Steam 2018 kış indirimlerinde neler yer alıyor? Seninle Kazanalım Seninle Kazanalım Steam 2018 kış indirimlerinde neler yer alıyor?
Defersite

Steam 2018 kış indirimlerinde neler yer alıyor?

Steam 2018 kış indirimlerinde neler yer alıyor?


Merhaba, bildiğiniz üzere son Steam indirimleri olan Steam 2018 kış indirimleri 20 Aralık tarihi ile başladı. Bu indirimlerin yanında ek olarak bu yıl Steam bizlere ek olarak bir güzellik yapmış bulunuyor. İster koleksiyoncu olun, isterseniz Steam üzerinden bakiye elde etmeye çalışanlardan olun her şekilde bu etkinlik sizin yararınıza. O halde Steam kış indirimlerinde neler yapabiliriz bir göz atalım;
1-İndirimli bir şekilde oyun alma fırsatı: Tabi standart olarak yine her yılki gibi büyük indirimler bizi bekliyor. Ama bazı indirimlerin oranları yüksek olsada eski indirimlere oranla fiyatları daha yüksek olabilmekte. Bu yüzden ben bu oyunların geçmiş indirim fiyatlarına Steam db sitesi üzerinden erişiyorum. Bu site ile almak istediğiniz oyunun geçmişte en ucuz hangi ücret ile satıldığını görebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sitenin sol üst kısmında bulunan arama bölümüne almak istediğiniz oyunun tam adını yazmak. Ben yaptığım aramalarda şunu fark ettim ki, belki dolardan belki piyasadan bilinmez ama çoğu oyun geçmişte çok daha uygun fiyatlar ile satışta olmuş. Bu yüzden açıkçası çoğu ilgimi çeken oyunu almakta vazgeçtim ve başka tarihe erteledim. Zaten şimdilik şunu kesin oynamalıyım dediğim bir oyun bulunmuyordu. Bu yüzden size tavsiyem bir oyunun fiyatı konusunda kararsız iseniz Steam db üzerinden fiyat incelemesi yapın ve buna göre bir karar verin.
2- Steam ödülleri ile koleksiyon kartı elde etme fırsatı: Her yıl olduğu gibi bu yılda Steam ödüllerini biz kullanıcılar seçiyoruz. Bu yıl 8 farklı kategori bulunuyor ve her oy verdiğimizde 1 koleksiyon kartı elde edebiliyoruz. Toplamda Steam ödüllerini seçerek 8 adet koleksiyon kartı kazanıyoruz. Bu kartlar ile görevleri tamamlayarak Steam seviyenizi yükseltmeniz mümkün. Ben tabiki bu kartları satarak Steam bakiyesi kazanmayı tercih ediyorum. Steam koleksiyon kartlarının fiyatları değişebilmekte. Geçenlerde 0.30 kuruş olan kart bugün 0.16 kuruş ile satıştaydı. Bu yüzden maksimum verimi elde etmek için geçmişte satıldığı fiyatları inceleyerek kendinize uygun bir satış belirlemek. Ben kış indirimlerinde şu ana kadar 6 TL bakiye elde ettim.
3- Steam keşif kuyruğu ile koleksiyon kartı elde etme fırsatı: 24 saat aralıklar ile 3 kez keşif kuyruğu tamamlayarak günlük 3 adet koleksiyon kartı elde edebiliyorsunuz. Keşif kuyruğunuzda Steam sizin hoşunuza gidebilecek olan 11 adet oyunu karşınıza çıkarıyor. Koleksiyon kartlarını kazanmak için yapmanız gereken kuyruğu başlatmak ve sıradaki seçeneği ile ilerleyerek koleksiyon kartlarını kazanmak.
4- Rahat kır evi: Bu yıl Steam de en büyük farklılık kır evi diyebilirim. Kır evinde bulunan küçük kare pencerelere tıklayarak her gün 3 adet ödül alıyorsunuz. Bunların içerisinde Steam arka planları, simgeleri, ıvır zıvırlar gibi şeyler yer almakta. Steam indirimlerinde toplam 14 kapı açacağız ve toplamda 42 ödül kazanmış olucaz. Güzel yanı bir günü atlarsanız bile ertesi gün Steam web sitesine giriş yaparak ödünüzü alabiliyorsunuz. Bu tarz kapı olayını geçmişte seafight oyununda görmüştüm ve baya ilgimi çekiyordu. Rahat kır evi ne kadar hoşuma gitsede bu ödüller yerine ufak tefek oyunlar vermesini tercih ederdim. Kim bilir belki son gün Steam bize küçük bir sürpriz yapabilir. Kır evinden elde edilen malzemeler benim hoşuma gitmediği için ben buradan kazanılan eşyaları da Steam market yardımı ile satarak bakiye elde ediyorum.
Şimdilik 2018 steam kış indirimleri ile elde edebileceklerimiz bunlardan ibaret. Kısaca özetlemek gerekir ise bu yıl bakiye kazanabileceğimiz ve seviye atlamamıza yardımcı olucak bolca eşya bize ücretsiz bir şekilde sunuluyor.

Steam 2018 kış indirimleri

Yazımızı Paylaşmak İster Misin?

Paylaş
Admin

Anıl ÇAĞLIYAN | Seninle Kazanalım 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.