23 Mart 2020 Pazartesi

Seo çalışmasını kime yaptırmalıyım?


Seo çalışmasını kime yaptırmalıyım?


Seo çok geniş bir kavram diyebilirim. Sonuçta google yıllardır bu işin içerisinde ve her geçen gün Google’ın ve arama motorlarının gelişmesi ile birlikte seo kurallarıda değişiklik gösterebilmektedir. Seo çalışmasını kendinizin yapabileceği gibi bir şirkete veya bireysel bir webmaster ’ada yaptırmanız mümkün olacaktır.
Seo çalışması yaptırırken en önemli dikkat etmeniz gereken sizi 1. Sıraya taşırız diyen kişilerden uzak durmanızdır. Çünkü seo anında etki eden bir çalışma değildir. Bunu söyleyen kişiler tamamen para amaçlı bu işi yaptıkları için bu kişilerden uzak durmanızı öneririm. Bunun dışında size uzun vadede yarar sağlayacağını ve yaptığı çalışmaları detaylı olarak raporlayan kişiler ile çalışmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Seo işleminde en büyük faktör anahtar kelimelerin rekabet oranıdır. Oyun kelimesinde yaptıracağınız bir seo işlemi ile oyun adası kelimesinde yaptıracağınız çalışma aynı etkiyi yaratmayacaktır. Oyun adası kelimesinde rekabet oranı çok daha az olduğu için bu kelimede çok daha kısa sürede üst sıraya çıkabilirsiniz. Ancak oyun geniş bir kavram olduğu için bu kelime üzerinde yapılacak olan seo çalışmaları uzun döneme yayılacak ve anında etki etmeyecektir. Bu sebeple seo çalışmasını kime yaptırmalıyım? Sorunun cevabı kesinlikle işini bilen kişiye olmalıdır. Şirket veya bireysel bir kişi olması onun çok iyi olduğu anlamına gelmeyecektir. Bu yüzden sizin yapmanız gereken detaylı bir araştırma ve kişiler çeşitli sorular yöneltmek. Örneğin bu çalışma sonunda sitemde ne gibi değişiklikler olucak? Sorusunu çalışma yapacak kişiye yöneltebilirsiniz. Düşük rakam ile 1. Sayfa 1.sıra gibi saçma ifadeler kuranlardan uzak durmanızı öneririm. Çünkü dediğim gibi bunlar sadece para tuzağından ibarettir.
Seo çalışması elinizde bulunan para miktarı ile daha kaliteli yapılacaktır. Çünkü seo kavramı çok geniş bir kavram olduğu için bazı yerlerde çok daha fazla masraf yapmak gerekebiliyor.

Seoyu kime yaptırmalıyım?


Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.