23 Şubat 2019 Cumartesi

Sosyal medyada “para kazanma vaadi” ile insanların suistimal edilmesi


Sosyal medyada “para kazanma vaadi” ile insanların suistimal edilmesi


Evet, bu makaleyi siz sosyal medyadaki değerli emeği sömürülen değerli insanlar için yazıyorum. Siz para kazanma vaadi ile bu gruplara sayfalara giriyorsunuz. Ancak birçoğunuzun bilmediği şey o linklere girdiğinizde sizin değil karşı tarafın kazandığı. Hatta bazılarında 10 tl yatır 50 tl al gibi saçma sapan yatırım şekilleri bulunuyor. Bu para kazanma hayali ile araştırma yapan insanlar belki bu makaleyi okur ve belki bir umut doğru internetten para kazanma yöntemlerini öğrenmek için bizi tercih ederler. Burada bizi tercih ederler kavramında bir para beklentim olduğunu düşünmeyin. Tamamen ücretsiz bir şekilde sitemiz üzerinde para kazanma yöntemlerini kategorilere ayırarak sizler için paylaşıyorum. Neyse ilk olarak sosyal medyada gezen para kazanma yöntemlerinin ve bunların neden size para kazandırmayacağından söz etmek istiyorum.

Sosyal medyada para kazanma adı altında paylaşılanlar


*Bu paylaşılan linklerin tamamı referans linklerinden oluşmaktadır. Yani siz bu link üzerinden üye olduğunuz zaman karşı taraf cüzi bir miktar para kazanıyor.
1- Video izle para kazan.
Bu yöntem youtube üzerinde video izleyerek para kazanma üzerine kurulu bir sistemdir. Ancak facebook platformunda bu yöntem ile paylaşılan linklere, uygulamalara baktığım zaman bunların hepsinin yeni kurulmuş siteler olduğunu fark ettim. Video izlerken çok küçük bir para kazandırdıkları doğru. Ancak elektrik paranıza bile değmez diyebilirim. Zaten bu linkleri paylaşan kişiler kendi referans linklerini paylaşıyor. Bu yol ile para kazanmaya çalışıyorlar. Peki bu video izleyerek ayda 10 TL kazanacağınıza niye gidipte bunun gibi bir siteye siz sahip olup daha fazla kazanmayasınız? Ya da gidip youtuber olmak varken niye gidip başkalarının videolarını izleyerek küçük rakamlar ile uğraşasınız. İşte tamda bu yüzden girişimci olarak düşünen ve İşletme okuyan birisi olarak sizin maksimum kazanç elde etmenizi istiyorum ve bu yöntemler yerine youtuber olup video çekmek veya web sitesi açmak gibi yöntemleri size tavsiye ediyorum. Kendi patronunuz olmak varken başkasına çalışmak niye?
2-10 TL yatır 50 TL kazan. Çiftlik siteleri, kedi bakma siteleri, coin siteleri.
Özellikle çiftlik bank olayından sonra hala bu sitelere inanan olduğunu sanmıyorum. Ancak şöyle bir yöntem geliştirmişler, güven vermek için tüm herşeyi yabancı birisine ait gibi gösteriyorlar. Ancak sitenin kodlarını, sahibini incelediğiniz zaman Türk birisine ait olduğu ortaya çıkıyor. Kendim sitelerden birisini bizzat denedim ve 1 hafta sonra site kapatıldı. Bu tarz sitelerde vakit geçirebilirsiniz. Ancak kesinlikle para yatırmayın. Coin sitelerine gelecek olur isek, coin gerçekten kazançlı bir iş diyebilirim. Ancak paylaşılan linklerde tanındık bir tane firma bile bulunmuyor. Tamamen yasal olmayan yeni kurulmuş coin sitelerinden ibaretler. Bunun yerine coin yatırımcılığı ile para kazanmak istiyor iseniz tamamen yasal coin satan siteler üzerinden satış yapmanızı öneriyorum. Ancak bu iş borsa gibi riskli. Coin konusuna kendim öğrenci olduğum için yatırım yapmıyorum. Ancak şunu tavsiye ederim. Yeni piyasaya sunulacak olan coin firmasının ortaklarını, yaptığı yatırımları inceleyin ve daha sonra alım yapın. Bu tarz ortakları güvenilir olan firmaların coinlerini satın alarak kazanç elde edebilirsiniz. Tabi yeni coinler bitcoin gibi pahalı değil. Bu yüzden yüksek para bütçesi ile yatırım yapmanız gerekiyor.
3-Günde 100 TL garantili iş teklifi. Başkası adına ürün satarak üzerinden belli bir miktar kazanç elde etme.
Görünüşte hoşunuza gitmiş olabilir. Çünkü güzel sözler ile sizi ikna etmeye çalışılan bir yöntemdir. Aslında burada size bu işi verende bir çalışan ve sizin üzerinizden sattığınız üründen o kişide ekmek yiyor. Bu başlığa bildiğinizi düşündüğüm bir örnek vermek istiyorum. Avon markasının ürünleri satan binlerce kişi bulunmaktadır. Bu kişiler sattıkları üründen belli bir para kazanırlar. Ancak sizinde bildiğiniz gibi artık bu markaya erişim sağlayamayan insan yok ve satış yapmak imkansıza yakın. Bu yüzden kâr marjınız çok düşük. Gelip bizim yanımızda kendi işinizin sahibi olun diyen kişilerin size yaptırmış olduğu iş budur. Aynı şekilde Herbalife ürünlerinide örnek olarak gösterebilirim. İnstagramda bile yüzlerce ürün satışı yapmaya çalışan insan var ve bu ürün piyasadaki ürünlerin yanında fiyat performans olarak iyi olmayan bir üründür. Bende zamanında para kazanmaya çalışırken ve hala linkedin üzerinden birçok satış teklifi almaktayım. Evet herbalife ve avon üzerinden de diğer satıcılar tarafından tarafıma teklif iletildi. Attıkları mesajlar tamamen psikolojik olarak sizi etkilemeye yöneliktir. Bu yüzden kanmanız ve bu işi merak etmeniz çok olasıdır. Dilerseniz satış yapmayı deneyebilirsiniz. Çünkü hiçbir dolandırıcılık içermemektedir. Bu yöntemi yapmak yerine size tavsiyem e-ticaret ile kendiniz ürün satışı yapmaktır. Örneğin instagram üzerinden istediğiniz ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Tabi yasal olması şartı ile. Yani başkasına kazandırmak yerine kendiniz kazanın. Bu şekilde satış yaparak karınız 3 belki daha fazla azalmakta. Çünkü arada ürünleri üreten firma yani fabrika, firmanın satış yapması için ürünleri sattığı firma yani dükkân, dükkânın satış için tutmuş olduğu eleman ve elemanın tutmuş olduğu siz. Burada tüm herkes kazanç elde ediyor. Ancak en düşük kazancı elde eden kişi sizsiniz. Ürünü gidip ana üretim yapan firmadan alarak satış yapar iseniz elde edeceğiniz fiyat artışını siz düşünün. Ürünlerinizi yüz yüze veya internetten kolay bir şekilde satabilirsiniz ve satabileceğiniz sizin girişimci zekanıza bağlı olarak değişecektir.
Tüm maddeleri özetlemek gerekir ise;

*Başkası adına çalışarak kazancınızı düşürmeyin.
*Referans linkleri ile ve youtube izleme gibi şeyler ile düşük ücretler kazanmak ile uğraşmayın.
*Kesinlikle bilmediğiniz bir siteye yatırım yapmayın. İlk önce bolca araştırma yapın.

Seninle kazanalım sitemizde kategoriler bölümünden internetten para kazanma yöntemlerine ulaşabilirsiniz. Bunların tamamında kazanç garantidir. Hiçbir dolandırıcılık yöntemi bulunmamaktadır. Elde edeceğiniz kazanç seçeceğiniz yönteme göre değişiklik göstermektedir. Bazı yöntemler için küçük bir miktar paraya ihtiyacınız olabilir. Bu parayı bir siteye değil kendinize yatırıyorsunuz. Örneğin domain satın alıyorsunuz ve bu 1 yıl boyunca size ait oluyor. Ya da e-ticaret için uygun fiyatlı ürün sizin oluyor. Yani hiçbir zararınız olmayan yatırım çeşitleridir. Zaten kendim uygulayarak denediğim yöntemleri sizler ile paylaşıyorum. Ben bunu denedim ve başarısız oldum diyen bir kişi ile karşılaşmadım. Doğru bilgi edinme ile %100 para kazanma garantisini size veriyorum. Ayrıca hali hazırda bende bu yöntemler ile para kazanmaya devam ediyorum ve halimden memnunum. Kimseden emir almıyor, kimseyi dinlemek zorunda kalmıyorum. Her insanın yapabildikleri hayal gücü, yetenekleri ve bilgileri ile sınırlıdır. Bu yüzden sitemizi takip etmenizi ve para kazanma ile ilgili olan makaleleri okumanızı tavsiye ediyorum.
Seninle kazanalım sitemizde yer alan bazı para kazanma yöntemleri;
E-ticaret,
Danışman, koç ve mentörlük,

Size uygun işin seçimi için size ücretli kariyer koçluğu hizmetim ile yardımcı olabilirim. Sizlerde para kazanmaya çalışan kişiler olduğunuz için size uygun internetten para kazanma yöntemini belirliyorum ve ona göre bir fiyat belirliyorum. Bu belirlediğim koçluk ücreti fiyatını 1haftada tekrar kazanabileceğiniz şekilde ayarlamaktayım. Hem iş sahibi oluyorsunuz hemde yeni bilgiler edinmiş oluyorsunuz. Bunların hepsini dediğim gibi sadece 1haftalık kazanabileceğiniz ücret karşılığında yapmaktayım. Koçluk hizmetinde ayrıca bu işi yapın diyerek parayı almıyorum. Sizin işi yapmanız için gerekli olan eşyaların sağlanması, becerileri ve yeteneklerin sağlanmasında yardımcı oluyorum. Bu sayede yapmak istediğiniz işe maksimum yetenek seviyesi ile başlıyorsunuz.

Sosyal medyada “para kazanma vaadi” ile insanların suistimal edilmesi

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

3 yorum:

  1. Video izle para kazan kısmına yüzde yüz katılıyorum başka sitelerin linklerini paylaşacagınıza açın bir youtube kanalı elinizde telefon var çekin ilginç gördügünüz yerleri yükleyin bugün olmasa yarın mutlaka kazanırsınız ben mesela resim çekip yüklüyorum yurt dışı bir siteye satılırsa paramı alıyorum :)

    YanıtlaSil
  2. Stok fotoğrafçılık gerçekten çok eğlenceli. Bende yakın zamanda stok fotoğrafçılığa uygun görseller çekmeye dikkat edeceğim.

    YanıtlaSil
  3. Özellikle 2nci maddede belirttiklerinize katılıyorum. onca habere rağmen çiftlik (!) yatırımı yapanlara hayret ediyorum. coin ise ayrı konu. risk seven borsaya yönelmeli. kedi bakma sitelerini ilk kez duydum. :)

    YanıtlaSil