21 Mart 2020 Cumartesi

Tui Magic Life Jacaranda Otel İnceleme


Tui Magic Life Jacaranda Otel İnceleme


Bu yazımısın konusu Antalya/Side bölgesinde Tui Magic Life Jacaranda isimli 5 yıldızlı otelde yaptığım tatil hakkında olucak. Bu doğrultuda bu blog yazısı Side bölgesinde otelde konaklamak isteyen kişiler için ve tui magic life Jacaranda otelinde kalmak isteyen kişiler için faydalı olucaktır. Tui magic life Jacaranda otelinde tatil yapılır mı? Side bölgesinde hangi otelde kalınır? Side bölgesinde en iyi otel hangisi? Tui magic life Jacaranda aktiviteleri, tui magic life Jacaranda avantajları, tui magic life Jacaranda kışın açık mı? Gibi çeşitli sorulara yanıt bulacaksınız.
4 gün boyunca Side bölgesinde Tui magic life Jacaranda otelinde bulunduğum süre zarfında çoğu yeri gezme ve detaylı olarak analiz etme fırsatı yakaladım. Bu yüzden görüşlerim 15.09.2018 tarihi ile günceldir. Tatilimi 10.09.2018 – 15.09.2018 tarihlerinde gerçekleştirmiş bulunuyorum. Bu doğrultuda gelecek yıllarda kötü olarak ya da eksiklik olarak belirtmiş olduklarım otel yetkilileri tarafından değiştirilmiş olabilir.


Çoğunuz otelin özelliklerini ve sağladığı imkanları zaten araştırma yaptı ise biliyordur. Bu yüzden tekrar Tui Magic Life Jacaranda şunu sağlıyor diye belirtmeyeceğim. Bunun yerine başlıklar ile şikayetçi olduğum noktaları ve hoşuma gidenleri sizler ile paylaşacağım.
Antalya tui magic life jacaranda

Çalışanlar ve alkol


Daha önce bir otelde çalıştıysanız ya da ziyaret ettiyseniz çalışan kişilere çoğu şeyin yasak olduğunu bilirsiniz. Örneğin bir çalışan havuza giremez ya da alkol alamaz gibi. Tui Magic Life Jacaranda da kurallar fazla sıkı değil. Özellikle dikkatimi çeken nokta isteyen her çalışanın alkol alabildiği. Animasyon ekibi, barmenler, dj sadece gördüklerimden bazıları. Bu çalışanlar için iyi olabilir ancak beni rahatsız etti. Barmenlerin çoğu alkol kokteyllerini bilmiyor ve acemi diyebilirim. Bazıları shake kullanırken bazıları kullanmamayı tercih ediyor. O içki nasıl yapılıyor? Sorusu ile karşılaştım. Bloody mary istediğim bir barmen bana tatlı bir kokteyl hazırladı. Bu ne diye sorduğumda ise gayet doğal bir şekilde Bloody mary cevabını aldım. Hani bunun domates suyu? İçerisine tatlı bir şeyler koyup bana verdi. Ben 22 yaşında olmama rağmen sakalım olmadığı için küçük gösteriyorum. Farklı kokteyller denemek istediğimde “senin en sevdiğin içecekten alabilirim” gibi bir söylemde bulunduğumda benden kimlik istendi ve bu başıma 3 defa geldi. Küçük göstermek ve bilmemek birleşince kimlik istenebiliyor. 18 yaşından küçüklere içki verilmiyor. Bu gayet normal. Ancak kimlik isterlerken tuhaf bakış atmaları ve sanki küçük bir cevap versem terslicek gibi olan yüz ifadeleri hoşuma gitmedi. Tui Magic Life Jacaranda tatilimde salı günü 16 bardak karışık içki içtim. Kokteyl, bira vs bunları içerken bana bakan barmenler gerçekten hoşuma gitmedi. Bakış nedenleri kaçıncıya içiyor yeter ya da ne kadar dayanıklı gibi söylemler olsa bile sürekli bakışlarının üzerimde olması hoşuma gitmedi. Sonuçta 5 yıldızlı bir otel ve çok fazla bar bulunuyor. Bu yüzden birkaç kişi yüzünden fazla takılmamak lazım. Bunların dışında kalan barmenler ise gayet yetenekli ve güler yüzlü. Aradan bu küçük firelerin çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle atarlı kız lakabını verdiğim barmen sürekli bardak kırıyor ve Türkleri tersliyor. Yabancılara “Halo” bize ise “kenara çekilir misin” cevabını vermeyi uygun görüyor.

