18 Mart 2020 Çarşamba

Google Örümcekleri Nedir?


Google Örümcekleri Nedir?


Websiteniz , arama motorlarına kayıt'dan önce full SEO elinden geçmemiş ise o zaman, deniz kenarına elle yazılmış, ve herhangi bir dalgada silinen yazıya benzer... Çünkü arama motorları indexleme sonuçlarında çıkmazlar.

Spider-Robot, verilerden oluşan, google, yahoo gibi arama motorlarına kayıt sonrası, website crawl etmek için otomatik çalışmaya ayarlı geliştirilmiş yazılımlardır. Tamamen özgür olarak, programlamada verilmiş komutlara göre, yazılım şartlarına göre hareket edip, web sitelerinin kendi kurallarına göre yapılıp yapılmadığını inceleyen otomatik robot sistemidir.
Hedefe tam ortadan vurmak için web sitenizi, arama motorlarına kayıt için SEO da denilen, webmasterin elinden geçmesi gerekir. Search Engine Optimization ingilizcesinin türkçe karşılığı,
Arama motorlarına uyumlu olmasıdır. Arama Motorlarına Kayıt ise ondan sonra gelen işlemlerdendir. Google örümcekleri günümüzde google botları olarakta adlandırılabiliyor. Örneğin şuanda okumuş olduğunuz bu yazı google örümcekleri tarafından analiz edilmekte ve ne ile alakalı olduğu tespit edilmektedir. Yazı içerisinde yer alan kelime öbekleri doğrultusunda arama motorları üzerinde listelenir.
google örümcekleri

Google örümcekleri için SEO uyumlu içerik üretiriz. Bu makaleler sayesinde google örümcekleri o içeriğin ve sitenin ne ile alakalı olduğunu tespit edebilir. Anahtar kelimelerin bazılarının farklı şekillerde yazılması bundan kaynaklıdır. Kalın, italik gibi farklı şekilde kelimeleri işaretlemek, botlara kolaylık sağlayacaktır.
SEO uyumlu yazılmayan bir içerik sizi hiçbir yere çıkarmayacaktır. Sitenizin arama motorları üzerinde yer almamasının en büyük nedeni budur. Başlıkta kelimenin geçmesi yetmez. Aynı zamanda makale içerisinde %2 ile %3 arasında anahtar kelimenizi geçirmelisiniz.
Google örümcekleri sayesinde siteniz yükselir veya düşüşe geçer.

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.