TÜRKİYE’DE SİYASİ ROL Seninle Kazanalım Seninle Kazanalım TÜRKİYE’DE SİYASİ ROL
Defersite

TÜRKİYE’DE SİYASİ ROL


TÜRKİYE’DE SİYASİ ROL


Türkiye’de kendini siyasetçi sanan binlerce, hatta on binlerce kişi ve kişiler var. Dünya siyasetinde rol olabilmek için öncelikle siyaset akademilerin de belli bir birikimin olması gerekiyor. Gerçi siyasi eğitim dünyada da bitme aşamasında. Siyasi bir rol olabilmek için diğer siyasi lideri aşağılayarak, hakaret ederek siyasi rol olunuyor, buda içi boş, bilgisiz, niteliksiz bir siyasete bizleri itiyor, siyaset yapmaktan çok kavga yapmaya bir zemin hazırlıyor.


Bugün siyasi liderler bilgili, nitelikli, içi dolu kişileri veya gençleri yanlarına alsalar hem liderler gençlerden yararlanabilir hem de yarınların siyasetçileri daha donanımlı, daha bilgili, kişiler olarak bizlerin karşılarına çıkarlar ve bu kavga zeminini değil gerçek siyaset zeminini hazırlamış olurlar. Artık siyasetçi bilgisiyle, birikiminle veya yapacaklarıyla gündeme gelmiyor. Sosyal medyada sahte takipçiyle iki gafla gündeme gelip siyaset yaptığını sanıyor buda Türkiye’deki siyasi zemini gereksizleştiriyor ve taraflaştırıyor. Siyasi rol olmak iyi gaf yaparak değil iyi laf yaparak konuşmasını bilerek olmalı, artık siyasi rol parti teşkilatlarının seni sevmesine kalmış, bu da Türkiye’deki siyasetin geleceğinin artık modern kahvelerde (mahalle bürolarında) döndüğünü ortaya koymaktadır. Kişi siyasi yetenekleriyle gündeme gelmelidir, kavgasıyla değil.
Bizim ülkemizde maalesef, siyaset tiyatro oynayarak, yapmacık hareketlerle müthiş bir lider olunabilir. Biz bunun en kısa örneğini 23 Haziran’da Millet ittifakı adayında gördük, maalesef hiçbir vaadi olmadan sadece Her şey çok güzel olacak diyerek 1 milyona yakın farkla İstanbul u aldı, siyaset zemini değişti. 
Yavuz HASANOĞLU
SİYASİ ROL
TÜRKİYE’DE SİYASİ ROL

Yazımızı Paylaşmak İster Misin?

Paylaş
Admin

Anıl ÇAĞLIYAN | Seninle Kazanalım 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.