21 Şubat 2019 Perşembe

SEO için en iyi 15 Google Chrome eklentisi


SEO için en iyi 15 Google Chrome eklentisi


Google Chrome, neredeyse %60 pazar payı ve yükselişi ile dünyanın en popüler masaüstü tarayıcısı olarak baskın bir yer aldı.
Google'ın geniş dijital yazılım ve donanım paketi arasındaki merkezi rolü bu büyümeyi tetikledi, ancak kullanıcılar tarayıcının ne kadar özelleştirilebilir olduğunu da seviyorlar. Aslında, göz korkutucu şekilde özelleştirilebilir. On binlerce uzantı bulunduğundan, günlük olarak size yardımcı olacak birkaç aracı bulmak için çaba sarf etmeniz gerekebilir. Bir mağazada, Nicholas Page ‘den (Nicholas Cage temalı herhangi bir sayfayı çeviren bir uzantı) çeşitli gelir vergisi hesap makinelerine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Bu iki uç nokta arasında bir yerde, yüzlerce SEO temalı uzantı var, bazıları diğerlerinden çok daha kullanışlı. Bazı SEO Chrome uzantılarını kullanmak için bir öğrenme çabası sarf etmeniz gerekebiliyor, ama bir kez alışkan olduktan sonra, uzun vadede bol zaman kazandıracak. Bu nedenle, bu listede, sizi SEO'nun temel alanlarında daha etkili hale getirecek 15 uzantıya yer verdik.


Hızlı bir site analizi için Chrome uzantıları

Similarweb


SimilarWeb uzantısı hızlı bir site analizi oluşturmak için harika bir google chrome seo uzantısı. Tüm trafik kaynaklarını dikkate alarak sadece SEO’nun ötesinde bir web sitesinin daha geniş bir görüntüsünü sunar. Bu uzantı, binlerce internet servis sağlayıcısının tıklama akışını, SimilarWeb ‘in kendi web tarayıcılarını ve onların müşterilerinin verilerini analiz ederek yapar.
Bu hesaplamalar sonucunda, bir markanın izleyici demografisi, ücretli medyaya ne kadar harcadıkları ve trafiğinin hangi ülkelerden geldiği konusunda güvenilir istatistikler alabilirsiniz. Bu faktörlerin tümü elbette SEO’yu etkiliyor, bu yüzden markanın dijital varlığını analiz ederken bu paha biçilmez bir fikir veriyor. Chrome uzantısı ücretsizdir, ancak ücretli bir hesap daha eksiksiz bir veri kümesine erişim sağlar.

MozBar


MozBar uzantısını dahil etmeden gerçek bir SEO Chrome uzantı listesine sahip olamazdık. Hızlı bir SEO sitesine genel bakış için hepsi bir arada bir araç olarak, MozBar hala pazarın en iyisidir. Bir kullanıcı Moz topluluk hesabına giriş yaptıktan sonra (bir hesap açmamış olanlar ücretsiz üye olun), MozBar web sitelerinde ve arama motoru sonuç sayfalarında işlem yapar. Teknik SEO, site içeriği, sosyal medya etkileşimi ve geri bağlantıları içeren geniş bir analiz listesi içerir. MozBar sitelerin biraz daha yavaş yüklenmesine neden olabilir; bu nedenle, yalnızca bir web sitesinin SEO ölçümlerini değerlendirmeniz gerektiğinde etkinleştirmeniz en iyisidir.

Impactana


Impactana, sosyal medya analizini sunan bir eklentidir.
Metrikler, yalnızca içeriğin paylaşılıp paylaşılmadığını değil aynı zamanda insanların kendisiyle de etkileşime girip girmediğini değerlendirmek için kullanıcı katılım sinyallerini içerir. Bu nedenle, bir rakibin içerik pazarlama kampanyalarının etkinliğini analiz ederken harika bir başlangıç ​​aracıdır.

Teknik SEO için Chrome uzantıları

User agent switcher


Bu uzantı, web sayfalarını çok çeşitli cihazlarda ve işletim sistemlerinde göründüğü gibi görüntüleme seçeneği sunar. Geliştiriciler için ve SEO analizi yapan herkes için çok faydalıdır.

