7 Haziran 2019 Cuma

Dolandırıcı Haber Sitesi: İlknet Haber


Dolandırıcı Haber Sitesi: İlknet Haber


Eminim televizyon izlerken veya internet üzerinde gezerken gazetecilerin tarafsız olmadığına dair farklı söylemler ile karşı karşıya kalmışsınızdır. Bugün sizlere bahsedeceğim çok daha kötü bir durum. Bu Mardin/Midyat bölgesinde yer alan İlknet haber sitesinin nasıl insanların emeklerini yediğini ve paralarını ödemediğinin hikayesi.
Türkiye neden gelişmiyor? Sorusunun cevabı da aslında bu soru içerisinde yer alıyor. Sözde kendine gazeteci diyenler, haberci diyen kişiler bile insanların emeklerini yiyip paralarını vermiyor ise, bu işte bir problem olduğu aşikardır. Tuhaf olan sitede yer alan haberlere ve internet üzerinde yaptıkları paylaşımlara baktığım zaman İlknet haber sitesine çok daha sinirleniyorum. Sözde doğru bir iş yaptıklarını düşünüyorlar. Ancak daha aldıkları hizmetin bedelini ödemekten acizler. Bu arada yatırmaları gereken ücret milyarlar veya trilyonlar değil. Sadece 87.5 TL’yi ödememek için yapmadıkları kalmadı.


Dolandırıcı Haber Sitesi
Dolandırıcı Haber Sitesi: İlknet Haber

İlknet Haber Şikayet


Ben internet üzerinde freelance olarak çalışan üniversite öğrencisiyim. Bazı freelance platformları üzerinde satış gerçekleştiriyorum. Bunlar SEO, makale yazarlığı gibi konularda oluyor. Dolandırıcı haber sitesi olan ilknet haber ile backlink.com.tr adresinde tanıştım. Site üzerinde yasak olmasına rağmen benim ile iletişim bilgilerini paylaştılar. Tabi bende öğrenciyim. Ne kadar yasal olmasada para kazanmak adına iletişime geçtim. Daha sonra istedikleri SEO paketinin çalışmasını yaptım. Dolandırıcı haber sitesi ilknet haber çalışmayı bitirmiş olmama ve raporu yollamış olmama rağmen mesajlarımı sadece görüldü yapıp bırakmayı uygun gördü. Tüm WhatsApp yazışmalarını bu yazının altında sizler ile paylaşıyorum. Daha sonra ise ben biraz dini duygulara girdiğimde cevap vermeyi uygun görerek beni dahada sömürmeye çalıştılar. Kendilerinden ücret alabilmek adına mecburen ücretsiz danışmanlık sundum. Normalde bunun için dışarıda en az 250 TL paranızı alırlar. Ancak dolandırıcı haber sitesi ilknet haber bu mesajı da görüldü yapıp bırakmayı uygun gördü. Son olarak bugün yani 7.06.2019 tarihinde kendilerine tekrar banka bilgilerimi attım. Ancak yine görüldü yapıp bıraktılar. Anlayacağınız sadece 87,5 TL gibi düşük bir ücreti ödememek için benim duygularımla ve hevesimle oynadılar.
Bu olaydan sonra ben bir Türkiye insanına nasıl güvenebilirim? Nerede eski komşuluklar, nerede eski insanlar diye yakınan insanlar, size sesleniyorum. Haber siteleri bile insanların duygularını zedeler ve emeklerini yerse bir insana nasıl güvenebiliriz ki? Eski güzel samimi ve iyi niyetli insanlar sanırım ülkeyi terk etti.
“Babam olsa güvenmem” lafı vardır. O lafın neden söylendiğini dolandırıldığınızda ve emeğiniz harcandığında farkına varıyorsunuz.