Tui Magic Life Jacaranda a la carte restoran


Resepsiyonda size a la carte restoran verilmiş olabilir. Ama sakın sevinmeyin. Çünkü istediğiniz restoranda yer olmayabilir. Hatta rahatlıkla yok diyebilirim. 5 gün konaklamamıza rağmen hiçbir şekilde Türk mutfağı dışındaki yerlerden sıra alamıyorsunuz. Balık restoranından zorlama ile çalışanlar ile konuşarak 5 kişilik masa ayırtmayı başarabildik. Konakladığım süre boyunca a la carte restoranlardan türk ve balık restoranlarını deneme fırsatım oldu. Türk mutfağında sadece içeceklerinizi seçiyorsunuz ve balık bölümünde ana yemek, tatlı ve içeceklerinizi kendiniz seçiyorsunuz. Kalanlar otomatik olarak masaya geliyor. A la carte restoranında türk mutfağında hiçbir şeyi beğenmedim. Tek beğendiğim bu bölümde çalışan garsonlardı. Güler yüzlü ve espri anlayışı kuvvetli çalışanlar burada toplanmış. Balık restoranında ise sadece meze olarak gelen Jumbo karides hoşuma gitti. Kalanlar yenebilir ama enfes, mükemmel diyebileceğim bir lezzete sahip değildi. Zaten tui magic life Jacaranda genel anlamda mutfak olarak zayıf bir otel. Side bölgesinde bulunan rakiplerine göre kendi yemekleri çok zayıf kalıyor. Normal açık büfe restoranda 10 adet yiyecek tattıysam bunların sadece 3 tanesi hoşuma gitmiştir. Mutfak çeşitliliği çok az. Sadece türk mutfağına yönelik yiyecekler görebiliyorsunuz. Yemekler türk mutfağı olmasına rağmen tatlıların çoğu Türklere hitap etmiyor. Fazla tatlı gözükse bile içerisinden 5 gece boyunca alıcak 1 tane tatlı bulamadım. Ayrıca türk a la carte restoranında tatlı olarak önümüze pişmemiş kabak tatlısı geldi. Yemek olarak maalesef otele puanım 10 üzerinden 4.

Aktiviteler


Gündüz aktiviteleri çok ama çok zayıf. Standart havuz sporu ve havuz futbolu yer alıyor. Bunun dışında 1 otel çalışanı dart gibi oyunları oynatmak için otelin içerisinde bağırarak geziyor. Sizi zor ile oyun oynatmaya çalışıyor diyebilirim. Sonuçta o sıcakta tatile dinlenmeye gelen bir insan niye dart gibi saçma bir aktivite ile zamanını harcasın. Havuz top oyununda hoşuma giden maç sonunda kazanan takıma madalya verilmesi. Bunun dışında havuz içerisinde bisiklet çevirme gibi bir aktiviteleri bulunuyor ve günde 1 defa size havuz başında sürpriz yapılıyor. Bu dondurma, kavun servisi gibi şeyler olabilmekte. Bunun dışında gündüz bir defa köpük partisine denk geldim ve baya uzundu hoşuma gitmeyi diyemem. Gece aktiviteleri çok zayıf. 21.30 da standart olarak tiyatro alanında gösteri yapılıyor ama yapılan gösteriler sanki çocuklara hitap ediyor. Televizyonda çok daha iyilerini seyrettiğinizden emin olabilirsiniz. Ardından 22.30 da canlı müzik performansı oluyor ve seyircileri oynamak için piste davet ediyorlar. 12’den sonra otel içinde hayat bitiyor ama sahile doğru olan yerde yer alan Disco gece 2’ye kadar açık kalmaya devam ediyor. Ama çoğu kişi buraya gitmeye gerek duymuyor. Bu yüzden disco çok boş. 5 yıldızlı Tui Magic Life Jacaranda maalesef aktivitelerden sınıfta kalmayı başardı. Puanım 10 üzerinden 5. Ayrıca aktivitelerde özellikle sevmediğim bir şey oldu. Animasyon ekibinin müdürünün doğum günü otel müşterilerinin önünde kutlandı ve pasta kesildi. Ama müşterilere pasta servisi yapılmadı ve yaklaşık 20 dakika boş bir şekilde elemanın doğum gününün kutlanmasını izlemek zorunda kaldık. Ben niye başkasının doğum gününün kutlanmasını izleyeyim? Ve bana bu işkence sonunda pasta servisi yapılmasın. Resmen rezaletti.