Scraper


Oldukça sık, büyük ölçekli analizler için çeşitli sayfalardan veya web sitelerinden veri çekmemiz gerekir. Yapılandırılmış verileri web sitelerinden Google Sayfalarına veya Excel'e çekmek için IMPORTXML kodunu kullanmak gibi bunun birkaç farklı yolu vardır. Scraper Chrome uzantısı, bir sayfadaki HTML veri öğelerini dışa aktarmak için Web sitesindeki benzer verilerle birlikte XPath sorgu dilini kullanarak bu işlemi hızlandırır. Alışmak biraz zaman alıyor ama nasıl çalıştığına alışınca, teknik SEO denetimleri sırasında çok zaman kazandırır.

META SEO Inspector


Bir arama motorunun web sitemizi nasıl taradığını ve dizine eklediğini anlamak istiyorsak (ve muhtemelen hepimiz yaparız), meta verilerle başa çıkmamız gerekir. META SEO Inspector, HTML kaynak kodunda tanımlanan 'meta' etiketleri olarak meta verilerin dar, SEO odaklı tanımının ötesine geçer.
Bu uzantı ayrıca XFN etiketlerinin ve çeşitli mikro biçimlerin analizini kolaylaştırır. Ayrıca Google’ın en iyi uygulama kılavuzlarına yapılan değişikliklerden ve eklemelerden haberdar olmak için düzenli olarak güncellenmektedir.

Tag Assistant


Google’dan gelen bu Chrome uzantısı, listemizdeki en çekici araç değil, ancak en kullanışlı olanlardan biri. Tag Assistant, Google Analytics ve Yeniden Pazarlama gibi Google etiketlerinin yüklendiğini doğrulayarak sorun giderici görevi görür.
Oturumları kaydetme ve izleme etiketlerinin kullanıcı yolculukları aracılığıyla uygulanmasını analiz etme yeteneği belki de Tag Assistant’ın ana USP’sidir. Etiketlerin doğru uygulanıp uygulanmadığını doğrulamak için arada sırada yapılan kontrollerin ötesinde, uzantıya çok sık kullanım potansiyeli verir.

Page Load Time


İlk dizini hazırlamaya devam ederken hız son derece önemlidir. Sayfa Yükleme Süresi, SEO'nun diğer Chrome Eklentilerinin olabileceği şekilde rahatsız edici olmadan bu önemli sıralama faktörüne dikkat etmesine yardımcı olur. Bir sayfa yüklendiğinde, saniye cinsinden geçen süreyi vurgular.
Kullanıcılar daha sonra sayfanın içeriğini yüklemek için gereken öğelerin dökümünü görmek için uzantının simgesine tıklayabilir. Sayfa hızıyla ilgili hızlı bilgiler için, mükemmel bir başlangıç ​​noktası oluşturur.

İçerik analizi için Chrome uzantıları

Page Analytics


Listemizdeki uzantıların birçoğu rakipleri değerlendirmeye odaklanır, ancak bu Google uzantısı, web sitelerinize göz atarken Google Analytics hesabınızdan veri görüntülemenizi sağlar. Bir kullanıcı GA’ya giriş yaptığında, uzantıyı açarak hesaplarındaki gerçek zamanlı olarak ölçümleri görüntüleyebilir.
Bu anlık görüntüdeki mevcut metrikler hemen çıkma oranını, benzersiz sayfa görüntülemelerini ve sayfadaki ortalama süreyi içerir. RankBrain odaklı bir Google arama ekosisteminde kullanıcı katılımı faktörlerinin artmasıyla birlikte, bu uzantı, her bir sayfanın Google Analytics platformunu ziyaret etmeden nasıl performans gösterdiğine dikkat etmenin çok kullanışlı bir yöntemidir.

Keywords Everywhere


SEO'da bazı şeyler asla değişmez. Hedef kitlenizin hangi arama sorgularını kullandığını bilmemiz gerekiyor, ancak doğru arama hacimlerine erişebilmek gittikçe zorlaşıyor. Anahtar Kelimeler uzantısı, bu bilmeceyi tamamen çözmüyor, ancak biraz netlik sağlamaya doğru ilerliyor. Google Anahtar Kelime Planlayıcı, Google Arama Konsolu ve UberSuggest'tan veri çekerek, uzantı sonuç sayfalarında yaklaşık arama hacimlerini görüntüler. Oradan SEO uzmanları, hangi sorguları içeriklerini optimize etmek istediklerini düşünmeye başlayabilir.
Bu uzantı, daha büyük anahtar kelime araştırma görevlerini yürütmek için yalıtımlı olarak kullanılmamalıdır, ancak değerli bir ekleme yapmak için yeterli kullanışlı özelliklere sahiptir.

Spark Content Optimizer


Bu uzantı, farklı ekiplerin SEO'yu günlük rutinlerine dahil etmeleri için idealdir. Metin yazarlarından geliştiricilere kadar herkes, bir konuyu ne kadar kapsamlı kapsadığını ve popüler arama sorgularını ne kadar iyi kullandığını değerlendirmek için içeriği tarayan bir Chrome eklentisi olan Spark'dan yararlanabilir. İçeriğimiz hakkında net bir sinyal içeren bir arama motoru sağlamak istediğimiz için bu, SEO’nun zor bir alanı olabilir, ancak aynı zamanda, anahtar kelimelerin içerik kalitesine zarar vermesini önlemek için dikkatlice basmanız gerekir. Spark, zorba olmadan bazı ipuçları verir ve herhangi bir SEO cephanesine katkı sağlar.

Backlink analizi için Chrome uzantıları

Link Research Tools


Bağlantı Araştırma Araçları'ndan gelen bu araç çubuğu, kullanıcılar arama ve tarama yaparken geriye bağlantı verilerinin üzerine biner. LRT'nin daha gelişmiş özelliklerinden bazılarına erişmek için ücretli bir hesap gerektirmesine rağmen, bir sitenin backlink profiline hızlıca göz atmak için harika.
Bunların çoğu MozBar ile aynı şekilde, LRT araç çubuğu da geri bağlantı verilerini arama motoru sonuç sayfalarına yerleştirir. Bu, belirli sitelerin bir anahtar kelime için neden iyi performans gösterdiğine, geri bağlantı tabanlı bir bakış için çok faydalıdır.

LinkMiner


LinkMiner muhtemelen bozuk bağlantıları tanımlamak için en iyi Chrome uzantısıdır. Etkinleştirildiğinde, yeşil ve kırmızı olarak vurgulayarak, herhangi bir sayfadaki giden bağlantıların sayısını vurgulayacaktır. Geliştirme ekibiyle sorunları paylaşmanın ve bağlantıları düzeltmenin kolay bir yolunu bulur. Bir dizi endeksle (Ahrefs, Majestic ve Moz dahil) entegrasyonu sayesinde, her sayfadaki gelen ve giden bağlantıların oranına da basit bir bakış açısı sunar.

Majestic Backlink Analyzer


Majestic, ağır SEO yazılımı paketlerinden biri olmaya devam ediyor ve bu Chrome uzantısı, ayrı bir URL'yi ziyaret etmek zorunda kalmadan işlevlerinin çoğunu sunuyor. Backlink Analyzer, herhangi bir sayfaya işaret eden backlinklerin miktarı ve kalitesinin yanı sıra, kaynak materyale ilişkin topikal bilgileri hakkında fikir verir. Majestic ‘in endeksi Muz’unkinden daha büyük, bu nedenle backlink analizi yaparken daha sağlam bir referans noktası haline geliyor. Bununla birlikte, bu avantajlardan yararlanmak için ücretli bir Majestic aboneliğine ihtiyacınız olacaktır.

Buzzmarker


Giriş yapanlar ile etkileşimde bulunmak, ilgili ve geriye dönük bağlantılar elde etmek için harika bir yol olabilir. Bununla birlikte, bu alanda çalışan herkesin bileceği gibi, çok önemli olan bu geri bağlantıların peşinde koşmak, beraberinde çok zaman harcayan, elle yapılan çalışmaları da beraberinde getirebilir.
Sosyal yardım platformundan bu uzantı BuzzStream sosyal yardım sürecini basitleştirmeyi amaçlamaktadır. Potansiyel bir ortağın web sitesindeki önemli sosyal medya ölçümlerini vurgulayarak, potansiyel müşterilere yardımcı olur. Ayrıca, etkileyicileri yer imlerine eklemeyi ve bunları ana BuzzStream platformuna eklemeyi kolaylaştırır. Bunun için ücretli bir BuzzStream hesabı gerekir.

SEO için en iyi 15 Google Chrome eklentisi

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

3 yorum:

  1. Kendi sitelerim için similarweb sitesinden faydalanmaktayım kullanmak isteyenlere ciddi ciddi tavsiye ederim para kazanma isteyenler için ise " Sosyal Medyayı Kullanarak Anında Web Sitenize Trafik Alabilirsiniz" Bu yazımda en altta belirtigim adreste kazançlı içerik var

    YanıtlaSil
  2. bir çok arkadaşımıza faydalı olacak bir yazı emeğinize sağlık takibe aldım sitesinizi

    YanıtlaSil