25 Mart 2020 Çarşamba

Web sektöründe SEO kavramı


Web sektöründe SEO kavramı


Merhaba, bugün sizlere bu makalede web sektöründe çok fazla duymuş olduğumuz “SEO” kavramı ne anlama gelmektedir? Ve bu “SEO” kavramı aslında ne işe yaramaktadır? Sorularının yanıtlarını kısa bir şekilde sizlere açıklayacağım. Öncelikle SEO nedir? Sorusunun cevabına bir bakalım;

SEO ne demektir?


SEO sözlük anlamı olarak, arama motoru optimizasyonu veya arama motoru uyumluluğu anlamına gelmektedir. Arama motorunun ne olduğunu bilmiyor iseniz arama motoru her gün arama yapmak için girmiş olduğumuz sitelerdir. Arama motoruna en büyük örnek Google’dır. Bunun dışında yandex gibi çeşitli arama motorları mevcut. Ancak hepsinin ana amacı aynıdır. Kullanıcının aradığı kelimeyi karşısına çıkartmak. Neyse sorumuza tekrar dönücek olursak optimizasyon ve uyumluluk kavramları bizim arama motorlarında sitemizin iyileştirme, güzelleştirilme, üst sıralara çıkarılması için yapılan işlemlerin bütününü kapsamaktadır. Peki SEO ne işe yarar?

SEO ne işe yarar?


SEO arama motorlarında sitenin çok daha göze hitap etmesi için, kullanıcı dostu olması için ve tabiki fazla hit alabilmesi için yapılan çalışmaların bütünüdür. SEO kavramının en büyük önemi büyük hit artışı sağlaması ve sitenin değerini arttırmasıdır. Bu yüzden tüm sitelerin günümüzde SEO çalışması yaptırtması gerekiyor. Bunu yaptırmak için webmasterlardan, ajanslardan yardım alabilirsiniz veya kendiniz bilgi birikiminiz ile SEO çalışması yapabilirsiniz. SEO hakkında daha fazla merak etmiş olduğunuz soruları yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.


SEO kavramı

Önemli olan herkesin yapabildiğini yapabilmek değildir. Farklı olun, yapılmayanı hayata geçirin.