Dolandırıcılara Karşı Sessiz Kalmayın


Sizce İlknet haber gibi dolandırıcı siteler ve dolandırıcı insanlar neden her geçen gün çoğalıyor?
Aslında bunun nedeni çok basit. İnsanlar artık dışarıda yer alan bu dolandırıcılara o kadar alışmış ki, canları bile yanmaz hale gelmiş. Bir ilacı çok fazla kullanırsanız bağışıklık kazanabilirsiniz veya o ilacın etkileri azalır. İşte buda onun gibi bir şey. İlknet haber sitesini yöneten gibi insanlara sessiz kalındıkça bunlar başkalarını sömürerek zengin olmaya devam edecek. Site üzerinde yer alan tüm haberleri başkasına yazdırıp parayı vermediklerini düşünsenize. Sıfır masraf ile bol kazanç elde etmek çok güzel olsa gerek.
Zengin olmak için insanlığınızı kaybetmeyin. Sözde Müslümanım diyerek sokakta gezip, insanların hakkını yemeyin. Kul hakkı nedir? Sorusunun cevabını öğrenin.
“Bir elin nesi var, iki elin sesi var” sözü gerçekten çok doğru. Çünkü etrafınızda bir topluluk yok ise sesinizi duyurmanız imkansız hale gelebiliyor. Ancak size destek olan insanlar ile hakkınızı aradığınız zaman, hak yiyen kişiler sizi memnun etmek için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar. Dolandırıcı haber sitesi İlknet haber gibi internet üzerinde yer alan birçok site mevcut. Özellikle e-ticaret sitelerinde hakkınız yendiği zaman kendinizi savunmaktan çekinmeyin. Bir ürün yanlış geldiğinde “aman boş ver zaten ucuza almıştım.” Diyerek başkalarının önünü kesmeyin. Siz şikayetçi olmadığınız takdirde sizden sonra başkaları sömürülmeye devam edecektir. Şikayet edecek bir yer bulamıyorsanız bana yazın. Ben sizin şikayetinizi severek paylaşmaya gönüllü olurum.
Sizinde yaşadığınız bir mağduriyet var mı? Var ise hikayenizi bizim ile paylaşarak sesinizi herkese duyurabilirsiniz.

Dolandırıcı Haber sitesi İlknet Haber ile Whatsapp Konuşmalarım

Dolandırıcı Haber Sitesi: İlknet Haber

Dolandırıcı Haber Sitesi: İlknet Haber

Dolandırıcı Haber Sitesi: İlknet Haber

Dolandırıcı Haber Sitesi: İlknet Haber

Dolandırıcı Haber Sitesi: İlknet Haber

Dolandırıcı Haber Sitesi: İlknet Haber

Dolandırıcı Haber Sitesi: İlknet Haber


Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

6 yorum:

 1. çok üzüldüm böylelerini deşifre etmeniz çok iyi teşekkür ederim yazıklar olsun aslında ters seo yapmak lazım

  YanıtlaSil
 2. @Adsız çok teşekkür ederim, desteklemiş olduğunuz için. Sizinde bunun gibi .. kişiler ile karşılaşmanız var ise anilcagliyan@yandex.com adresine yazabilirsiniz. Emin olun paylaşacağım.

  YanıtlaSil
 3. Böyle firmalar işini doğru dürüst yapanları da etkiliyor. MEdyanın adını kirletiyor. Yalnız firmanın ismini vermişsiniz sizde dikkat edin telif vb uğraştırmasınlar :)

  YanıtlaSil
 4. @Ali Yatarkalkmaz Firma ismi vermek telife girseydi tüm internet dünyasına telif atmaları gerekirdi sanırım :)

  YanıtlaSil
 5. Şimdi adamların sitesini down etmemek için bir neden söyle bana :D

  YanıtlaSil
 6. @Adsız böyleleri insanı sadece hayattan soğutuyor. İnsanın kimseye güveni kalmıyor. İnsanları anlamak gerçekten tuhaf :) Zaten freelance olduğumuz için uygun fiyatlı çalışmaya özen gösteriyoruz. Onda bile ücret ödemiyorlar.

  YanıtlaSil