30 Aralık 2018 Pazar

SEO İçeriği Nasıl Yazılır


SEO İçeriği Nasıl Yazılır


Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarında ve daha fazla okuyucuda daha üst sıralarda yer almak için web sayfasının görünürlüğünü ve trafiğini artırmak amacıyla web yayıncılığında kullanılan bir tekniktir. Arama motorunu kullanarak kolay bir şekilde makale yazmanız mümkün. Ancak bu işlerde henüz acemi iseniz bolca araştırma yapmakta fayda var. Anahtar kelimelerin ve anahtar kelimelerin metne stratejik olarak yerleştirilmesi ve köprüler eklenmesi sayfanızın okur kitlesini artıracaktır. Arama Motoru Optimizasyonu ‘nu kullanarak bir makaleyi nasıl yazacağınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları okuyun.
1-Makaleni özetle.

*Yazacak olduğunuz makaleler gereksiz bilgilerden ziyade bilgi verici olmalıdır. Belirli bir konuda yeni bir açı sunmalılar. Yararlı bilgilerle birlikte başlangıçtaki iyi bir kanca insanların okumaya devam etmesini istemektedir. Makaleniz faydalı, eğlenceli veya başka türlü değerli olmalıdır.
*İyi içeriğe sahip iyi yazılmış bir makale daha fazla trafik çekecektir, bu sayede birçok okuyucu sitenizi ziyaret edecektir. Bu, makalenizi pazarlamacıları (sitelerini kendi sitenize bağlayan kişileri) bağlamak için daha çekici hale getirir ve sayfanızı reklamları için kullanmak isteyen reklam verenlerin olasılığını artırır.
*Google arama motoru, makale ve blog başlıkları üzerinde büyük bir ağırlık sağlar. Bu nedenle anahtar kelime öbeğinin, etkin bir SEO içeriğinin önemli bir parçası olarak başlıkta bulunması çok önemlidir.
2-Makaleniz için anahtar ifadelerin ve anahtar kelimelerin bir listesini yapın.

Bu önemlidir, böylece yayıncınız HTML kodunun bir parçası olan sayfanın meta verilerine ekleyebilir.
*Makale alt başlıklara bölünmüşse, okuyucular ve Google sıralaması için çok yararlı olacaktır, çünkü okuyucular kolaylıkla bir makaleyi okuyabildiklerinde daha fazla takdir ederler. Önemli bir hatırlatma olarak, sitelere göz atan çoğu kişi yalnızca internette eksik okuma yapar. Bu nedenle, alt başlıklar ile makaleyi tamamlamaları ve sayfada daha uzun bir süre kalmaları muhtemeldir.
*Anahtar kelimeler ve anahtar ifadeler, yazmak üzere olduğunuz konuyla ilgili bilgileri aramak için insanların kullanacağı kelimeler veya ifadelerdir. Örneğin, taşınma ile ilgili bir makaleye ilişkin anahtar ifadeler "paketleme ve taşıma" veya "hareketli bir kamyon yükleme" olabilir, anahtar kelimeler "taşıma", "taşınma" veya "taşınma" olabilir.
*Anahtar ifadeler ve anahtar kelimeler, arama motorlarının İnternetteki her sayfaya gönderdiği komut dosyaları olan "örümcekler" tarafından kaydedilir. Örümcekler web sayfalarında ve web sitelerinde "gezinir" ve içerik ve içerik kalitesi için bunları analiz eder. Bunu yapmanın bir yolu, bir sayfanın konusunu belirlemek için anahtar kelimeleri ve anahtar kelimeleri kaydetmektir; ancak, her bir anahtar kelimenin veya ifadenin ne sıklıkta kullanıldığını, bir sayfanın gramer olarak doğru olup olmadığını ve ne tür gelen ve giden köprülerinin bulunduğunu da algılarlar. Köprüler, konunuzla bir şekilde alakalı olan diğer sayfalara bağlantılardır.
3-Makaleni yaz.

*Dil bilgisel olarak yazım hatası yapmadan doğru yazılmış olduğundan emin olun.
*Yazınıza bir başlık verin.
*Alt başlıklar ile kısa paragraflara bölün.
*En önemli anahtar kelimeleri ve ana cümleleri, makalenin mümkün olduğunca erken, tercihen ilk cümlede ve ilk paragrafta kullanın.
*Anahtar kelimeleri veya anahtar kelimeleri fazla kullanmayın. Makalenin doğal okuma ritminde metin boyunca bunları doğal olarak serpiştirin. Önerilen anahtar kelime yoğunluğu %1,3’tür.
*En önemli anahtar kelimeleri ve temel ifadeleri başlıklara ve alt başlıklara ekleyin.
*Metinde anlam ifade ediyorsa, anahtar kelimeleri ve anahtar sözcükleri kalın veya italik olarak yazın.
*İçerikte çok fazla anahtar kelime varsa, Google arama motoru, anahtar kelimelerin doldurulduğunu varsayacaktır. Çaylak hatası yapmamaya özen gösterin.
*Başlık anahtar kelime öbeğini içeriyorsa, makalenin ilk cümlesinde de anahtar kelime bulunmalıdır. Artıklığı kırmak için makaleyi bir soru ile başlatmayı deneyin. Anahtar kelime cümleyi eklenmiş olduğundan, tek yapmanız gereken kalın yazmak. Bu, anahtar kelimeyi vurgulayacak ve makaleyi tararken Google algoritması üzerinde çok büyük bir etki yaratacaktır.
*İlk cümleye benzer şekilde, anahtar kelimenin daha fazla vurgulanması için son cümle içinde de bulunması gerekir.
4-Makaleye köprüler ekleyin.

*Köprüler, konunuzla alakalı başka bir web sayfasına olan bağlantılardır. Bir sözcüğü veya ifadeyi vurgulayabilir ve bağlamak istediğiniz web adresini ekleyebilirsiniz. Her bağlantının sağlam bilgi ve kolay gezinme sunan kaliteli bir web sitesi olduğundan emin olun. Bu köprüler word dilinde yer alan isimdir. Köprülerin ismi seo ya geçtiği zaman Backlink olarak adlandırılmaktadır. Backlinkler sizin sitenizden başka bir içeriğinize veya başka bir web sitesine vermiş olduğunuz linklere verilen isimdir.
5-Yazınıza bağlantılar oluşturun.

*Harika bir makale yazmış olsanız bile, dünyaya bunu haber etmelisiniz. Basitçe, Facebook, Twitter veya Tumblr'daki yeni makalenizin bağlantısını paylaşın ve arkadaşlarınızı yeniden paylaşmaya teşvik edin.
*Anahtar kelimeleri tıklanabilir bir bağlantıya çevirmek, Google’ın anahtar kelimeleri daha fazla vurgulamasını sağlar.
6-İçeriği paylaşmayı kolaylaştırın

*Google, diğer sitelerde paylaşıldığını görebiliyorsa, içeriğiniz bir bütün olarak daha iyi sıralanır. "Makalenize Bağlantı Oluşturun" adımındaki gibi kendinizle paylaşmanız, başlamak için harika bir yoldur, ancak diğer kişilerin paylaşmasını kolaylaştırmak sizi daha da fazla tanıtabilir!

SEO İçeriği Nasıl Yazılır


Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

1 yorum: