8 Mart 2019 Cuma

Nasıl Başardılar? Öncü girişimcilerin yönetim ve başarı sırları kitap incelemesi


Nasıl Başardılar? Öncü girişimcilerin yönetim ve başarı sırları kitap incelemesi


Bildiğiniz üzere normalde kitap incelemesi paylaşımı yapmıyorum. Ancak o kadar mağdur oldum ki yorumlarımı sizler ile paylaşmak istedim. Öncelikle bu kitabı henüz almadıysanız kesinlikle almayın! Tamamen pişmanlık duyduğunuz ve paranızın gittiğine yandığınız bir kitap. Sayın Taşkın Kılıç beyefendi kitapta bence kendi başarılarını anlatsa bile ortaya çok daha güzel bir şey çıkardı. Nasıl Başardılar? Kitabının adına ve kalınlığına sakın aldanmayın. Kitabı kendi içerisinde 2 kısıma ayırmışlar. Bunlar bölüm 1 ve bölüm 2 olarak ayrılmakta. Nasıl Başardılar? Öncü girişimcilerin yönetim ve başarı sırları kitabının 1.bölümünde sadece 5 firma bize tanıtılmakta. Bunlar mado, simit sarayı, türk hava yolları, Kafkas bursa kestane ve cemil usta. Bunlarında başarı sırlarını öğreneceğinizi sakın sanmayın. Standart olarak internet üzerinde küçük bir arama yaparak bunlardan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Gelelim özenle kitabın başlığı ve arka kapağı ile alakası olmayan en önemli bölümümüze. Bu bölümün kitabın satış fiyatının arttırılması amaçlandığı için eklendiği düşüncesindeyim. Çünkü bölüm 1 sadece 182 sayfadan oluşmakta. Bölüm 2 de işletme bölümünde gösterilen ve ders olarak okutulanları yazar bize sunmuş. Bunlar, girişimcilik, yönetim bilimi konuları ve liderlik. Ders kitabı desen değil, girişimcilik kitabı desen değil, liderlik değil, kişisel gelişim hiç değil. Peki bu kitap hangi türün içerisinde yer almalı? Ben derleme bilgiler demeyi çok daha uygun görürdüm. Ama bu genel olarak yazarın suçu değil. Çünkü kendisinin asıl mesleği yazarlık değil. Ayrıca bunun tamamen yayın evi ile alakalı olduğu düşüncesindeyim. Yazar yetki verdiği takdirde yazı üzerinde, başlıkta oynama yapabilmekteler. Bu insanları dolandırmaktan başka bir şey değil. Açıkçası içindekiler kısmını okusaydım kesinlikle almazdım. Türk yazarlara bakışımı yine düşüşe geçirmeye başardılar. Normalde türk yazarların kitaplarını pek alıp okuyan bir insan değilim. Ama gerçekten bir şans vermek istedim. Ama sanırım okumama konusunda çok haklı bir karar vermişim.


Özetlemek gerekir ise benim Nasıl Başardılar? Kitabı hakkında kısa yorumum şu şekilde olur; eşek şakası.
“Nasıl Başardılar? Öncü girişimcilerin yönetim ve başarı sırları” kitabında emeği geçenlere ve bu kitabı satmayı uygun gören köklü kitap mağazalarına teşekkürü borç bilirim…
Nasıl Başardılar? Kitabını okuduysanız yorumlarınızı yorumlar kısmında benimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca benim kişisel yorumuma ek olarak içeriğe eklememi istediğiniz ekstra bir notunuz varsa bana mail adresim üzerinden ulaşabilirsiniz. Mail adresim aşağıda yazmaktadır. Son olarak kişisel gelişim, girişimcilik ve liderlik konusunda kitap tavsiyelerinizi yorumlar kısmında paylaşırsanız sevinirim. Kitaplarınız ile mutlu günler dilerim.
İletişim için mail adresim: anilcagliyan@yandex.com
Nasıl Başardılar? Öncü girişimcilerin yönetim ve başarı sırları kitap incelemesi
Nasıl Başardılar? Öncü girişimcilerin yönetim ve başarı sırları kitap incelemesi


Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.