Cankurtaranlar


Havuz başlarında, deniz kenarında ve Aqua parkta can kurtaran görmeniz mümkün. Ama bu cankurtaranlarımız genellikle yatmayı tercih ediyor. Ben tatilimde göl evinde kaldım ve havuzumun başında bulunan can kurtaran bütün gün telefon ile sabit bir şekilde oturdu. Bu eleman ile diğer Aqua parkta bulunan kişi aynı parayı alıyor ise gerçekten burada büyük bir sorun var.

Denize mi sıfır?


Tui Magic Life Jacaranda ya dinlenmek için geldiyseniz aklınızdan denize girme fikrini silin derim. Çünkü denize girmek için 15 dakika yürümeniz gerekiyor. Plaj düzeni, hamaklar güzel olsa da otel çok geriye yapılmış.

Otelin kokusu


Otelin giriş kapısından girdiğiniz anda sizi içinize bayan bir çiçek kokusu karşılıyor. Özellikle sabah geldiyseniz vay halinize. 5 gün kalmama rağmen bu kokuya hiçbir şekilde alışamadım. Allah’tan göl evlerinde kaldığım için bu koku ile fazla uğraşmak zorunda kalmadım. Astım gibi bir rahatsızlığınız var ise emin olun bu koku size çile çektirecek.

Havuz


Otelde havuz açısından hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Özellikle göl evi tercihi yaptıysanız sessiz, sakin bir tatil yapabilirsiniz. Odanızın önünden geçen havuzda kimsenin olmadığını görürseniz şaşırmayın. En derin gördüğüm havuzun derinliği 1.40 ve benim gibi 1.90 boyunda olan birisi için bu güzel bir şey değil. Bunun dışında 0.40 boyutunda çocuk havuzu bulunuyor. Çocuğunuz var ise içiniz rahat edebilir.
Tui Magic Life Jacaranda Otel İnceleme

Patlamış mısır


Otelde gezerken patlamış mısır satan birisini gördünüz ve kokusu çok hoşunuza gitti. Sadece 10 euro karşılığında 1 kutu patlamış mısır yiyebilirsiniz. Aynı şekilde pamuk helva da sadece 10 euro!

Havuz temizliği


Havuzlara saat 8’den sonra girmek yasak. Ama biz Türkler bu yasağa aldırmadan havuza girebiliyoruz. Girmeyin abicim bir defada kurallara uyun! Havuzlar kapandıktan sonra saat 10 gibi temizlenmeye başlıyor ancak dikkat ettiğim nokta göl evlerinde bulunan havuzlar temizlenmiyor ya da temizleyemiyorlar. Sabah erken kalkmama rağmen havuzun içinde maddelerin olduğunu görüyorum. Ana havuzların temizliği çok iyi yapılıyor. Ama sanırım boş oldukları için göl evleri havuzlarına fazla caba sarf etmiyorlar.

2 de yaşam duruyor


Gece hayatını seviyor ve sürekli eğlenmek istiyor iseniz kesinlikle başka bir otele bakmanızda yarar var. Çünkü gece 2’den sonra insan görmeniz mümkün değil.

Dil sorunu


Tui magic life jacaranda Türkiye de Side de yer almasına rağmen Alman turistler bakımından zengin. Turistlerin %90’ı Almanlardan oluşuyor. Bu yüzden özellikle aktivitelerde Türkçe diline rastlamanız mümkün değil. Benim gibi yabancı diliniz yok ise hiçbir aktiviteye katılamayacaksınız.

İnternet


Tui magic life jacaranda da internet hızlı olsa da çok fazla kesilebiliyor. Ayrıca dikkat ettiğim nokta 24 saat sonra tekrar internete bağlanmanız gerekiyor. Sistem kendisi sizi unutuyor.

Banyo


Göl odalarında banyoda yatak odasında bulunan camdan banyonun içerisini görebiliyorsunuz. Bence bu çok güzel bir detay. Özellikle yeni evli çiftler için mükemmel. Aileyseniz perdeyi çekebilirsiniz. Diğer odaları bilmem ama göl odasında küvet ya da jakuzi bulunmamakta.

