9 Şubat 2019 Cumartesi

Blogger ’lar arası “Hangisini tercih edersin?” isimli MİM


Blogger ’lar arası “Hangisini tercih edersin?” isimli MİM


Bu başlatılan mim çalışmasının yanlış olduğunu düşünüyor olsamda başlatılan akıma destek olması amacı ile bende kendi yanıtlarımı paylaşmak istedim. Neden yanlış olduğunu düşünüyorum? Çünkü bir mimin amacı yardımlaşma ve bir soruya farklı bakış açıları getirebilmektir. Ayrıca makale aracılığı ile yapılmaktadır. Bu mim üzerinde sorular ile mim çalışması yapılmaya çalışılmış ve insanların kişisel düşünceleri ele alınmış. Ama düşünce olarak mimi her zaman sevmişimdir. Bu tarz sorular ile mimleme yaparak bir nevi ücretsiz anket yapmış oluyorsunuz.
Buradan beni soy ismimi ne kadar yanlış yazmış olsada Sayın, Simge Öztürk’e (kafamsermest blog sahibi) teşekkür ediyorum. Ayrıca soy ismimi 20 kişiden 1 kişi tek seferde doğru bir şekilde yazıyor. Ama Yinede Simge Hanım pek soy isimlerine dikkat eden birisi değilmiş onu öğrenmiş oldum.

Hangisini tercih edersin?


1-Uçabilme yeteneğinin olmasını mı, su altında nefes alabilmeyi mi?

Kısa cevabım: Uçabilme yeteneği.
Günümüzde su altında zaten rahat bir şekilde nefes alabilmekteyiz. Dalış tüplerini nefes alma olarak algılama diyenler olucaktır muhakkak. Ancak burada bahsetmiş olduğum ürün dalış tüpü değil. Geçenlerde internet üzerinde görmüş olduğum şnorkel ile 10 dakika boyunca nefes alarak suyun altında kalabiliyorsunuz. Ama henüz kuşlar gibi özgür bir biçimde uçabildiğimiz bir araç yok. Evet, bunu yapabildiğimiz çeşitli araçlar var ama denizdeki gibi özgür bir biçimde hareket edemiyoruz.
2- Sonsuza dek etrafının kitapla çevrili olmasını mı, evcil hayvanlarla mı?

Kısa cevabım: Sonsuza dek kitapla çevrili olmasını.
Şu anda Pekmez isimli bir köpeğim var. Sonsuza kadar benim yanımda olucak ise ben kitapları tercih ediyorum. Ancak ölümlü olduğunu göz önüne alırsak cevabım kesinlikle hayvanların yanımda olmasından yana olucaktır.
3-Büyük ellere mi sahip olmayı yoksa büyük ayaklara mı?

Kısa cevabım: Büyük ellere sahip olmayı.
“Dost başa, düşman ayağa bakar” sözüne göre ayak tercihini yapmak benim için güzel olabilirdi. Çünkü ayaklarıma odaklanan bir insana değer vermem gerekmezdi. Ama ben bu soruya iyi niyet ile yaklaşarak el tercihini yapmak istiyorum. Büyük eller ile birisine Osmanlı Tokat’ı atmak ve el kızartmaca oynamak zevkli olurdu.
4-Geriye kalan hayatının tamamında çay içmeyi mi,kahve içmeyi mi?

Kısa cevabım: Çay içerek.
Keşke kahve ve çayı da içmeme şansımız olsaydı. Çünkü ikisini de içmesem hiç aramam. Burada çay tercihini yapmak istiyorum. Çünkü sabahları ettiğimiz aile kahvaltılarının vazgeçilmezi çay oluyor. Kahveyi zaten ayda 1 kere içen birisiyim. Nedense bir türlü ısınamadım.
5-Saçsız, tüysüz olmayı mı yoksa çok kıllı olmayı mı?

Kısa cevabım: Saçsız olmayı.
Epilasyon gibi bir seçeneğin olduğunu göz önüne alırsak kıllı olmak tercihimdir. Ama epilasyon veya tıraş aleti gibi seçeneklerimiz olmayacak ise saçsız olmayı tercih edebilirim. Düşündüm de kellik bana yakışır. Hatta bir ara saçlarımı kazıtmayı düşünmüştüm. Bu arada saçlarımın omzumu geçtiği zamanlarımda olmuştu. Düşüncelerim çok fazla değişiklik gösterebilmekte. Sanırım bunun neden ölmeden önce her şeyi yapabilmek istememden kaynaklanıyor. Durun saçımı kazıtmayı listeye yazıyım.
6-Sınırsız döner mi yoksa sınırsız kokoreç mi?Kısa cevabım: Döner.
İkisini de severim. Ama kokoreç her zaman yenebilecek bir yiyecek değil. Çünkü lezzetli bir kokoreç ise bolca yağ ve uykuluk içerir. Bu yüzden günün her vakti yenmez. Ama döner biraz daha yağsız olduğu için tüketmesi çok daha kolay olacaktır.
7-Ölüm saatini bilmeyi mi yoksa nasıl öleceğini bilmeyi mi?

