17 Mart 2020 Salı

AMP üzerinden Site Analizi Mümkün mü?


AMP üzerinden Site Analizi Mümkün mü?


Oldukça kullanışlı bir analiz AMP ile mümkündür. Sayfasını google AMP sistemine taşıyanların kafasındaki en büyük soruların başında doğru analizlere ulaşıp ulaşamayacakları yatıyor. Oldukça zeki bir analitik algoritmaya sahip yapıda 2 yol ile analiz fonksiyonlarını aktif hale getirmeniz mümkündür.

·        Bunlardan ilki AMP-Pixel elementidir. Basit olarak sayfa görüntüleme sayılarını hesaplamaktadır.

·        İkinci olarak çok daha detaylı olan AMP-Analytics genişletilmiş içerik vardır. Çok daha yüksek analiz ilişkileri kurmanıza yardımcı olacaktır. Google Analytics ile sıkıntı yaşıyorsanız çözümünüz geliştirici sayfasında uygulanabilen yardımların detaylı listesine ulaşmak ya da bu işi uzmanlarına bırakmak. Çünkü bu süreç ile beraber SEO çok daha karışık bir hale gelmeye başladı. Doğru ve güvenilir SEO uzmanları seçmenin önemi şirketinizi bir tık yukarılara taşıyacağı bir dönem başlıyor.

Amazondan, Google’a birçok reklam çözüm ortağı kendine bulan sistem bunu çok daha yukarılara taşıyacak gibi görünüyor. Özellikle Wordpress kullanımının yaygınlık kazanması ile beraber AMP’nin bir SEO zorunluluğu haline geleceğini düşünüyorum.
Google amp


HTML bilginiz yeterli değil ise bu tarz güncellemeleri yapmaktan uzak durmanız gerekmektedir. SEOuzmanin.com olarak sizleri geleceğe taşıyacak çözümler sunuyoruz. Tüm karmaşık işlerinizi doğru uzmanlar ile çalışarak aşmanız mümkün. Daha basit aşamalı içerik ve site içi SEO gibi sorunlarınızı çözmeden bu aşamaya gelmek de çok mantıklı görünmüyor. Yine de rakipleriniz ile doğru SEO yatırımları aracılığı ile aranızdaki farkı açabileceğinizi unutmayın. SEO bir gelecek yatırımıdır. Doğru AMP çözümleri için bize ulaşın.

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.