Tui Magic Life Jacaranda Otel odası

Klima


Odalarda bulunan klima balkon kapısı açıkken çalışmıyor. Bu enerji tasarrufu açısından baya güzel bir şey. Eminim birçok kişi balkon açık olduğu halde klimayı açmaya çalışıyordur.
Tui magic life jacaranda otelinde hoşuma gidenler

24 saat açık bar
Otelde 1 adet olsa bile 24 saat açık olan bar bulunuyor.
24 saat çorba
24 saat açık olan barın yan kısmında her gün 2 adet sürekli açık olan çorba içebileceğiniz bir alan mevcut.
Göl evi konseptinde oda önünden geçen havuz
Göl konseptini kesinlikle tercih etmenizi öneriyorum. Özellikle kafa dinlemek ve sakinlik arıyor iseniz kesinlikle denemelisiniz.
Başka bir ülkedeymiş hissi
Turist bolluğundan dolayı kendinizi yabancı bir ülkede sanabilirsiniz. 10 kişiden sadece 1 tanesi Türk misafir.
Restoran süslemeleri ve otelin girişi ile a la carte restoran girişlerinde sunulan ücretsiz içecekler
Otelin girişinde çeşitli içecekler ve limonlu salatalıklı soda size sunulmakta. Ayrıca restoran girişlerinde sizi farklı lezzetlerde içecekler karşılayabiliyor.
Sınırsız küçük şişede tatlı su
Bazı otellerde su bardak ile veriliyor. Ama burada bar yanlarında bulunan buzdolaplarından istediğiniz kadar küçük pet şişede su alabiliyorsunuz.
Odada kasa bulunması
Gardırop içerisinde değerli eşyalarınızı saklamanız için kasa yer almakta.
Otel içerisinde bulunan oturma yerleri
Otelin içerisinde baya geniş bir alanda oturma yerleri var ve çoğu boş. Buraya gelerek kitabınızı sakin bir şekilde havuz manzarası eşliğinde okuyabilirsiniz.
Tui magic life Jacaranda otelinde tatil yapılır mı? Side bölgesinde hangi otelde kalınır? Side bölgesinde en iyi otel hangisi?

Side bölgesinde yer alan en pahalı otellerin arasında tui magic life jacaranda yer almaktadır. Herşeyi iyi olmasa bile bu bölgede kesinlikle tercih edebileceğiniz tek otel Tui magic life jacaranda diyebilirim. Evet eksikleri çok fazla ama sırf lüks olması ve sakin olması bile benim için yeterliydi. Ama aktivite ve yemeklere önem veriyor iseniz farklı bir otel tercihinde bulunmanız gerekebilir.
Tui magic life Jacaranda aktiviteleri nelerdir? Tui magic life Jacaranda avantajları nelerdir?

Havuz aktiviteleri, gündüz aktiviteleri, gece aktiviteleri gibi imkanları bulunuyor. Bunlar dışında otelde spor salonu, spa, hamam, eskrim salonu gibi yerler var. Bu imkanlarından dolayı sporcular tarafından çok fazla tercih edilen bir otel. Kaslı erkekleri ve fit vücutları görmeye hazır olun! Avantajı otel sadece herşey dahil konsepti ile çalışıyor bu yüzden tüm herkes eşit şartlarda hizmet alıyor.
 Tui magic life Jacaranda kışın açık mı?


Tui magic life jacaranda kışın masraflarını karşılayamadığı için açık değil. Otel sadece yaz sezonunda hizmet vermekte. Ayrıca bulunduğu bölge Side merkezde yer almadığı için bu gayet mantıklı. Otel tamamen otel tatili yapmak isteyen kişilere hitap ediyor. Bu oteli tercih ediyor iseniz otelin içinden bir yere gitmenize gerek yok. Ne istiyor iseniz herşey elinizin altında yer alıyor.
Tui magic life Jacaranda oteline tekrar gider miyim?

Side dışında bir yerde kalacak olsam kesinlikle tekrar tek tercihim bu otel olur. Ben normalde yemeğe çok önem veririm. Ancak sırf lüks olması ve sakin olmasından dolayı tercih edeceğim bir otel olur. Çevrede bulunan diğer oteller Tui magic ’in aksine biraz daha eski. Ama yemekleri çok daha iyi diyebilirim.
5 günlük tatilim boyunca otelde çok fazla anı biriktirdim. En basitinden 2 İsviçreli kız ile tanıştım ve instagram üzerinden birbirimizi takip ediyoruz. Farklı yemekleri, içecekleri ve kokteylleri tatma fırsatı yakaladım. Bol miktarda patates kızartması yedim. Yemekler ve aktiviteler keşke daha iyi olsaydı ama yapacak bir şey yok. Umarım çeşitliliği arttırırlar ve animasyon müdürünü işten kovarak çok daha iyi birisini alırlar. Örneğin en basitinden Antalya da … otelinde havuz aktivitelerinde havuz balerinleri yer alıyordu. Yine de bu güzel anılar için Tui magic life Jacaranda ya teşekkür etmezsem olmaz. Teşekkürler Tui Magic Life ailesi…

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.