26 Haziran 2019 Çarşamba

Yandex Toloka ile İnternetten Para Kazanma


Yandex Toloka ile İnternetten Para Kazanma


Daha önce internetten para kazanma üzerine birçok yöntemi sizin ile paylaştım. Bunların birçoğu emeğiniz ile ve bilginiz sayesinde yapabileceğiniz işlerdi. Bugün ise size telefonunuza yükleyeceğiniz mobil uygulama ile veya bilgisayarınız ile açtığınız web sitesi ile nasıl para kazanacağınızdan söz edeceğim.

Yandex Toloka nedir?


Yandex toloka, mobil uygulaması üzerinden verilen görevleri gerçekleştirerek veya bilgisayar üzerinden giriş yaparak size verilen görevleri yerine gerçekleştirerek para kazanabileceğiniz bir uygulama ve web sitesidir. Yandex toloka, yandex kurumuna ait olduğu için tamamen güvenilirdir. Yani aklınızda yandex toloka ödeme yapar mı? Ya da yandex toloka güvenilir mi? Tarzında bir soru var ise cevabı kesinlikle evettir. Bu yazıyı yazmadan önce uygulama üzerinden ve web siteleri üzerinden verilen görevlerden yaparak para çekmeyi denedim ve ödememi rahat bir şekilde çekebildim. Bu yüzden yandex toloka sayesinde çok rahat para kazanabileceğinizi söyleyebilirim.

Yandex Toloka ödeme yöntemleri nelerdir?
Yandex Toloka üzerinde kazandığınız paraları çekmek gerçekten çok kolay. Çünkü size 5 farklı ödeme yöntemi sunmuşlar. Ben paramı çekmek için papara ödeme yöntemini kullandım ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Yandex Toloka ile kazandığınız paralarınızı; papara, paypal, yandex Money, privat bank ve skrill ile çekme imkânınız bulunuyor. Parayı çekerken sektiğiniz ödeme yöntemine göre küçük miktarlarda kesinti gerçekleşebilmektedir.

Yandex Toloka’yı neden bize tavsiye ediyorsun?


Yandex Toloka üzerinde kazanabileceğiniz rakamlar başlangıçta size düşük gelebilir. Ancak bu fiyatların dolar cinsinden olduğunu unutmayın. Ayrıca mobil üzerinde yer alan görevler ve ücretleri beni gayet tatmin etti. 1 dakika içerisinde çok rahat para kazanabiliyorsunuz ve bunu yaparken internetten para kazanma için yapmanıza gerekte yok. Yolda yürürken veya araç ile giderken yandex toloka uygulamasını açıp, geçtiğiniz yerlerde 1 dakika durup fotoğraf çekerek Yandex Toloka ile internetten para kazanabiliyorsunuz. Mobil uygulama üzerinde yer alan görevler, 0.10 dolar ile 0.30 dolar arasında kazandırmaktadır. Yorulmadığınızı ve tek yapmanız gerekenin resim çekmek olduğunu düşünürsek gayet güzel bir kazanç.

Yandex Toloka görevleri nelerdir?


Yandex Toloka üzerinde yer alan görevler mobil uygulama üzerinde ve bilgisayar üzerinde farklılık gösterebilmektedir. Web sitesi üzerinde ve mobil uygulama üzerinde yer alan görevler farklılık gösteriyor. Açıkçası ben web sitesi üzerinde görev için verilen ödülü çok yetersiz buldum ve beni tatmin etmedi. Örneğin video izliyor veya türkçe sorusu çözermiş gibi sorulara yanıt veriyorsunuz. Ancak karşılığında çok düşük rakamlar elde ediyorsunuz. Bunun yerine Yandex Toloka mobil uygulaması üzerinde yer alan “kurum girişlerinin tespit edilmesi” isimli görevler ile çok daha fazla kazanç elde edebiliyorsunuz. Mobil üzerinde yer alan bu görevde yapmanız gereken size söylenen noktaya gitmek ve haritada o işletmeyi işaretlemek. Konumu belirledikten sonra işletmenin görsellerini yollayarak gönderiyorsunuz.

Yandex Toloka ile nasıl internetten para kazanabilirim?


Yandex Toloka ile para kazanmak için ilk olarak bir yandex hesabı açmanız gerekiyor. Bunu yandex’in kendi sitesinden veya yandex toloka üzerinden açmanız mümkün. Hesap oluşturduktan sonra size verilen görevleri yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yandex Toloka hakkında aklınıza takılan soruları yorumlarda sorabilir veya anilcagliyan@yandex.com adresinden bana yazarak sorabilirsiniz.

Yandex Toloka ile İnternetten Para Kazanma
Yandex Toloka ile İnternetten Para Kazanma

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.

2 yorum:

  1. Bir ara yüklemiştim mobil uygulamayı ancak bir iş yerinin önüne gidip tüm cephelerden fotoğraflar çekmek, açıyı iyi yakalamak falan uğraştırıcı gelmişti. Öğrenci kardeşlerimiz yapabilirler.

    YanıtlaSil
  2. yandex tokola ile para kazanma yöntemini ilk defa duyuyorum paylaşım için teşekkürler admin

    YanıtlaSil