Kısa cevabım: Ölüm saatini bilmeyi.
Nasıl öleceğini bilmek seçeneği biraz korkutucu olabilir. Hatta bunun cevabı ile kalp krizi geçirerek ölen bile olacağından eminim. Çünkü gerçekten çok kötü ölüm biçimleri mevcut. O yüzden kesinlikle ölüm saatimi öğrenmeyi tercih ediyorum. Soruyu soran bey veya hanım lütfen saatin yanında tarihini de söyler misiniz?
8-500 yıl gelecekte yaşamayı mı yoksa 500 yıl geçmişte mi?

Kısa cevabım: 500 yıl geçmişte.
Ne kadar çocukluğumdan beri teknolojinin içinde olsamda sürekli teknolojik aletler ile ilgileniyor olsamda teknolojiden nefret ediyorum. Çünkü sosyal yaşamı, iletişimi resmen bitirdi. Artık sırf yaşamımı devam ettirebilmek için teknolojiyi kullanıyorum. Bir gün mandıra filozofundaki Müfit gibi yaşamayı isterim. Belki bir gün. Geçmişi anlatan filmler çok hoşuma gidiyor. Özellikle Roma zamanı. Ben kesinlikle bu soruda 500 yıl geçmişi tercih edicem. Işınlayın beni lütfen. Beni gitmeye hazırım.
9-Her yıl yenilenen tek seferlik uluslararası bir uçuş bileti mi yoksa yurt içinde geçerli sınırsız uçak bileti mi?

Kısa cevabım: Uluslararası bir uçuş bileti.
Yurt içinde ülkenin yarısından fazlasını gezdim diyebilirim. Bu yüzden aynı yerlere tekrar gitmek istediğimi sanmıyorum. Bu yüzden ben tek seferlik yurt dışı uçuşunu tercih ediyorum.
10-Dişsiz olmayı mı yoksa saçsız olmayı mı?  

Kısa cevabım: Saçsız olmayı.
Yukarıdaki soruda kelliğin kendime yakışacağından söz etmiştim. Bu yüzden saçsız olmayı tercih ederim. Ama iki seçenekte bence eşit durumda. Çünkü diş yaptırabiliyor, saç ektirebiliyor veya peruk takabiliyorsunuz.

Mim sorularımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Ben blogger olanlara destek olmak için bu mimi cevapladım. Artık sıramı sana savma vaktim geldi. Mimlere vereceğin cevapları okuyacağımdan emin olabilirsin. Ayrıca çok fazla tanıdığım olmadığı için bu soruları az kişiye mimliyorum. Bu yazıyı görüp akıma destek olmak isteyen kişiler var ise katılım sağlayabilir.

Mimlediklerim;


Blog sitesi sayılmasa da ceptekiler.com
Kaliteli içerik ürettiğini düşündüğüm tolum.site
Ve tüm blogger sahiplerini mimliyorum.
Blogger ’lar arası “Hangisini tercih edersin?” isimli MİMÖnemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

7 yorum:

 1. Mimlediklerim;

  Blog sitesi sayılmasa da ceptekiler.com
  Kaliteli içerik ürettiğini düşündüğüm tolum.site
  Ve tüm blogger sahiplerini mimliyorum. Bu nazik düşünceniz için teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 2. Rica ederim, başarılar.

  YanıtlaSil
 3. Hızla yayılmaya başladı bu mimde :) Bizde eksik kalmayıp yapsak mı acaba ? :)

  YanıtlaSil
 4. Bence yapmalısınız :) Hazır içerik sonuç olarak. Bizlerin arayıpta bulamadığı nimetlerden. Böyle fırsatları değerlendirmek lazım.

  YanıtlaSil
 5. Şuan kendim bir mim başlatmak amacıyla bir şeyler karaladım. Konusu yarına kadar sürpriz olarak kalsın. Bu içerikte sizi de mimledim :) Umarım katılım gerçekleştirirsiniz.

  YanıtlaSil
 6. konuloji site tanıtımları sayfasında geliyorum sizler takibe aldım ziyarete beklerim arıvehayat blogspot

  YanıtlaSil