisine girdiğim zaman oyunda cs go gibi skin sisteminin olduğunu gördüm. Depth tamamen cs mantığı ile satış yaparak para kazanabileceğiniz oyunlardan birisi. Oyunda köpek balığı veya dalgıç olarak size verilen görevi yerine getirerek hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Dalgıç olduğunuzda köpek balıklarına karşı oynarken, köpek balığı olduğunuzda ise dalgıçlara karşı mücadele veriyorsunuz. Oyunda tamamen gerçek oyuncular ile oynuyorsunuz. Bir oyunda toplam 4 dalgıç ve 2 köpekbalığı bulunuyor. Dalgıç olduğunuz zaman steve aracılığı ile deniz altında bulunan hazineleri kaçırmaya çalışırken, köpek balığı olduğunuzda dalgıçların hazineleri alamamaları için bölgenizi savunmaya çalışıyorsunuz. Ben köpekbalığı ile fazla oynayamadığım için dalgıç olarak oynamayı tercih ediyorum. Mayın kurma gibi özelliklerin olması ve silahların çeşitliliği benim dalgıç olarak oynama nedenlerimin başlıca sebeplerinden. Ama köpekbalığı olarak farklı köpek balıkları ile oyunun tadını çıkarabilirsiniz. Oyun gerçekten keyif alarak internetten oyun oynayarak para kazanabileceğiniz oyunlardan birisi. 30 saat oynama süresi boyunca 200 TL kazanmayı başardım. Ayrıca bunu tamamen keyif alarak ve sıkılmadan yaptım. Siz daha fazla veya daha az kazanabilirsiniz. Bu oyunda para kazanmak biraz şansınıza bağlı olarak değişebilir.
Depth oynayarak nasıl para kazanabilirim?

Oyun içinde size günde 1 adet görev veriliyor. Bu görevi dalgıç veya köpek balığı olarak yapmanız gerekiyor. Görevi günde 1 defa değiştirme hakkınız var. Görevi tamamladığınız takdirde oyun size ücretsiz 1 adet sandık veriyor. Bu sandıkların içerisinden köpekbalığı veya dalgıçların ekipmanlarının görünüm yani İngilizce olarak skinleri çıkabiliyor. Sandıklardan elde etmiş olduğunuz bu skinleri Steam mağazanız üzerinden satabiliyorsunuz.  Çıkan skinin değeri kalitesine göre değişiyor. Ayrıca bazı sandıkların içerisinden çok daha değerli görünümler elde edebiliyorsunuz. Oyunun görevlerden vermiş olduğu sandık sabit olarak geliyor ve görevlerden farklı bir sandık elde edemiyorsunuz. Ancak oyun içinde henüz keşfedememiş olsamda ara sıra size farklı sandıkları veriyor. Başarım tamamladığında veya çok iyi oynadığınız zaman verildiğini sanıyordum. Ancak kötü oynadığım ve başarım kazanmadığım bir oyunda bile rastgele olarak sandık kazandım. Tahminimce oyunun oynama süresine göre rastgele olarak sandık kazanma şansımız bulunuyor.
Depth oyununda bulunan etkinlikler

Oyunu yeni indirmiş olduğum için geçmişte herhangi bir etkinliğe rastlamamıştım. Ancak oyunu oynamamın 1.hafta sonunda depth oyununa 50 gün süren etkinlik geldi. Bu etkinliğin görevlerini tamamladıkça özel görünüşler elde ediyorsunuz. Bu görünümler etkinlik süresi boyunca satılamıyor. Ama geçmiş etkinlik eşyalarına baktığımız zaman mağazada satıldığını görüyoruz. Tahminimce etkinlik sonunda elde etmiş olduğumuz bu görünümleri Steam mağazasında satabileceğiz.

Sonuç olarak depth oynayarak internetten para kazanmanız mümkün. Ancak yüksek gelir elde etmek için çok fazla oynamak ve şansınızın yüksek olması gerekiyor. Ama bu kadar zaman harcanması gerektiğini düşünmüyorum. Hem keyif almak hemde zamanınızın boşa gitmesini istemiyor iseniz kesinlikle depth oyununu alarak oynayabilirsiniz. Oyunu bırakırken de tüm elde etmiş olduğunuz eşyaları satarsınız. Çerezlik bir oyunda denebilir. 

Oyun oynayarak para kazanma makalesinde yazmamı istediğiniz para kazanabileceğimiz oyunlar varsa yorumlara yazabilirsiniz. Bu sayede makaleye para kazandıran oyunları ve platformları ekleyerek daha fazla insana yarar sağlayabiliriz.
İnternetten oyun oynayarak para kazanma
Metin 2 oyunundan bir kare eski yıllara ait


Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

8 yorum:

 1. tutulan twitch yayıncıları inanılmaz kazanıyor ben ise steam üzerinden kazananlardanım. 4-5 binlik bir kazanç sağladım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Steam üzerinden ben ancak para harcıyorum. Dostum sen nasıl oluyor da kazanç elde edebiliyorsun=

   Sil
 2. twitch ve youtube üzerinden bende para kazanıyorum, bilgisi olmayanlar için güzel anlatım olmuş teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Ben de zamanında karakter geliştirip satarak para kazanmıştım. Bunun için harcayacağınız zamanda çok daha fazla para kazanacak ugraşlar bulabilirsiniz tabi, o ayrı

  YanıtlaSil
 4. İyi para kazanabilmek için oyun oynamanın yanında, iyi de oynuyor olmanız lazım. Ben ortalama bir NBA ıoyuncusu olarak bile para kazanacak düzeye gelemiyorum. Öyle kolay değil bu işler

  YanıtlaSil
 5. Twitch ilginç bir ortam. İyi bir pyuncuysanız iyi para kazanma şansınız var. Denemeye değer

  YanıtlaSil
 6. Uzun süredir araştırıyordum ben csgo'dan kazandım bu güne kadar ama siteler kapatılınca daha bitti benim için o devir :(

  YanıtlaSil
 7. Kesinlikle görüşlerinize katılıyorum. İnternetten oyun oynayarak para kazanmak için iyi bir oyunculuk şart. Bir oyunu bilmeden kazanç elde etmek imkansız. Twitch üzerinde yayın yaparak para kazanmak için ise sadece oyunculuk yetmiyor. Diksiyonunuzun ve muhabbetinizin iyi olması gerekiyor.

  YanıtlaSil