24 Mart 2020 Salı

SEO Neden Önemlidir?


SEO Neden Önemlidir?


SEO kavramının neden önemli olduğunu öğrenmeden önce ilk olarak SEO ’nun ne anlama geldiğini bilmemiz gerekiyor. SEO, sözlük anlamı ile en kısa tanımı ile arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Peki arama motoru optimizasyonu nedir?
Arama motoru optimizasyonu sitelerin, uygulamaların ve çeşitli araçların arama bölümlerinde üst bölüme taşınması için yapılan işlemdir. SEO çalışması yaptırarak sizinle aynı konuda içerik üreten bir sitenin önüne geçebilirsiniz. Örneğin SEO nedir? Kelimesini aradığınızda karşınıza çıkan ilk sayfada yer alan sitelerde SEO kurallarına uyan site ön planda çıkarak daha fazla tıklanma alacaktır. Şimdi SEO neden önemlidir? Sorusuna daha iyi yanıt verebiliriz.
1-SEO sitenizin, uygulamanızın daha fazla hit yani kullanıcı çekmesi açısından önemlidir. SEO çalışmaları sayesinde sitelerinizin kullanıcı sayısı artacak ve markalaşma yolunda büyük bir adım atmış olucaksınız.
2-SEO çalışması sitenizin kullanıcı dostu olmasını sağlar. Bu sayede kullanıcılar siteniz çok daha stabil çalıştığı için daha fazla vakit geçirmek isterler. Hatta yazılarınızın kalitesi bile SEO ile birlikte artacağı için kişilerin dikkatini çekersiniz. Böylece sitenizin sitede kalma oranı yükselecektir.
3-Uzun dönem içerisinde yapmış olduğunuz SEO çalışması sizin sitenize kazanç getirecektir. Kazanç derken sadece maddi olarak söz etmiyorum. SEO çalışması yapılan siteler google tarafından kurallara uyduğu için çok daha otoriter bir site haline gelir. Bu sayede da ve pa değerlerinizde artış olucaktır. Da ve pa değer artışı elinizde bulunan sitenin değerini maddi olarak arttıracaktır.

seo nun önemiÖnemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.